کد خبر: ۶۷۴۵۲۵
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار : ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۰
"خوارج نیز وقتی آدرس مذاکره و صلح با اردوگاه استکبار معاویه را می‌دهند، گوش‌شان به هشدارها و نصیحت‌های امیر مومنان علیه‌السلام بدهکار نبود اما وقتی نتایج خیانت سران این گروه آشکار و معلوم شد معاویه و عمرو عاص کلاهبرداری کرده و کلاه بر سر مذاکره ‌کننده تحمیلی خوارج (ابوموسی اشعری) گذاشته، گفتند یا علی ما اشتباه و توبه کردیم، تو هم باید توبه بکنی، چرا که همگی با هم اشتباه کردیم."
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه کیهان در ستون خبر ویژه امروز خود نوشت: ادعای اینکه «روحانی در شرایطی رئیس‌جمهور شد که تعداد زیادی از اصلاح‌طلبان تاثیرگذار با ممنوعیت و محدودیت مواجه بودند»، خلاف واقع است. طیف مذکور هم در سال ۹۲ و هم سال ۹۶، عارف و جهانگیری را در میان نامزدها داشتند اما در نظرسنجی‌ها یقین کردند که نامزد آنها بیش از ۸ تا ۱۰ درصد رای ندارد.

جهانبخش خانجانی در یک مصاحبه گفته است: «اگر تحلیلگر منصفی باشیم باید بپذیریم که اصلاح‌طلبان در دوره‌هایی که مسئولیت داشته‌اند از تراز بالایی از عملکرد مطلوب برخوردار بودند. در دولت میرحسین موسوی، مرحوم هاشمی و محمد خاتمی عملکرد اصلاح‌طلبان مناسب و معقول و در عین حال در حد متوسط به بالا بوده است و عملکرد دولت روحانی را نباید صرفا به حساب اصلاح‌طلبان نوشت. روحانی در شرایطی ریاست‌جمهوری را در اختیار گرفت که تعداد زیادی از اصلاح‌طلبان تاثیرگذار با ممنوعیت و محدودیت مواجه بودند.

حمله کیهان به دولت‌های هاشمی، خاتمی و روحانی

وی افزود: صرف‌نظر از انتقادات جدی به دولت روحانی، مشکلات کشور مربوط به شخص روحانی، دولت او و اصلاح‌طلبان نیست، بلکه ساختار رفتار حاکمیت به‌گونه‌ای است که برای حفظ ارزش‌های نظام، اقداماتی انجام می‌شود که برای ما محدودیت ‌هایی ایجاد می‌کند. هر دانش‌آموخته‌ سطح نازل سیاسی می‌داند که مشکلات ربطی به دولت روحانی ندارد بلکه مربوط به موانع داخلی و خارجی دولت است.

وی با بیان اینکه نباید مشکلات کشور را بر دوش یک جناح بیندازیم، گفت: همه ما و کل حاکمیت باید از مردم عذرخواهی کنیم که نتوانسته‌ایم وعده‌های نظام و انقلاب را محقق کنیم.»

درباره این اظهارات شایان ذکر است؛ اولاً بالاترین رکوردهای تورمی به میزان ۴۹/۵ درصد و بالای ۵۰ درصد، مربوط به دولت‌های سازندگی (هاشمی) و اعتدال (روحانی) است. دولت خاتمی هم آنقدر منزجرکننده بود که مردم در سال‌های ۸۴ و ۸۸ حاضر نشدند به نامزدهای آنها (هاشمی، کروبی، معین و موسوی) رای بدهند.

ثانیاً ادعای اینکه «روحانی در شرایطی رئیس‌جمهور شد که تعداد زیادی از اصلاح‌طلبان تاثیرگذار با ممنوعیت و محدودیت مواجه بودند»، خلاف واقع است. طیف مذکور هم در سال ۹۲ و هم سال ۹۶، عارف و جهانگیری را در میان نامزدها داشتند اما در نظرسنجی‌ها یقین کردند که نامزد آنها بیش از ۸ تا ۱۰ درصد رای ندارد. ضمن اینکه همین طیف سال ۹۶ گفتند ما تضمین وعده‌های روحانی هستیم. آیا بعد از ۴ سال نمی‌دانستند که نباید وعده جدید بدهند؟! آن روز امثال آقای خانجانی کجا بودند؟! چرا آن روز نگفتند مشکلات مربوط به روحانی نیست و موانع داخلی و خارجی نمی‌گذارد دولت کار کند؟ چرا برجام خلاف منافع ملی تنظیم کردند و خسارت‌بارتر، اجرا کردند به نحوی که نه بتوانند حق ایران را بگیرند و نه از اجرای تعهدات یکطرفه سر باز بزنند!

ثالثاً خوارج نیز وقتی آدرس مذاکره و صلح با اردوگاه استکبار معاویه را می‌دهند، گوش‌شان به هشدارها و نصیحت‌های امیر مومنان علیه‌السلام بدهکار نبود اما وقتی نتایج خیانت سران این گروه آشکار و معلوم شد معاویه و عمرو عاص کلاهبرداری کرده و کلاه بر سر مذاکره ‌کننده تحمیلی خوارج (ابوموسی اشعری) گذاشته، گفتند یا علی ما اشتباه و توبه کردیم، تو هم باید توبه بکنی، چرا که همگی با هم اشتباه کردیم.

حالا حکایت خبط‌ برخی مدعیان اصلاح‌طلبی و خیانت برخی دیگر از آنها در دادن آدرس اعتماد به آمریکاست که پس از آشکار شدن خسارت‌ها می‌گویند همه ما و کل حاکمیت باید عذرخواهی کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
2
13
این کیهان هم که فقط بلده تند و تند پاچه بگیره.
آخه همه قد و قواره اش به اندازه ناخن انگشت کوچیکه این بزرگان و اندیشمندانی که نام میبره میشه که به خودش اجازه میده در موردشون حرف هم بزنه؟؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
1
10
شریعتنداری را ناراحت نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
3
5
کیهان===روزنامه زرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
0
0
اب رو‌بریز اونجا ت که میسوزه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
0
1
باید بگوییم کسانیکه سالهاست منفور مردم شده اند وتا بحال برای انکه خودشان را بالا نگه دارند از هیچ خیانت وتقلب وکوبیدن دولتهای خدمتگزار فروگذار نبوده اندهر روز خود را منفورتر میکنند وبانند دیگر دردل مردم جایی ندارند وباید درکارشان تجدیدنظر کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
0
0
خوب بنوس از خواب بیدار شود از سه رییس جمهوراز آبی گرم نشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
3
0
معلومه که خوارج صفتان باید از کیهان ناراحت بشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
0
3
الان که دوساله برجام تموم شده مجلس هم که همه راستیه.پس مشکل کجاست.توی این دوسال مشکل روحل میکردید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
0
3
شریعتمداری پیر بد خلق شده نظریه پرداز این قیافه ات نمیخاد مارا خوشبخت کنی برو آحر عمری مسجد وعبادت وتوبه کن اگه خدا توفیق بده .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
0
0
برو آخر عمری مسجد وعبادت وتوبه کن اگه خدا توفیق بده ک محاله .قیافه تاجر موفق واقتصاددان دیدین آدم ازمنش ووقار وتوانایی اونا کیف میکنه رن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین