کد خبر: ۶۷۲۶۵۰
تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰
ورود ۲ داروی جدید به پروتکل درمانی کووید-۱۹
رئیس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا از حذف یک دارو و وارد شدن ۲ دارو به پروتکل درمانی بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در ایران خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر مصطفی قانعی رئیس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد: آخرین مصوبات در قالب یک دستورالعمل درمانی به کل کشور ابلاغ و در آن داروهای مورد تایید کمیته علمی ستاد کرونا نیز اعلام شده است.

وی در خصوص داروهای مورد تایید کمیته علمی ستاد کرونا توضیح داد: در این پروتکل درمانی نه داروی رمدسیویر و نه فاویپیراویر به عنوان داروهای الزامی برای درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ قلمداد نشدند.

داروی معروف کرونا از سیستم دارویی ایران حذف شد

قانعی خاطرنشان کرد: داروی فاویپیراویر هیچ اثری در درمان بیماران مبتلا نداشت و مصرف آن ممکن است برای بیماران آسیب‌رسان نیز باشد، ولی داروی رمدسیویر به عنوان موردی است که پزشک این اختیار را دارد و می‌تواند آن را برای بیماران مبتلا تجویز کند و این دارو به طور کامل از پروتکل درمان خارج نشده است.

رئیس کمیته علمی ستاد کرونا تاکید کرد: ما در پروتکل درمانی، داروهای کورتیکوئید استروئید و اینترفرون را وارد کردیم و اجازه استفاده از آنها را دادیم.

قانعی ادامه داد: داروی اینترفرون دارویی است که می‌تواند با ویروس مقابله کند و کورتیکوئید استروئید نیز به عنوان دارویی برای مقابله با التهاب ریه تجویز می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین