کد خبر: ۶۷۰۶۸۴
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
تظاهرکننده های کلمبیایی برای دومین شب متوالی به خیابانهای پایتخت این کشور آمدند تا به خشونت پلیس این کشور اعتراض کنند؛ تظاهراتی که تا کنون شاهد خشونت و کشته شدن ۹ نفر تا کنون بوده است.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از پایگاه سی.بی.سی، این تظاهرکننده ها معترض به کشته شدن خاویر اوردونیز ۴۶ ساله، یک دانشجوی رشته حقوق با خشونت پلیس بودند. در ویدیویی که توسط یک دوست اوردونیز فیلمبرداری شده، نشان داده می شود او که پدر دو بچه است با سلاح شوکر پلیس مضروب می شود و بر اساس گزارشها بعدا در اثر جراحاتش دربیمارستان جان باختها ست.

پنجشنبه عصر بالغ بر ۳۰۰ معترض بار دیگر مقابل مقر پلیس در ویلا لوز، جایی که اوردونز قبل از مرگش در آنجا در بازداشت بود تجمع کردند.

معترضان در مقابل صف ماموران پلیس مجهز به تجهیزات ضد شورش شعار می دادند: خوکها!

برخی معترضان به سمت نیروهای پلیس سنگ پرتاب کردند. و عده ای دیگر نیز با اسپری روی سپر های محافظ آنها شعار نوشتند.

گزارش شده از زمان شروع این اعتراضات در روز چهارشنبه در شهر بوگوتا و همچنین شهر سوآچا تا کنون دست کم ۹ تن در خشونتهای مربوط به اعتراضات کشته شده و صدها تن دیگر شامل شهروندان و ماموران پلیس مجروح شده اند.

کلودیا لوپز، شهردار شهر بوگوتا در اظهاراتی عنوان کرد: هر چند که در بوگوتا حکومت نظامی اعمال نشده اما ما از شما می خواهیم که تا ساعت همه کسانی که می توانند لطفا در خانه باشند.

با این حال با فرارسیدن ساعت هفت عصر تظاهرکننده ها به پرتاب سنگ و بطری به سمت پلیس پرداخته و تلاش کردند شیشه های مقر پلیس را شکسته و آنجا را به آتش بکشند که پلیس نیز با گاز اشک آور و نارنج صوتی با آنها برخورد کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین