کد خبر: ۶۷۶۰۳۶
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲

۵ نکته درباره جدایی احتمالی بشار از پرسپولیس

ما از جزئیات قرارداد و فسخ قرارداد بشار رسن آگاه نیستیم اما همزمانی این اتفاق با نیاز شدید باشگاه پرسپولیس به تامین منابع ارزی برای پرداخت طلب برانکو، شائبه فروش رسن را هم به‌ وجود می‌آورد. آیا باشگاه حاضر شده یکی از بهترین نفراتش را قربانی جور شدن طلب برانکو کند؟
آفتاب‌‌نیوز :

«اخبار بد برای پرسپولیسی‌ها تمامی ندارد. سیل خبرهای ناگوار را حتی صعود سرخپوشان به فینال لیگ قهرمانان آسیا هم نتوانست متوقف کند. در شرایطی که بازگشت بشار رسن به ایران باعث افزایش امیدواری‌ها در مورد ادامه حضور او در پرسپولیس شده بود، این بازیکن بامداد چهارشنبه با انتشار یک پست اینستاگرامی از پرسپولیس خداحافظی کرد؛ اتفاقی که از نظر فنی مطلقا به سود قرمزها نیست.

بشار رسن رکورددار بیشترین تعداد بازی با پیراهن پرسپولیس بین همه فوتبالیست‌های خارجی تاریخ این باشگاه بود. او از ابتدای لیگ هفدهم در حالی‌ که ۲۰ سال داشت به پرسپولیس پیوست و در این سال‌ها از نظر فنی بهتر و بهتر شد. پختگی تدریجی رسن در طول زمان کاملا قابل تشخیص بود و شاید بالاترین سطح فوتبال این بازیکن در تورنمنت اخیر لیگ قهرمانان آسیا به نمایش گذاشته شد. کیفیت بازی‌های رسن در قطر تمجید همگان را برانگیخت و نهایتا همین مسئله هم موجب شد او مورد توجه سایر باشگاه‌ها قرار بگیرد.

۵ نکته درباره جدایی احتمالی بشار از پرسپولیس

پرسپولیس پیش از حضور در قطر برای برگزاری لیگ قهرمانان آسیا، علی علیپور و مهدی ترابی را از دست داد اما عیسی آل‌ کثیر و احسان پهلوان به‌خوبی جای خالی این دو بازیکن را پر کردند. حتی سعید آقایی هم توانست به شکلی غافلگیرکننده به جای محمد نادری غایب انجام وظیفه کند. حالا اما پر کردن جای خالی بشار رسن بسیار دشوار است. موجودی پرسپولیس در پست هافبک بازیساز طوری نیست که راحت بشود جای بشار را پر کرد. تیم از عناصر سرعتی و بعضا تکنیکی برخوردار است اما هافبک طراح با قدرت حمل توپ و ارسال پاس‌های کلیدی واقعا کمیاب است. پرسپولیس بشار رسن را بد زمانی از دست داد؛ در آستانه حساس‌ترین نود دقیقه تاریخ باشگاه. پر کردن جای خالی او برای یحیی گل‌محمدی ساده نخواهد بود.

غیر از مسائل فنی، شخصیت و نجابت بشار رسن هم در این ۳ سال واقعا زبانزد بود. او با همه فراز و فرودهای باشگاه ساخت، از بدقولی‌ها آزرده نشد و در عین حال در زمین با همه وجودش برای تیم زحمت کشید. نجابت رسن حتی در پست خداحافظی او هم آشکار است؛ جایی که تمام تلاشش را کرده مدیران باشگاه مقصر این جدایی لقب نگیرند و از سوی هواداران ملامت نشوند. این در حالی است که ستاره‌ها موقع رفتن، اغلب ترجیح می‌دهند یک نفر را مقصر این تصمیم جلوه بدهند و کاسه کوزه‌ها را سرش بشکنند.

بار دیگر مشخص شد رسانه‌های قطری در مورد فوتبالیست‌های شاغل در ایران، بیخود و بی‌جهت اخبار کذب منتشر نمی‌کنند. در روزهای آغازین لیگ قهرمانان، این رسانه‌ها از پیوستن روزبه چشمی به لیگ ستارگان خبر دادند؛ آن چه ابتدا تکذیب و بعد در عمل اثبات شد. ماجرای رسن هم همین بود و با وجود تکذیب‌های مکرر مدیر برنامه‌های او روشن بود این بازیکن در آستانه جدایی از پرسپولیس قرار گرفته است.

عاقبت این که ما از جزئیات قرارداد و فسخ قرارداد بشار رسن آگاه نیستیم اما همزمانی این اتفاق با نیاز شدید باشگاه پرسپولیس به تامین منابع ارزی برای پرداخت طلب برانکو، شائبه فروش رسن را هم به‌ وجود می‌آورد. آیا باشگاه حاضر شده یکی از بهترین نفراتش را قربانی جور شدن طلب برانکو کند؟»

 

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین