کد خبر: ۶۷۱۸۹۲
تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

مقام آمریکایی: هدف ما مذاکره با ایران است نه تنش نظامی

دستیار معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خلیج فارس با طرح ادعاهای بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران گفت که آمریکا به دنبال مذاکره با تهران است.
مقام آمریکایی: هدف ما مذاکره با ایران است نه تنش نظامی
آفتاب‌‌نیوز :

تیموتی لندرکینگ، دستیارمعاون وزیر خارجه آمریکا در امور خلیج فارس در گفت وگو با روزنامه سعودی الیوم با اشاره به اوضاع لبنان گفت: واشنگتن به خوبی می داند که تضعیف نفوذ حزب الله لبنان امری ضروری است و به امنیت و ثبات دولت لبنان کمک می کند. پایان دادن به سیطره شبه نظامیان مورد حمایت ایران بر جنوب لبنان مساله ای ضروری است به ویژه اینکه آن ها در لیست تروریستی قرار دارند.

دستیارمعاون وزیر امور خارجه آمریکا گفت: فشارهای بین المللی نباید تنها بر ایران و نظام آن باشد بلکه باید گروه‌های وابسته با ایران در اماکن دیگر را نیز شامل شود.

این مقام آمریکایی با بیان اینکه روابط آمریکا با کشورهای منطقه محکم و به هم پیوسته است در ادامه تاکید کرد: گفت وگوی راهبردی آمریکا با مسئولان عراقی تنها در رابطه با مسائل امنیتی نیست بلکه مسائل دیگری از جمله حمایت از بغداد برای رهایی از دخالت های ایران را شامل می شود.

وی در رابطه با تنگه هرمز و باب المندب و دیگر گذرگاه های آبی گفت: تابستان گذشته شاهد درگیری هایی بودیم و این درگیری کشتی ها و تجارت در گذرگاه های حیاتی را تهدید می کرد بنابراین قدرت نیروی دریایی خود در منطقه که مقر آن بحرین است را تقویت کردیم.

وی در ادامه مدعی شد: مقابله با ایران باید چندجانبه باشد و ما باید تمام ابزارهای موجود برای تغییر رفتارهای ایران را به کار گیریم. هدف ما تنش نظامی نیست بلکه هدف ما آوردن ایران به میز مذاکره و اجرای گفت وگوهای حقیقی در رابطه با چگونگی تغییر رفتارهای آن است.

دستیار معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خلیج فارس همچنین مدعی شد: واشنگتن بر این باور است که قطر آماده عادی سازی روابط خود با اسرائیل است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین