کد خبر: ۶۷۳۰۴۳
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
آقای احمدی نژاد مدعی است که حصر با مصوبه شورایعالی امنیت ملی نبوده و از سوی مقامات عالی رتبه دیگر نظام صورت گرفته است.
آفتاب‌‌نیوز :

فرزند مهدی کروبی به مدآرا گفت: شرایطی که در حصر برای محصورین در این سال ها به وجود آمده است هیچ شباهتی به حصر ندارد و من خودم با فرزند مرحوم آیت الله منتظری که صحبت می کردم، خود احمدآقا می گفت: پدر من 5 سال در حصر بود ولی شرایطی که آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد دارند هیچ شباهتی به حصر ندارد، چون از روز اول همه اقوام می توانستند به دیدن مرحوم منتظری بیایند. حتی در این بین برخی از دوستان هم می توانستند با ایشان دیدار کنند اما این حصر (آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد) کاملاً شبیه زندان است و از زندان هم بدتر است.

به دنبال انتشار گفت و گوی عبدالرضا داوری درباره شیخ مهدی کروبی که در آن ادعا کرده است که ” آقای کروبی سال‌ها است دیگر در حصر نیست.” حسین کروبی، در گفتگو با خبرنگار سایت خبری مدآرا با اشاره به شرایط کنونی حصر مهدی کروبی و اظهارات مشاور سابق محمود احمدی نژاد گفت: اولین نامه ای که آقای کروبی از حصر نوشتند بعد از انتخاب ریاست جمهوری سال ۹۲ بود که ایشان خطاب به آقای روحانی، رئیس جمهوری دولت یازدهم نوشتند: « دادگاه علنی من را پیگیری کنید و از حاکمیت بخواهید تا دادگاه علنی من را برگزار کند.»

این در حالی است که آقای داوری در همان ایام به دلیل آنکه می خواستند به نوعی خوش خدمتی خود را به حاکمیت نشان دهند با انتساب اتهامی به آقای کروبی از ایشان خواستند که درباره مذاکره با اسرائیلی ها در زمان جنگ به مردم توضیح بدهند! درست مانند همین اظهارات کذبی که بیان کرده اند که باید دید دنبال چه هستند که راجع به حصر این موارد را مطرح کرده اند.

حسین کروبی تصریح کرد: آقای کروبی تا شش ما پس از آغاز حصر از ملاقات با فرزندان و بستگان درجه یک محروم بودند و بعد از ۶ ماه هفته ای یک بار اجازه دیدار داشتندکه در همین ایام پیامی از آقای کروبی منتشر شد که در پی آن نیروهای امنیتی مجدداً ایشان را ممنوع الملاقات کردند.

وی ادامه داد: سال ۱۳۹۳ در حالیکه ۴ سال از حصر گذشته بود آقای کروبی از منزل وزارت اطلاعات به منزل خود در جماران نقل مکان کردند که همین موضوع باعث شد تا قدری ملاقات ها منظم شود و هفته ای یک بار کل اعضای خانواده می توانستند جمع شوند و با آقای کروبی ملاقات کنند.

فرزند مهدی کروبی خاطر نشان کرد: بعد از عمل قلب آقای کروبی که ایشان به منزل منتقل شد گفتند که بچه ها می توانند هر موقع خواستند با حاج آقا دیدار کنند که این موضوع ادامه داشت تا اینکه بعد از بیانیه ای که آقای کروبی در راربطه با سقوط هواپیمای اوکراینی منتشر کردند، باز گشایش ها و دیدار هایی که با برخی از دوستان و خانواده شهدا به صورت هفتگی صورت می گرفت لغو شد.

تا اینکه مجدداً طی یک ماه اخیر ماموران گفتند که حاج آقا می تواند هفته ای یکبار با برخی از دوستانشان دیدار داشته باشند که این دیدارها در دو مرحله با آقایان، علیخانی، جمارانی، بجنوردی، دوستی، عباسی فر و در مرحله بعد با آقای کرباسچی و قوچانی برگزار شد.

حسین کروبی خاطرنشان کرد: آقای داوری تصور می کند اگر کسی را در حَصر کردند باید حتماً دست های او را آویزان کنند و روزی یک لقمه نان به او بدهند و بگویند که شما در حَصر هستی!

وی افزود: شرایطی که در حصر برای محصورین در این سال ها به وجود آمده است هیچ شباهتی به حصر ندارد و من خودم با فرزند مرحوم آیت الله منتظری که صحبت می کردم، خود احمدآقا می گفت: پدر من ۵ سال در حصر بود ولی شرایطی که آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد دارند هیچ شباهتی به حصر ندارد، چون از روز اول همه اقوام می توانستند به دیدن مرحوم منتظری بیایند. حتی در این بین برخی از دوستان هم می توانستند با ایشان دیدار کنند اما این حصر (آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد) کاملاً شبیه زندان است و از زندان هم بدتر است.

حسین کروبی در ادامه گفت و گوی خود با سایت خبری مدآرا اظهار کرد: بنده وقتی شرایط حصر را در سال های اول برای مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی تعریف می کردم، مرحوم هاشمی هم دقیقاً عین جمله حاج احمدآقای منتظری را به بنده گفتند که این حَصر نیست و به مراتب از زندان بدتر است، چون در زندان فرد با یک جمعی معاشرت و زندگی می کند. اما اینکه فردی را سال ها در یک آپارتمان زندانی کنی آن شخص از صبح تا شب تنها زندگی کند این نامش هر چه که هست، حَصر نیست.

فرزند مهدی کروبی با اشاره به آنچه درباره مخالفت محمود احمدی نژاد رئیس دولت نهم و دهم در خصوص حصر آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد در رسانه ها مطرح می شود هم گفت: حَصر اگر با مصوبه شورای عالی امنیت ملی انجام شده باشد آقای احمدی نژاد رئیس این شورا بودند اما اگر ایشان مدعی است که با مصوبه شورایعالی امنیت ملی نبوده و از سوی مقامات عالی رتبه دیگر نظام صورت گرفته است، بنده هم دقیقاً از این موضوع اطلاعی ندارم اما من هم شنیده ام که شورای عالی امنیت ملی مصوبه خیلی محکمی در خصوص حصر محصورین ندارد. البته قابل ذکر است که بنده هم شنیده ام و در همین حد اطلاع دارم که بعد از قضایای اعتراضات سال ۸۸ آقای احمدی نژاد درباره موضوع رفع حصر دوبار به رهبری نامه نوشته اند و در خواست کردند که حصر پایان یابد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۹
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
4
3
حالا همه در حصر کرونا هستیم بهتر این بنده خدا مبتلا می شوداگر رعایت نکند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
شما برو تو حصر که مبتلا نشی!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
11
6
احمدی نژاد هرچه بودو باشد،از خاتمی با وجود تر است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
1
13
احمدی نژاد احساس گناه میکند. برای این خاطر نامه نوشت. آقای احمدی نژاد دوره رساست جمهوری شما هم تمام شد. همه احکام نیز تمام میشود. اما یک چیز هیچوقت تمام نمیشود آن حکم مجازات خدای یکتا در روز قیامت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
12
10
وجدانن احمدی نژاد جامعه ای ازاد میخواهد حداقل روحانی هم کاش نصف ایشان زحمت میکشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
1
4
دقیقا درسته، ایشان با نفت 145 دلاری جشن هسته ای گرفت که بعد از آن تکرار نشد و همه ما داریم با این جشنش له میشیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
5
0
باید رهبر معظم انقلاب که با تمام وجود اعتقاد دارم اگر حضور نداشتن اصلاح طلب ها واصول گرا ها هم دیگر را میخوردن و کشور را نابود میکردن با یک تصمیم بزرگ با آمریکا مصالح میکردن.داریم فرصت رشد را از دست میدهیم.دشمنان ورقیبان ما پاکستان و عربستان و ترکیه و عراق و اسراییل است نه آمریکا.
پاسخ ها
بهلول
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
شاید اگر کار مد نظر شما انجام میشد،
بهلول
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
مشکلی باقی نمی ماند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین