کد خبر: ۶۷۱۰۱۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲

وزیر خزانه داری سابق انگلیس در سمت مشاور وزیر دارایی عربستان

روزنامه ساندی تلگراف گزارش تدوین شده توسط ادوارد مالنیک را منتشر کرد که در این گزارش آمده است، فیلیپ هاموند، وزیر خزانه داری سابق انگلیس طی روزهای آخر سمت خود به عنوان وزیر خزانه داری پیامی را برای وزیر دارایی عربستان فرستاد که پس از آن، این مقام سعودی وی را به عنوان مشاور تعیین کرد.
وزیر خزانه داری سابق انگلیس در سمت مشاور وزیر دارایی عربستان
آفتاب‌‌نیوز :

این روزنامه نوشت، هاموند به توانایی‌اش درباره درک داده‌ها شناخته شده است اما در روزهای آخر کار خود به عنوان وزیر خزانه داری، زمانی را برای نگارش پیامی به محمد الجدعان، وزیر دارایی عربستان اختصاص داد و الجدعان پس از آن، وی را به عنوان مشاور با حقوق و مزایا، تعیین کرد. هاموند پیام خود را سه روز قبل از استعفایش نوشت، چراکه پیش‌بینی می‌کرد که بوریس جانسون به عنوان رهبر حزب محافظه‌کار تعیین شود.

وی در برگه‌ای رسمی خطاب به الجدعان، وی را "حضرت‌عالی" خطاب کرده و گفته بود که از دیدار میان آن دو در حین سفر هاموند به جده خوشوقت بوده است.

وی در این پیام نوشت: "طی سه سال گذشته، از همکاری با شما خرسند بوده‌ام. تمایل دارم که اولویت‌های عربستان در حین ریاست آتی‌اش بر گروه ۲۰ را بدانم. ما به همکاری با شما جهت ارائه ریاستی موفق، پایبند هستیم".

مشخص نیست زمانی که هاموند کلمه "ما" را به کار برد، به نمایندگی از خود سخن می‌گفت یا به نمایندگی از دولت انگلیس. بعد از یک سال، وی به عنوان یک مشاور با حقوق برای الجدعان تعیین شد تا مشاوره‌هایی را در امور مربوط به مالیات دیجیتال و درخصوص ریاست عربستان در گروه ۲۰ ارائه دهد. عربستان در اواخر سال جاری میلادی میزبانی کنفرانس این گروه در ریاض را برعهده خواهد داشت.

هاموند به کمیته مشورتی انتصاب‌های مالی که به نظارت بر عزل و نصب‌های وزیران بعد از کنار رفتن آنها از فعالیت‌ رسمی‌شان می‌پردازد، اعلام کرد که وی به عنوان مشاور الجدعان تا پایان ۲۰۲۰ همکاری می‌کند. پیام او بعد از سفر دو روزه‌اش به عربستان در ۶ ژوئیه ۲۰۱۹ و چند هفته قبل از استعفایش مطرح شد.

هاموند در سفر اخیر خود به عنوان یک وزیر به عربستان، با پادشاه سعودی دیدار کرد. وی همچنین با الجدعان در دفترش در جده دیدار داشت و آن دو بر اهمیت شراکت تجاری و سرمایه گذاری میان دو کشور و بر آمادگی انگلیس برای همکاری و حمایت از عربستان در حین ریاست گروه ۲۰ تاکید کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
0
0
چه جالب
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین