کد خبر: ۶۷۴۱۳۵
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
تبلیغات
باور اشتباه دیگری در تمیز کردن دستشویی و حمام وجود دارد که کاسه توالت یا توالت فرنگی باید بیشتر شسته شود، اما شستن شیرآلات، کاشی‌ها و دیوار‌ها هم بسیار مهم است. خصوصاً شیرآلات که بیشترین موارد استفاده را دارند و ممکن است منبع رشد باکتری‌ها، میکروب‌ها و ویروس‌ها باشد. آینه و سینک روشویی نیز باید همواره شسته شود.
آفتاب‌‌نیوز :

تمیز کردن سرویس بهداشتی درست به‌اندازه‌ی تمیز کردن اتاق خواب یا مرتب کردن آشپزخانه اهمیت دارد. باور غلطی وجود دارد که، چون مرتب در سرویس بهداشتی، آب ریخته می‌شود آنجا کم‌تر به تمیز کردن احتیاج دارد؛ اما درست به همین دلیل است که باید به تمیز کردن سرویس بهداشتی و تمیز کردن حمام توجه کنیم.

رطوبت زیاد در سرویس بهداشتی و حمام باعث رشد باکتری‌ها می‌شود و رشد باکتری برابر است با افزایش کثیفی و بیشتر شدن احتمال بیماری!

آنچه باید درمورد تمیز کردن سرویس بهداشتی بدانید

باور اشتباه دیگری در تمیز کردن دستشویی و حمام وجود دارد که کاسه توالت یا توالت فرنگی باید بیشتر شسته شود، اما شستن شیرآلات، کاشی‌ها و دیوار‌ها هم بسیار مهم است. خصوصاً شیرآلات که بیشترین موارد استفاده را دارند و ممکن است منبع رشد باکتری‌ها، میکروب‌ها و ویروس‌ها باشد. آینه و سینک روشویی نیز باید همواره شسته شود.

روش‌ها و ترکیب‌های فراوانی در تمیز کردن سرویس بهداشتی استفاده می‌شود که در این مقاله به‌صورت اجمالی به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

استفاده از تمیزکننده و محلول‌های اختصاصی

معمول‌ترین راه برای تمیز کردن سرویس بهداشتی و تمیز کردن کاشی آشپزخانه، استفاده از تمیزکننده و محلول‌های اختصاصی است. این تمیزکننده‌ها در بازار وجود دارند و حتی به تفکیک سطوح می‌توانید تمیزکننده‌ی موردنظرتان را پیدا کنید.

اما این تمیزکننده‌ها ممکن است بوی نامطبوعی داشته باشند و یا به دلیل ترکیبات شیمیایی این محلول‌ها امکان استفاده از مکان‌های تمیزشده تا ساعت‌ها نباشد همچنین ترکیب آن‌ها با بخار موجود در حمام گاهی یک ترکیب سمی و خطرناک به وجود می‌آورد که باید به این موضوع توجه کرد. این مورد در وایتکس و دیگر سفیدکننده‌ها بیشتر رخ می‌دهد.

اگر تمایل به استفاده از تمیزکننده‌های شیمیایی ندارید و یا فرصت خرید کردن ندارید ما در این مقاله روش‌ها و ترکیباتی را به شما معرفی مکنیم تا بتوانید در خانه محلول موردنظرتان را بسازید.

این ترکیبات با موادی درست می‌شوند که اغلب در خانه‌ها یافت می‌شود.

آنچه باید درمورد تمیز کردن سرویس بهداشتی بدانید

جوش شیرین

جوش شیرین یکی از بهترین موادی است که در ترکیب با مواد مختلف محلول‌های پاک‌کننده بسیار قوی به وجود می‌آورد.

جوش شیرین + سرکه سفید + نمک

نمک و جوش شیرین را مخلوط کنید و با کمک یک اسفنج روی کاشی‌ها و دستشویی بکشید و سپس بعد از چند دقیقه سرکه سفید را روی آن بپاشید. بهترین روش برای پاشیدن سرکه اسپری کردن سرکه است. توجه داشته باشید که مقدار جوش شیرین باید ۳ برابر نمک باشد.

جوش شیرین + لیمو + آب گازدار + آب

نیمی از لیوان را با جوش شیرین پر کنید و به آن مقدار کمی آب گاز‌دار و یک عدد لیموی اضافه کنید تا مایعی خمیری به دست آید. سپس کم آب اضافه کنید تا کمی رقیق شود.

در مرحله بعد به کمک یک برس خمیر به‌دست‌آمده را روی سطوح بکشید و پس از ۲۰ دقیقه آن را بشویید.

نوشابه گازدار

نوشابه‌ی گازدار یکی از پاک‌کننده‌های قوی و البته جالب است

نوشابه‌ی گازدار را روی سطوح بریزید و با برس یا اسفنج سطح را پاک کنید و سپس با آب، سطح را بشویید. توجه داشته باشید بهترین نوع نوشابه، نوشابه‌ی گازدار مشکی است. استفاده از نوشابه بدون گاز نه‌تن‌ها تمیز نمی‌کند بلکه محیط را چسبناک می‌کند.

سرکه سیب + لیمو

ترکیب سرکه سیب همراه با لیمو هم از ترکیب‌های بسیار جالب است. در نگاه اول ترکیب این دو ماده ترکیبی مناسب برای سس یک سالاد است، اما ترکیب سرکه‌ی سیب و لیمو می‌تواند یک پاک‌کننده بسیار قوی است.
سرکه سیب را با مقداری لیمو مخلوط کنید و این محلول را روی سطح بکشید و بعدازآن با آب بشویید یا با پارچه‌ای مرطوب آن را تمیز کنید.

شیرآلات و وان حمام را چگونه بشوییم؟

آنچه باید درمورد تمیز کردن سرویس بهداشتی بدانید

برای تمیز کردن شیرآلات و تمیز کردن وان حمام بهترین ترکیب سرکه و جوش شیرین است؛ زیرا این ترکیب علاوه بر پاک‌کنندگی فراوان باعث درخشندگی بیشتر سطوح نیز می‌شود.

نکات بهداشتی در هنگام کار در سرویس بهداشتی و حمام

هرگز از اسفنج و برسی که توالت را با آن‌ها تمیز می‌کنید، سینک روشور را نشویید؛ زیرا میکروب‌های موجود را به سینک روشور منتقل می‌شوند و باعث بیماری می‌شوند.

در هنگام کار در حمام و دستشویی از روشن بودن تهویه و فن اطمینان حاصل کنید؛ زیرا باعث جلوگیری از رشد باکتری و میکروب‌ها می‌شود پس همیشه فن را روشن کنید.

برای جلوگیری گسترش میکروب و باکتری، برس‌ها و اسفنج‌ها و دیگر وسایل تمیزکاری را به‌خوبی بشویید.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین