کد خبر: ۶۷۳۵۲۴
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
تعداد نظرات: ۳۸ نظر
"راه سعادت ما از درون تعامل با دشمن عبور نمی‌کند"
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه جنگ تحمیلی یک جنگ جهانی علیه انقلاب اسلامی بود، گفت: جنگ تحمیلی نابرابرترین جنگ تاریخ بعد از عاشورا بود.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار سرلشگر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه 8 مهرماه) مجلس شورای اسلامی، به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت: خداوند متعال را سپاسگزارم که امروز به این بنده حقیر توفیق داد تا در جمع نمایندگان عزیز و محترم ملت بزرگ ایران در مجلس شورای اسلامی که در حقیقت مظاهر اراده مردم ما هستند و به تعبیر امام راحل عظیم الشأن عصاره فضائل ملت هستند، حضور پیدا کنم، از این بابت از برادرعزیزم جناب آقای دکتر قالیباف ریاست محترم مجلس و همه نمایندگان صمیمانه تشکر می کنم.

وی ادامه داد: ما در انتهای هفته دفاع مقدس هستیم که سرآغاز مقاومت پایان ناپذیر ملت شریف و عزیز ایران در مقابل دنیای فشرده استکبار و جریان بهم پیوسته کفر جهانی در مقابل انقلاب اسلامی است. هیچ تردیدی نیست که جنگ تحمیلی یک جنگ جهانی بود، همه ما می دانیم که اگر عرصه نظامی جنگ، خطوط مرزی ایران و عراق بود، اما عقبه سیاسی این جنگ یک عقبه جهانی بود.

فرمانده سپاه: مردم سختی‌ها را تحمل می‌کنند/ ۳۰ میلیون گرسنه در آمریکا توسط خیریه تغذیه می‌شوند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: همه قدرت های بزرگ، امپراطوری های بی نظیر تاریخ حیات بشر بودند و شرکای منطقه ای آنها همه با هم سطحی جهانی از یک ائتلاف ناشناخته و عملی را علیه کشور ایران شکل دادند. تردیدی نیست پشتوانه های اقتصادی رژیم عراق در جنگ یک پشتوانه اقتصادی جهانی بود. شکی نیست که همه قدرت های بزرگ، همه سلاح های پیشرفته و مدرن را در اختیار رژیم بعث قرار دادند. انگلستان، آلمان، فرانسه، اتریش، شوروی و آمریکا جزو این کشورها بودند.

سردار سلامی افزود: تردیدی نداریم نظام اطلاعاتی جهانی خدمات اطلاعاتی برای رژیم بعث فراهم می کرد، تردیدی نداریم که جبهه از لحاظ نظامی اشباع بود و باید بگوییم جهان در اوج قدرت خود به ما حمله کرد، در حالی که ما در اوج قلت و تنهایی بودیم. این نابرابرترین جنگ تاریخ بعد از عاشورا بود.

وی بیان کرد: جنگ پدیده ای بسیار دقیق و محاسبه پذیر است، هر کس قوی تر باشد، پیروز می شود و پیروزی را کسی می سازد که بتواند معادله جنگ را هدایت و به نفع خود تغییر دهد. براساس محاسبات ظاهری و شاخص های ظاهری قدرت، ائتلاف جهانی مقابل ما، باید به سرعت ما را شکست می داد. آنها باید غلبه می کردند، چرا که براساس محاسبات دقیق هر کسی قوی تر است، پیروز می شود. ما که به ظاهر بسیار ضعیف تر بودیم، پس چرا غلبه کردیم؟

سردار سلامی گفت: وقتی که امام و امت صحنه جنگ را به زندگی تبدیل می کنند و مردان مومن، باایمان و سرشار از آرمان و باور به دشمن حمله می برند هیچ کس نمی تواند مقاومت کند. تجهیزات موجودات جامد هستند آنچه که در جنگ حرکت ایجاد می کند ایمان، انسان مومن است و امام توانست شخصیت معنوی و روحانی و ایمانی خود را در قلوب همه مومنان تکثیر کند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امام توانست انسان هایی در تراز خود بسازد و به همه جهان این نظریه را نشان دهد که یک ملت فقط وفقط به دلیل شکست اعتقادات و باورهایش شکست می خورد، اگر ملتی ایمانش سست نشود، در اعتقادات شکست نخورد در میدان عمل پیروز است.

وی با بیان اینکه امام نشان داد هرگز از شوکت ظاهری امپراتوری ها نباید ترسید، کبریایی از آن خداوند بزرگ است، ادامه داد: او انسان هایی ساخت که از اول بی مهابا و بی اعتنا به امواج خروشان آن عبور کردند، مردانی که از هورها عبور کردند و در جزایر مجنون جنگیدند. میادین مین چندکیلومتری و بشکه های انفجاری و سیم های خاردار آن ها را متوقف نکرد.

سردار سلامی تصریح کرد: هر رزمنده افق بلند آرمانش تا قلب آمریکا را نشانه می رفت، هر ملتی به اندازه افق آرمانش هایش بزرگ شده و پیش می رود، هر ملتی به اندازه وسعت ذهن رهبرش پیش می رود، وسعت کشورها از لحاظ هندسی شاخص بزرگی آن ها نیست بلکه وسعت ذهن ها، عظمت قلب ها، شکوه ایمان ها عظمت یک ملت را نشان می دهد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ملت ایران در جنگ فراتر از اراده قدرت های بزرگ بودند و آرزوهای آن ها را در هم شکستند، اضافه کرد: ملت بزرگ ایران با رهبر بزرگ خود در مقابل دشمنان بزرگ شکوه ایمان را به نمایش گذاشتند، حقیقت ماجرا این بود که یک ملت با باورهایش پیروز می شود.

سردار سلامی افزود: وقتی جنگ از سطح نیروهای مسلح به مردم تعمیم پیدا می کند، یعنی تمام زندگی، جنگ و تمام جنگ زندگی می شود و همه دوست دارند در محیط زندگی حاضر شوند، این راز شکست ناپذیری ما است. اتحاد امام و امت، وحدت، همدلی و دلدادگی و پیروی از رهبر رمز سعادت ما در طول تاریخ 41 ساله بوده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه امام امت هنری به خرج داد و تمرکز دشمن را بر قلب این سرزمین بیرون کرد، گفت: جنگ تمام شد فقط بعد نظامی جهانی جنگ خاتمه پیدا کرد اما جنگ در اشکال دیگری ادامه یافت، در اینجا آغاز نقش آفرینی رهبر عزیز و عظیم‌الشأنمان نمایان می‌شود که پس از امام پرچم هدایت امت را بر دست گرفت.

آمریکا مجبور به هزینه شد اما دستاوردی به دست نیاورد

وی ادامه داد: اگر آمریکا در مرکز فرسایش قدرت قرار نگرفته بود و اگر آمریکا از پناهگاه استراتژیک خود خارج نشده بود و مجبور به گسترش عملیاتی در صحنه نشده بود، او همه جهان را بلعیده بود. امام انقلاب اسلامی با هنرنمایی رهبر و ملتش کاری انجام داد که آمریکا مجبور به فرسایش قدرت شد، مجبور شد هزینه کند اما دستاوردی به دست نیاورد.

فرمانده سپاه: مردم سختی‌ها را تحمل می‌کنند/ ۳۰ میلیون گرسنه در آمریکا توسط خیریه تغذیه می‌شوند

سردار سلامی با بیان اینکه امام دشمن را بیرون راند و رهبر عزیزمان او را فراری داد، اضافه کرد: مقام معظم رهبری تمرکز جبهه دشمن را به هم ریخت و در سرزمین‌های مختلف قدرت آفرید. سطح قاعده قدرت انقلاب را گسترش داد و دشمن را وادار به گسترش بیش از حد کرد، هزینه‌های آنها را بالا برد و آمریکا را در ناکامی‌های سیاسی فرو برد و می‌بینید در سنجش قوس صعودی و نزولی قدرت، وضعیت ما نسبت به آمریکا بعد از 41 سال چگونه است.

آرزوهای سیاسی آمریکا را برای نوسازی سیاسی خاورمیانه به قبرستان سپردیم

فرمانده کل سپاه پاسداران بیان کرد: امروز آمریکایی که تلاش می‌کند ایران را منزوی کند خود منزوی شده است، او به تدریج نفوذ سیاسی خود را در منطقه و جهان ازدست داد و در حاشیه تحولات سیاسی قرار گرفت. نتوانست هیچ پیروزی میدانی خلق کند، داعش را به صحنه آورد و فرصتی برای نفوذ انقلاب فراهم ساخت اما با این وجود آمریکا را در این میدان بزرگ ناکام کردیم. آرزوهای سیاسی او را برای نوسازی سیاسی خاورمیانه به قبرستان سپردیم و آمریکا خسته، فرسوده و ناتوان در حال عقب‌نشینی است.

وی با اشاره به اینکه قدرت‌های بزرگ در آستانه فروپاشی نیز خطرناک هستند، مطرح کرد: نمی‌شد آمریکا را به یکباره فرو پاشید، داستان رقابت برای فروپاشی به نقطه اوج زیبایی نزدیک شده است. ما در معرض یک تحریم اقتصادی بزرگ قرار گرفته‌ایم و امام این امت دوباره عظمت آفرید و در مقابل دشمن قد خم نکرد و مردم نیز حمایت کردند و دوباره در این جنگ قلمرو جهانی دارد قامت ملت ایران به برکت هدایت‌ها و اعتماد به نفس‌ها و امید آفرینی‌های رهبرش بزرگ شد و قد برافراشت. اگرچه مردم سختی‌ها را تحمل کرده و می‌کنند اما مردم ایران خواستار عزت هستند و استقلال و شرف و حریت و کرامت خود را با هیچ چیز تعویض نمی‌کنند و به فراخوان دشمنان پاسخ نمی دهند.

سردار سلامی در ادامه افزود: به فراخوان دشمنان پاسخ نمی دهند و دشمن امروز به درون خانه های ما، سفره های مردم و قلب های جوانان حمله کرده و بر عملیات روانی را با حصر اقتصادی تاکید کرده تا ملت را خسته و متزلزل کند اما مردم ایستاده‌اند و هرگز پژواک صدای بیگانه را نمی شنوند این هنر بی بدیلی است که وقتی رهبران الهی با حکمت جامعه و جهان را اداره می کنند این اتفاق می افتد.

وی با بیان اینکه حکمت، دولت آفرین است، گفت: وقتی رهبر انقلاب نجات ملت مسلمان و به ویژه مستضعفان و محرومان را در دستورکار قرار می دهد و در مقابل مستکبران می ایستد آن هم ایستادگی پیروزمندانه، یک ملت 40 سال مقابل بیگانگان و استکبار با قدرت می ایستد و می جنگد ونه تنها آسیب نمی بیند بلکه پیشرفت می کند و خود را به کشورهای پیشرفته نزدیک می کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: این یکی از بزرگ ترین هنرنمایی های انقلاب و اسلام است که وقتی در عرصه سیاست، اقتصاد، فرهنگ و اجتماع وارد می شود، قدرت می سازد. امروز ما به برکت شکستن باورها قدرتمند هستیم، ملت ایران از اعتقادات خود پاسداری کرده لذا ما دست تک تک مردم ایران را می بوسیم.

سردار سلامی یادآور شد: ما نقاط ضعف دشمن را شناسایی کردیم و آن ها را می شناسیم. صدای پوکی استخوان آن ها را نیز می شنویم. از درون پوسیده اند هرچند ژست مهیبی به خود می گیرند. آمریکا کشوری که به چرنوبیل خود نزدیک می شود و نمی تواند یک بیماری همه گیر را مدیریت کند. امروزه 30 میلیون انسان گرسنه در آمریکا توسط سیستم های خیریه تغذیه می شوند و این قیافه بزرگ ترین قدرت جهانی است که برای نجات از انزوا و عرض اندام سیاسی حکام رژیم های کوچک را با رژیم صهیونیستی آشتی می دهد تا نشان دهد آمریکا هنوز هست و این تمام هیبت بزرگی است که می خواست همه جهان را در تصرف سیاسی خود درآورد.

فرمانده سپاه: مردم سختی‌ها را تحمل می‌کنند/ ۳۰ میلیون گرسنه در آمریکا توسط خیریه تغذیه می‌شوند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز وضعیت تحریم کننده از تحریم شونده بدتر است، هیچ کس آرزو نمی کند شهروند آمریکایی باشد و هیچ کس به آمریکایی بودن خود افتخار نمی کند. در آمریکا مردم شعار "مرگ بر آمریکا" را سر می دهند و این شعار تا آنجا پیش رفته و نشان از نفوذ زبان سیاسی انقلاب حتی در قلب سرزمینی به نام آمریکاست. آن ها می خواستند علیه ما توطئه کنند و این داستان ادامه دارد اما ما در فراز این نبرد قرار داریم و در نقطه اوج آن جای صبر و استقامت و تمرکز و تلاش برای در هم شکستن است و این تمرکز دشمن بر سرزمین ما است.

وی ادامه داد: ما قلب هایمان به هم پیوند دارد و با قلب هایمان می جنگیم، امروز جنگ اقتصادی واقعیتی انکارناپذیر است، اما بدانید ما و دشمن روی دو خط موازی پیش می رویم و اگر ما مشکل اقتصادی داریم، دشمن هم به همین نسبت و بیش از ما با مشکل مواجه است. این قدرت ها هر چه از ما بزرگتر باشند، مسائل شان هم بزرگتر است.

سردار سلامی یادآور شد: به طور قطع این نقش رهبری انقلاب اسلامی و حمایت های ملت و پیوند مبارک ضامن سعادت ماست، آنچه که امروز به عنوان یک فرد کوچک از جامعه انتظار دارم این است که همه نهادهای حاکمیت به ویژه مجلس که طعم انقلاب می دهد، مردم به آن امید بسته اند، تراکم و فشرده عصاره این مردم است، پژواک کلام آنهاست، بازتاب دهنده دردها و حلال مشکلات آنهاست، مجلس همه اختیارات ملت را در اختیار دارد و انتظار داریم شرایط را از لحاظ اقتصادی جنگی تلقی کنید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه راه را از نظر نظامی بر دشمن بسته ایم، گفت: ظرفیت های غلبه بر او را در هر مقیاس از جنگ فراهم کرده‌ایم، 40 سال است فضای ذهن و عالم خارج از ذهنمان بازی های جنگ قدرتمندی را با دشمن انجام دادیم، گاهی در مقیاس های کوچک اراده تاکتیکی خود را به آنها تحمیل کردیم که بازتابی است از اراده استراتژیک این ملت برای ایستادن در مقابل دشمن.

راه سعادت ما از درون تعامل با دشمن عبور نمی کند

وی با یادآوری اینکه راه های نظامی بسته است و جنگ اساساً منتفی است، تصریح کرد: آنها زاویه نفوذ اقتصادی و عملیات روانی را باز کرده اند، اینجا میدان جنگ و نقطه مرکزی تلاش ماست، بنابراین باید متمرکز شویم و مانند یک قرارگاه عمل کنیم، برای شکست دادن دشمن در این جنگ اقتصادی، ظرفیت های عظیم کشورمان برای مقابله با دشمن کافی است. فکر کنید هیچ کشوری جز ایران در جهان حضور ندارد، آن وقت چطور زندگی می کردیم؟ دشمن نه قادر و نه مایل است که مسائل ما را حل کند و هرگز راه سعادت ما از درون تعامل با دشمن عبور نمی کند و هیچ دشمنی برای سعادت دشمن خود اقدامی انجام نمی دهد. غیض آمریکا دائمی و ماهیت آن استکباری است، اگر با او آشتی هم کنیم، ضربه می زند و ما را می شکند و اراده ما را از بین می برد، ما با اراده موفقیم.

داستان سازش یک فریب سیاسی است

سردار سلامی افزود: ملت ایران بداند تا ما اراده داریم و مصمم به ایستادگی باشیم، می ایستیم؛ هر ملتی تا زمانی که قد خم نکند، شکسته نمی شود؛ داستان سازش یک فریب سیاسی است، نباید همیشه از سوی قدرت های شیطانی، این فریب سیاسی عامل سست سازی اراده ملت هاست، نباید ملت ایران در جغرافیای فریب دشمن عمل کند. محکم بایستید و خود را برای ایستادن آماده کنید، مردم ما هم آماده هستند، ما سختی‌ها را تحمل می کنیم، نمی گوییم مشکلی وجود ندارد، اما قابل حل است. ما از اراده دشمن عبور می کنیم، این راه ماست، در نظام جهانی یا باید قوی بود یا ضعیف که ما اولی را انتخاب کردیم، بنابراین قدرت می سازیم، عزیز می مانیم، زیرا این تنها صفت شایسته ملت ایران است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن آرزوی توفیق برای مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: عطر و بوی انقلاب از مجلس به مشام می رسد و امیدواریم این مهم به تدریج در مسیر زمان شکوفا شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۳۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
3
203
خودتون و بچه ها تون هم سختی ها را تحمل میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
معلوم است که نه. بچه هاشون در ایران نیستند. رفتن آمریکا تا نابودشان کنند ..!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
از کجا اطلاع داری که بچه های فرمانده سپاه رفت خارج
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
0
164
نماینده ها چی وزیران چی مدیران حقوق بگیر نجومی و دلالان و کاسبان بازار سیاه این ها باید کیف کنند و مردم تو سری خور تحمل و تحمل و تحمل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
1
181
فقط داریم شعار می شنویم
فقط شعار.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
1
135
۳۰ میلیون گرسنه در آمریکا توسط خیریه تغذیه می‌شوند. جناب فرمانده در ایران لیان زیر خط فقر هستند و از خیریه هم خبری نیست مضافا " اینکه جمعیت ایران 80 میلیونه یعنی نصف ایران زیر خط فقرند اما جمعیت امریکا اتفاقا" 300 میلیونه و کمتر از 10% زیر خط فقرند و در نهایت آمار 30 میلیون را از کجا آورده اید؟ چرا آمار خودمان را نمی گوئید و راه حل نمی دهید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
1
104
مردم چاره ای جز تحمل ندارند . تحمل یا مرگ ... بایستی یکی را انتخاب کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
2
73
ای کاش تحمل سختی فقط برای شما بود و مردم زیر فشار سنگین گرانی نبودند. و شما و مما ملت راه مقاومت رو ادامه میدادیم که حتما اینطور اخر نتیجه پیروزی بود
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
0
116
فقط مردم باید تحمل کنند !!!!!!!!!!!!!!!!!!. آقازاده ها چی . مسئولین دولتی و حکومتی چی ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
4
119
همش شعار و گنده گویی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
2
123
شما واون مجلس فقط نماینده چند درصد از مردم هستید وحق ندارید از جانب همه تصمیم بگیرید وبا سرنوشت یک ملت بازی کنید. می گویید
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
3
35
این امریکا تهمت هم به نظامی ها میزند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
0
88
بریم ۳۰ میلیون امریکایی رو سیر کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
2
114
تاکی باید اکثریت فدای نظرات اقلیت ها بشن؟
شما هم دیر یا زود باید به خواسته مردم تن بدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
0
80
سردار یا باید مذاکره کنیم
یا باید جنگ کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
0
70
چودربسته باشد چه داند کسی که گوهر فروش است یا پیله ور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
120
3
بشارت بر ملتی که سختی را تحمل می کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بشارت چي؟
بعد از چهل سال بدبختي الان مُشتُلغ چي ميدي؟
لابد جهان أخرت؟
خودتون بريد از شر تون راحت شيم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
2
65
خیریه های ما چکار می کنن ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
7
55
سردار هر کی به شما امار داده اشتباه کرده از 30 میلیون خیلی بیشتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
3
38
اگر با او آشتی هم کنیم، ضربه می زند و ما را می شکند

خوب ما هم همين را مي خواهيم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
82
11
و ما کرک و پشم همه دشمنان را خواهیم ریخت .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
0
88
چرا واقعیتها را به دشمن نسبت میدهید.
دو هفته قبل کره خریدم 4000 تومان امروز خریدم 15000 تومان.
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
1
100
شما می خواهی سختی تحمل کنی بکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
1
105
شما از مردم رای گرفتی که میگی مردم تحمل میکنند مردم شدند گلوله دم توپ شما همه تون از وزیر و وکیل و .... فروشگاه جدا بهداری جدا ماشین تا اراده کنید به قیمت مفت بعد از مردم مایه میذارید کسی نمیگه تسلیم بشید برید مذاکره کنید مذاکره یعنی صحبت کردن یعنی بگید تو چی میگی بعد اون میگه تو چی میگی بعد حرفهای دو طرف سبک سنگین میشه همین شروع حرف زدن کلی تنش را کم میکند برا مردم که خوب حرف میزنید با غیر مردم خودتون نمیتونید حرف بزنید در ضمن این عطر و بوی مجلس همان عطر و بوی ماشین و پول پیش خونه و وام بیحساب و... است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
2
116
مردم نمیخوان سختی بکشند،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
1
68
از شنيدن شعار ها و ... خسته شديم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
1
69
سردارمردم دیگر توان هیچ سختی را ندارند بریدن اگربدانندکه آشتی با آمریکا آنهارانجات میدهدحتماآشتی میکنند چون مثل ...لواسان نشین نیستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
0
52
ظاهرا قراره کوپن به ایرانیها بدهند
در ضمن یارانه هر نفر هم شده یک شانه تخم مرغ
لطفا بیدار شید
نمیگم مذاکره کنید باج بدید میگم سیاستم خوب چیزیه
ناشناس
|
Singapore
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
0
55
حالا که آشتی نکردیم روس وچین از ما چیزی نگذاشته اند
دیگه چیزی برای از بین بردن برای آمریکا نمانده چه آشتی
بکنیم
ناشناس
|
France
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
0
45
یک گزارش از مبادلات اقتصادی ایران با چین و روسیه پس از تحریمها تهیه کنید

دیگر خبری از دانفنگ و ام وی ام و.. نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
13
6
همین های که می گن مذاکره پشت روحانی رو گرم کردن این همه تحریم شد بعدش کدوم مذاکره طرف به مردم خودش. رحم نمی کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
1
38
کاش قدری واقع بین باشید.نه آمریکا آنی هست که می گویید و نه ایران .آمریکا یک کشور مهاجر پذیر است و بسیاری از کسانی که از مؤسسات خیریه استفاده میکنند در واقع مهاجرین و په ویژه مهاجرین غیر قانونی هستند.نه آمریکا در حال متزلزل شدن است نه اقتصادش وقتی قیمت یک قلم جنسش مثل گوشت با پنج سال پیش تفاوتی نکرده در حال فروپشی است.اینکه مردم برای قتل یک فرد سیاهپوست به خیابانها ربخته اند نه نشانه فرو پاشی که نشانه تداوم حکومت قانون است .اینکه حکام بدانند رفتارهای مجموعه حاکمیت توسط رسانه ها و مردم رصد می شود و کسی نمی تواند پیدا و پنهان خلاف کند و با قلدری از زیر بار مجازات فرار کند.اینکه قانون برای همه شهروندان باید یکسان اعمال شود،اینکه همه چیز شفاف باشد حتی اگر رئیس جمهور هم باشی فرارمالیاتی تورا در می آورندو در معرض دید همه قرار می دهند،اینکه اگر خود و مجموعه دوستان از رانت استفاده کنند،هزاران چشم می بینند و به میلیونها گوش می رسانندتا جرأت نداشتی باشی دست از پا خطا کنی.نه اینکه کعبه آمال
و بهشت بربن باشد ولی در مقام مقایسه با خودمان ،ما حرف کمتری برای گفتن داریم.برای همین می گویم واقع بین باشیم .نمی دانم چه کسی گفته مذاکره با دشمن گناه است حرام است و چه وچه چه....مگر زبان ما الکن است که نتوانیم مذاکره کنیم ،مگر قرار است در مذاکره وابدهیم و کوتاه بیایبم .مگر مذاکره یعنی حق را به رقیب قدرتمند دادن.ما از ظرفیت افرادی مثل آقای ظریف که مذاکره کننده خوبی هستند ،استفاده نمی کنیم این نهایت بی بصیرتی ماست درمذاکره هدف رسیدن به یک نقطه مشترک است.قبلٱ هم در مسئله عراق و افغانستان با آمریکا مذاکره شد اتفاق خاصی هم روی نداد..وقتی از مذاکره نکردن می گوییم در واقع هراس خود را از دشمن آشکار می کنیم.اوضاع در کشور نگران کننده است وبا نشان دادن چهره ای غیر واقعی از اوضاع ، خود را فریب ندهیم.
پاسخ ها
محمد تقی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
درود بر شرفت هم وطن که جانا سخن از دل ما می گویی
در واقع در ایران به جای تلاش برای شفاف سازی و افزایش دانش و آگاهی، تمام قدرت و سرمایه خرج این می شود که اخبار و اطلاعات غلط و نادرست در قالبی به ظاهر درست و توجیه پذیر به خورد مردم داده شود و این امر به نظرم اوج کم آوردن و عدم درک واقعیت است. تا چند سال پیش با همه توان رسانه ای و حتی از زبان عالی ترین مقامات گفته می شد تحریم هیچ تاثیری ندارد ولی اکنون هر اتفاق ریزی را به تحریم نسبت می دهند... متاسفانه با میدان دادن به افرادی چ م رائفی پور و عباسی هم تلاش می کنند احیاناً اگر سوالی هم از طرف طرفداران ایجاد می شود را با آنچه خودشان دوست دارند پاسخ داده و اجازه هرگونه تفکر را از این دست افراد بگیرند و مانع ریزش بشوند.
در مجموع کاش مسئولین حال حاضر آن حرف امام خمینی که گفته بودند مردم ولی نعمت هستند و باید همه چیز را شفاف و واضح بدانند را فراموش نمی کردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
0
24
اگر در امریکا 30 میلیون گرسنه را خیریه ها سیر میکنند در ایران 60 میلیون گرسنه به حال خود رها شده اند جناب سردار
علیرضا قبادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
0
13
سردار شعار نده بداد رزمندگان دفاع مقدس برس بداد فرزندان آنها برس داخلی سازمان را پاکسازی کن
پاسخ ها
محمدتقی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
با احترام به خانواده معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران قهرمان ولی دوست عزیز کاش بخواهیم به وضع همه مردم رسیدگی بکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
0
0
سلام امام حسین شب عاشورا چراغ خاموش کردن وگفتن هر کس نمیخواهد بجنگه امشب از تاریکی استفاده کنه و بره یعنی حتی یاران نزدیک هم اجبار به جنگ نکرد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین