کد خبر: ۶۷۴۴۲۹
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
پلیس آلمان امروز (یکشنبه) اعلام کرد، گرچه هزاران تن از معترضان در جنوب این کشور علیه محدودیت‌های کرونایی دست به اعتراض زدند اما سازمان‌دهندگان نتوانستند افراد کافی را برای ایجاد یک زنجیره انسانی بر گرد دریاچه "کنستانس" بسیج کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

 براساس گزارش پلیس آلمان هزاران تن دیگر در یک ضد اعتراض در حمایت از اقدامات دولت برای مقابله و حذف ویروس کرونا در محل تجمع کردند، در حالی که علیه حامیان جناح راستی در گروه مقابل اعتراض می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در مجموع پلیس اعلام کرد، بین ۱۰ هزار تا ۱۱ هزار تن در دو اعتراض مختلف روز شنبه حضور داشتند و اعتراضات دو روزه با وجود هوای آفتابی امروز که ادامه داشت، احتمالا افراد بیشتری را به این تجمع اعتراضی می‌کشاند.

یکی از سخنگوهای پلیس گفت: تاکنون اوضاع آرام گزارش شده است.

سازمان‌دهندگان این اعتراضات علیه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کروناویروس در ابتدا امیدوار بودند که بیش از ۲۰۰ هزار تن را برای شرکت جذب کنند.

مقام‌های محلی محدودیت‌هایی را نظیر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور جلوگیری از ابتلای بیشتر به کرونا وضع کرده‌اند. آنها استفاده از پرچم امپراتوری رایش آلمان را که نمادی از نئونازی و سایر گروه‌های راست افراطی به عنوان جایگزینی برای پرچم ممنوعه صلیب شکسته است، ممنوع کرده‌اند.

این راهپیمایی‌ها جمعی از فعالان حقوق مدنی و افرادی که مخالف واکسیناسیون، نئونازی‌ها و اعضای گروه‌های راست افراطی هستند از جمله حزب آلترناتیو برای آلمان را جذب کرد.

در جریان راهپیمایی گسترده علیه ممنوعیت‌های کرونا در برلین که اواخر اوت برگزار شد، معترضان به پله‌های ساختمان پارلمان آلمان یورش برده و پرچم راست افراطی رایش را به اهتزاز درآوردند. این تصاویر به سراسر جهان مخابره و از سوی سیاستمداران پیشروی آلمانی نیز محکوم شد.

آلمان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی در موج نخست کووید-۱۹ در بهار به صورت نسبی توانست پاندمی کرونا را با کاستن از ابتلا به عفونت و مرگ ناشی از آن مدیریت کند.

اما تعداد مبتلایان بار دیگر افزایش یافت و مقام‌ها در حال بررسی اعمال محدودیت‌های بیشتری هستند که زندگی عمومی را احتمالا محدود می‌کند و پس از آنکه این کشور با بدترین رکود در تاریخچه سوابق خود در نیمه نخست سال جاری میلادی روبرو شد، احیای اقتصادی را با کاهش روبرو می‌کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین