کد خبر: ۶۷۶۲۲۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
چهره سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اگر شورای نگهبان اجازه دهد کاندیداهای حداکثری اصلاح طلبان یا کاندیداهای مورد پذیرش اصلاح‌طلبان، تائید صلاحیت شوند و از فیلتر بررسی صلاحیت‌ها عبور کنند، نقش خاتمی و امثال او نقش پشتیبانی و انگیزشی است.
آفتاب‌‌نیوز :

«علی‌محمد نمازی»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره نقش بزرگان اصلاح‌طلب در انسجام بخشی به جریان اصلاح‌طلب، گفت: قطعا اصلاح طلبان به ویژه نیروهای موثر این جریان چه در پایتخت و چه در سراسر کشور که روی اصلاح‌طلبان و همچنین روی آرای خاکستری تاثیرگذار هستند، از خاتمی تبعیت و اطاعت‌پذیری دارند. بدین‌گونه که اگر خاتمی به آنها پیشنهادی بدهد قطعاً تبعیت خواهند کرد در عین حال خاتمی نیز اینگونه نیست که موضوعی را بدون مشورت بخواهد به دیگران، ارائه دهد.

او افزود: قطعاً خاتمی اگر بخواهد نظری بدهد یا درخواستی کند و یا رهنمودی ارائه دهد آن را بررسی خواهد کرد که اثرات آن بر سرنوشت کشور و میزان پذیرش در بین مردم و چهره‌های سیاسی چه میزان است؟ از این رو اگر زمینه‌ای ببیند، نظرش را ارائه می‌دهد.

نمازی ادامه داد: به هر روی موضوع انتخابات از مهمترین موضوعات کشور است و کلیدی‌ترین کار در نظام های دموکراتیک چرخش قدرت است چراکه قدرت، ثابت نیست و هر چهار سال یکبار دچاره چرخش می‌شود. از این رو این چرخش قدرت در کشور ما نیز این‌گونه پذیرفته شده تا بر اساس صندوق‌های رای باشد و مردم، رأی بدهند.

این عضو حزب کارگزاران اضافه کرد: در انتخابات شوراهای کشور، مجلس خبرگان و انتخابات ریاست جمهوری توصیه خاتمی به مردم بسیار تاثیر گذار بود؛ اما انتخابات ۱۴۰۰ با سایر انتخابات‌ها متفاوت است. خاتمی نیز متوجه این موضوع است که فضا، مانند سابق نیست که مردم بیایند در انتخابات شرکت کنند بلکه نیازمند زمینه سازی قبلی است و فضا باید به این سمت برود که مردم، نسبت به انتخابات حساس شوند و پای صندوق‌های رای بیایند.

نمازی با اشاره به حضور مردم در انتخابات بیان کرد: عمده این نقش یعنی آوردن مردم پای صندوق های رأی به شورای نگهبان مربوط است نه خاتمی. اگر شورای نگهبان اجازه دهد کاندیداهای حداکثری اصلاح طلبان یا کاندیداهای مورد پذیرش اصلاح‌طلبان، تائید صلاحیت شوند و از فیلتر بررسی صلاحیت‌ها عبور کنند، نقش خاتمی و امثال او نقش پشتیبانی و انگیزشی است.

او افزود: بنابراین گام اول با شورای نگهبان است که تا دیر نشده، تصمیمش را تبیین کند آیا می‌خواهد انتخابات رقابتی باشد یا مثل گذشته، برگزار شود.

این عضو حزب کارگزاران در پایان عنوان کرد: اگر انتخابات سال آینده مانند انتخابات اخیر مجلس باشد یقیناً خاتمی وارد میدان نخواهد شد تا توصیه کند و اگر هم توصیه کند، مردم نخواهند پذیرفت. تا جایی که بنده اطلاع دارم مردم تصمیم‌شان بر عدم مشارکت است مگر اینکه تصمیم همه، برگزاری انتخابات رقابتی باشد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
0
5
واقعا اين كارشناس نادان و شما افتاب خجالت نميكشيد باز ميگيد اصلاحات!!
پدر مردم رو دراورديد و بيچاره كردي
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین