کد خبر: ۶۷۳۵۲۱
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش از ۴۶۹ هزار داوطلب پذیرفته شده در مرحله اول آزمون سراسری خبر داد و گفت: بر اساس آمار به دست آمده حدود ۲۹۶ هزار نفر از مجازین این آزمون، اقدام به انتخاب رشته نکردند.
آفتاب‌‌نیوز :

فاطمه زرین آمیزی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: انتخاب رشته داوطلبان پذیرفته شده در مرحله اول کنکور از روز چهارشنبه دوم مهر آغاز شده و مجازین این آزمون تا ساعت ۲۴ روز گذشته دوشنبه هفتم مهر ماه فرصت داشتند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تعداد ۴۶۹ هزار و ۹۴ داوطلب در کنکور ۹۹ انتخاب رشته کردند، افزود: از حدود ۷۹۲ هزار ۸۴۰ داوطلب مجاز آزمون سراسری حدود ۲۹۶ هزار داوطلب در فرایند انتخاب رشته شرکت نکردند.

زرین همچنین تاکید کرد: تعداد ۲۲۵ هزار ۴۳۰ داوطلب نیز در رشته‌های بدون آزمون کنکور ثبت نام کرده‌اند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه تعداد ۱۷۵ هزار و ۸۴۹ داوطلب در رشته‌های با آزمون کنکور پذیرفته خواهند شد، تصریح کرد: در کنکور امسال در گروه آزمایشی ریاضی و فنی تعداد ۱۲۵ هزار و ۴۲۰ داوطلب، در گروه آزمایشی تجربی تعداد ۳۵۲ هزار و ۹۲۳ نفر، در گروه آزمایشی علوم انسانی ۳۱۴ هزار و ۴۷۱ داوطلب، در گروه آزمایشی هنر ۸۰ هزار و ۸۶ داوطلب و در گروه آزمایشی زبان نیز تعداد ۱۲۹ هزار و ۵۰۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.

زرین تاکید کرد: نتایج نهایی کنکور ۹۹ تا پایان مهر ماه جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین