کد خبر: ۶۷۲۸۰۹
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۶
رسانه های اسرائیل و آمریکا گفته اند که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، و همسرش، سارا، از فرصت سفرهای رسمی به خارج استفاده کرده و لباس های چرکشان را برای شستشو به هزینه میزبانان این سفرها برده اند.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش نشریه آمریکایی واشنگتن پست، نتانیاهو و همسرش به حمل تعدادی چمدان بزرگ در سفر به آمریکا شهرت دارند.

این روزنامه به نقل از یک مقام دولتی آمریکا گفته است که نخست وزیر اسرائیل و همسرش به منظور صرفه جویی در هزینه لباسشویی، لباس های چرک خودشان را جمع می کردند و در آمریکا به لباسشویی می دادند.

حاشیه‌سازی

وی گفته است که در ابتدا تصور می رفت که این موضوع تصادفی است اما تکرار آن در سفرهای متعدد نشان می دهد که منظور از این کار، احتمالا صرفه جویی در هزینه لباسشویی بوده است.

دفتر نخست وزیر اسرائیل این گزارش را تکذیب و "شایعه پراکنی خصمانه" توصیف کرده است.

این نخستین باری نیست که موضوع لباس های چرک نخست وزیر به رسانه ها راه یافته است.

در سال 2018 گزارش های محرمانه ای منتشر شد حاکی از اینکه سارا نتانیاهو "چهار یا پنج چمدان" بزرگ حاوی لباس چرک را در سفرهای رسمی همراه می برد. دو سال پیش از آن، آقای نتانیاهو با مراجعه به دادگاه خواستار آن شد که هزینه لباسشویی او خصوصی بماند.

سفارت اسرائیل در آمریکا نیز این اتهام را رد کرده که نخست وزیر از تسهیلات میزبانان خارجی برای لباسشویی سوء استفاده می کند. سخنگوی سفارتخانه با اشاره به سفر اخیر بنیامین نتانیاهو به واشنگتن برای شرکت در مراسم امضای توافقنامه هایی با امارات و بحرین، گفته است که در این سفر، فقط یکی دو پیراهن برای شرکت در مراسم عمومی به خشکشویی داده شد و بازهم برای شرکت در مراسم رسمی، یک دست پیراهن خانم نتانیاهو اطو شد.

و البته یک دست پیژاما هم که نخست وزیر در پرواز دوازده ساعته به واشنگتن پوشیده بود در آمریکا شسته و اطو شد.

اتهام سوء استفاده مالی از مقام علیه خانواده نتانیاهو بدون سابقه نیست.

سال گذشته، سارا نتانیاهو در ارتباط با تهام سفارش غذا به بیرون برای میهمان هایش مجرم شناخته شد. اگرچه برای اقامتگاه نخست وزیر آشپز دولتی منظور شده، خانم نتانیاهو برای میهمانهایش از بیرون غذا سفارش می داده و هزینه آن را به حساب نخست وزیری می نوشته است.

منبع: بی بی سی
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین