کد خبر: ۶۷۶۴۲۶
تعداد نظرات: ۱۶ نظر
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
۱۰ تا ۱۲ درصد جمعیت کشور، سلامت جامعه را مخدوش کرده‌اند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز بزرگترین نقصان ما در مدیریت کرونا، برخورد محکم با قانون شکن است و این ضعفی است که داریم و اگر این ضعف را با همت والای ناجا نتوانیم مدیریت کنیم، به عنوان فرمانده عملیات مبارزه با کرونا می‌گویم که کرونا در این کشور جمع نخواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :

 سعید نمکی روز یکشنبه در مراسم تجلیل از شهدای عرصه سلامت ناجا که با حضور سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در تالار فجر ستاد کل فرماندهی ناجا برگزار شد، اظهار کرد: اگر امروز از من بپرسید بیشترین نیاز تو به عنوان فرمانده عملیات مبارزه با کرونا چیست و چه نقصانی را به عنوان اصلی ترین نقصان حس می کنی، می گویم یک ضلع این مثلث که ضلع سختگیری با متخلفان است، ضلعی شکسته و مخدوش است. چرا باید ۱۰ تا ۱۲ درصد از جمعیت کشور، امنیت سلامت یک جامعه را مخدوش کند و ما با آنها برخورد محکمی نکنیم؟

به گزارش وبدا، وی افزود:‌ در هیچ کجای دنیا با خواهش و تمنا و التماس، اپیدمی را مدیریت نکرده اند. هر کس بر این خیال باطل است بداند که اپیدمی را نمی شود مدیریت کرد.

نمکی گفت: شما تاریخ اپیدمی های دنیا را مطالعه کنید. هشت ماه است که بنده و همکارانم داریم التماس می کنیم که مراقب باشید که بیمار نشوید که ما را هم گرفتار نکنید. مثلا، در یک شهر بزرگ کشور روزانه بین ۱۲ تا ۱۵ پرستار به کووید۱۹ مبتلا می شوند که یا باید به قرنطینه بروند و یا باید زیر دستگاه ونتیلاتور قرار بگیرند و در طول یک ماه ۴۵۰ پرستار در یک شهر از دور خدمت رسانی خارج می شوند. چقدر باید شهید بدهیم؟ از خانواده شهدای مدافع سلامت خجالت می کشم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در یک بررسی که اخیرا توسط سازمان صدا و سیما انجام شده، ۸۶ درصد از مردم کشور، مطالبه دارند که با قانون شکن برخورد کنید. چرا باید ۱۰ تا ۱۲ درصد از جمعیت کشور، امنیت سلامت یک جامعه را مخدوش کند و ما با آنها برخورد محکمی نکنیم؟ امروز بیشترین نیازمندی را به نیروی انتظامی و برخورد با قانون شکن و پروتکل شکن داریم.

نمکی گفت: عده معدودی در کشور، پروتکل ها را رعایت نمی کنند. آقایی روی موتور نشسته و با او مصاحبه می کنند که چرا ماسک نزده ای، می گوید دوست ندارم یا فرد دیگری می گوید اعتقادی به ماسک زدن ندارم، مثل این است که به او می گویند آب هندوانه را برای کهیر قبول داری یا نه؟ مرد مومن تو روی موتورت نشسته ای و بمب ویروس هستی و ویروس را به همه منتقل می کنی بعد می گویی قبول ندارم؟ در کجای دنیا با چنین تفکری برخورد نمی کنند؟

بزرگترین نقصان ما در مدیریت کرونا، برخورد محکم با قانون شکن است

وی تاکید کرد: امروز بزرگترین نقصان ما در مدیریت کرونا، برخورد محکم با قانون شکن است و این ضعفی است که داریم و اگر این ضعف را با همت والای ناجا نتوانیم مدیریت کنیم، به عنوان فرمانده عملیات مبارزه با کرونا می گویم که کرونا در این کشور جمع نخواهد شد. اگر پلیس با حمایت کامل و مصوبات محکم به عرصه نیاید، همکاران ما زیربار بیماری شکسته و له خواهند شد کما اینکه شکسته و له می شوند.

وزیر بهداشت افزود: دیشب یکی از برنامه های شبکه خبر را داشتم می دیدم که رییس یکی از بیمارستان های تهران می گفت باز هم از مردم خواهش و التماس می کنم. آخه این حرف یعنی چه؟ چقدر همکاران ما باید با کرامت به مردم التماس کنند؟ به کدام مردم؟ درصد کمی از آنها. اکثر مردم کشور خوشبختانه پروتکل ها را رعایت می کنند و به حرف مسئولین نظام گوش می دهند، اما ۱۰ تا ۱۲ درصد قانون شکنی می کنند و اینجاست که باید در مقابل چنین مشکلاتی، محکم بایستیم.

نمکی بیان کرد: بیش از هر روزی، دست نیاز به سمت ناجا و فرماندهی ناجا دراز می کنم. سردار اشتری در ستاد ملی هر مصوبه ای که مربوط به ناجا بوده را بلافاصله دستور اجرا داده است و از بزرگ منشی تک تک عزیزان در ناجا، تشکر ویژه دارم. امیدوارم با همت و لطف همه عزیزان، نیروهای مسلح و مردم ایران بتوانیم به آبروی امام حسین(ع) هر چه زودتر این بلیه نفس گیر را از سر کشور دور کنیم، چون یکی از معضلات سنگین نظام سلامت، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

وی یادآور شد: روحانیت معزز این مملکت رعایت و نمازهای جمعه را تعطیل کردند. خیلی از کارهایی که با کوچک ترین تمنا، خواهش کردیم را انجام دادند. امیدوارم بتوانیم ادامه راه را با لطف پروردگار به خوبی طی کنیم.

وزیر بهداشت گفت: از قدیم احترام ویژه ای برای پلیس و به ویژه نیروی انتظامی قائل بودم اما در ایامی که توفیق یافتیم چندین سال در سازمان برنامه و بودجه حضور داشته باشم، بخشی از کارم، مدیریت منابع بخش دفاع و امنیت بود و آن زمان به عرصه بسیار گسترده خدمت در ناجا و همچنین به مظلومیت این نیروی زحمتکش، بردبار و صبور و پرتلاش پی بردم.

نمکی خاطرنشان کرد: از دورترین نقاط مرزی و مرزبانی ها گرفته تا امنیت شهرهای بزرگ و کوچک چه در شادمانی و چه در اندوه و عزای مردم، نیروی انتظامی بسیار صبور و زحمتکش است که در همیشه در صحنه بوده و به خصوص در بحث کرونا، همراهی و همدلی ناجا برای ما ستودنی بوده است.

وی افزود: روزهای سختی را گذراندیم. دیروز فردی به من می گفت تو چقدر کم شانس بودی که بعد از دوران وزارتت، سیل آمد بعد زلزله آمد و مسائل تردد سه و نیم میلیون زائر اربعین در سال گذشته، آنفلوآنزای H۱N۱ و در اسفند ماه هم با کرونا روبرو بودی. به او گفتم، شاید من یکی از خوش شانس ترین بندگان خدا بودم که در این ایام سخت این ماموریت سخت را به یکی از کوچک ترین بندگانش سپرد، دستش را گرفت و یاری و همدلی دیگران را در کنارش قرار داد تا بتواند شاید قدمی در گره گشایی از مشکلات مردم دردمند سرزمینش بردارد و اینکه خداوند این توفیق را داد، همواره سپاسگزارم چون دیر یا زود، طومار عمر همه ما درنوردیده خواهد شد و خوشا به سعادت کسی که توفیق داشته باشد برای مردم پاکیزه این سرزمین قدمی بردارد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در کنار همه سختی ها، در اوج تحریم ها و فشارها و در ناجوانمردانه مضیقه های تحمیل شده به مردم، ناگهان مشکلی به نام کووید۱۹ یا کرونا هم سر برداشت. ویروسی که اگر از تدروس دبیرکل سازمان جهانی بهداشت بپرسید که آینده این ویروس را چگونه می بینید، حتما خواهد گفت: «نمی دانم».

نمکی افزود: روزهای اول در شورای معاونین به همکارانم گفتم که موجودی پا به عرصه خلقت گذاشته که یکی از پیچیده ترین موجودات آفرینش است.

وی ادامه داد: زمانی که اواخر دی ماه، گزارش این ویروس در چین را شنیدم و بعد شکل آنتی ژنیک ویروس را با دید تخصصی خودم ارزیابی کردم به همکارانم گفتم خودتان را برای یکی از سخت ترین هجمه های اپیدمی آماده کنید. هنوز به پاندمی فکر نمی کردم، بلکه همه توجه من به مراوداتی بود که با چین داشتیم که شاید از اولین کشورهایی باشیم که تحت تاثیر این ویروس قرار خواهیم گرفت.

وزیر بهداشت تاکید کرد: با تجربه شیوه جهادی و آنچه که از روزهای دفاع مقدس یاد گرفته بودیم، شروع کردیم به سنگر ساختن و آماده شدن در مقابل هجمه ویروس و حتی اگر نسیمی بود، ما آن را به شکل طوفان فرض کردیم و به همین دلیل، در اولین هجمه ها، خدا را شکر توانستیم به خوبی مدیریت کنیم و تا این موج سهمگین به آمریکا و اروپا با تمام زیرساخت های اقتصادی و بهداشتی و درمانی شان نرسیده بود، کسی به ماهیت مدیریتی نظام جمهوری اسلامی ایران اینگونه پی نبرده بود.

خدمات درمانی بدون تبعیض قومیتی در ایران

نمکی گفت: با لطف خدا و با همت همگانی حتی یک بیمار در کشور پشت در هیچ بیمارستانی سرگردان نشد، حتی یک مورد هم به دلیل بی بضاعتی از خدمت محروم نکردیم، هزاران افغانستانی بدون کارت را به صورت رایگان درمان کردیم، هرگز ونتیلاتور و دستگاه را از فرد مسنی باز نکردیم تا به جوانی وصل کنیم و یکی از بزرگترین دستاوردها این است که علیرغم همه تبلغات منفی که علیه مظلومیت نظام می شود، یک نفر نشد که بگوید در این کشور، فردی به دلیل قومیت، نژاد و یا فرقه ای از خدمت رسانی محروم شده است.

وی یادآور شد: بیشترین خدمت را در استان هایی مانند کردستان، کرمانشاه، خوزستان و سیستان و بلوچستان ارائه کردیم که در این استانها قوم کرد، عرب و اهل تسنن حضور دارند. یک مورد نشد که در این استانها، کوچک ترین کم‌خدمتی به مردم شود. ساعت دو بامداد با من تماس می گرفتند که مثلا در بیمارستان توحید سنندج، اکسیژن افت کرده و تا صبح سعی می کردیم که این مشکل را به هر شیوه ممکن، حل کنیم و این هم از افتخارات بسیار مهمی است که خدا مرحمت کرد و به جمهوری اسلامی هدیه داد که بتوانیم بدون کوچک ترین تبعیض و نقصان، خدمات بهداشتی و درمانی را به همه مردم کشور ارائه کنیم.

یکی از همراهان بسیار صمیمی ما از نخستین لحظات، ناجا بود

وزیر بهداشت اظهار کرد: یکی از همراهان بسیار صمیمی ما از نخستین لحظات، ناجا بود. امروز گزارشی را تقدیم مقام معظم رهبری و رییس جمهور کردم و باز هم اشاره کردم که اگر حمایت ها و رعایت های بی نظیر مقام معظم رهبری در این پروژه نبود، در روزهای اول با مشکل روبرو می شدیم. غیر از دستوری که برای کمک نیروهای مسلح به وزارت بهداشت فرمودند، خوشبختانه با محبتی که نیروهای مسلح داشتند، قبل از دستور ایشان هم با تماس گرفتند و اعلام آمادگی کردند و تک تک نیروهای مسلح و به ویژه ناجا جوانمردانه پای ما ایستادند.

نمکی افزود: ناجا در مقابله با کرونا چندین کار بزرگ کرد. روزهای اول که با هجمه ویروس در قم روبرو شدیم، یکی از دستگاه هایی که خیلی به ما کمک کرد، ناجا بود، چون مردم هنوز ماهیت سرایت ویروس را نمی دانستند و هر بیماری را بستری می کردیم، همراهان و خانواده های آنها می خواستند در کنار بیماران بمانند و ناجا امنیت مراکز درمانی را تامین کرد و یکی از دلگرمی های ارزشمند ما در نخستین لحظات هجمه ویروس در روزهای اول اسفند بود.

کمک و همراهی ناجا در شناسایی محتکران لوازم حفاظت فردی

وی یادآور شد: کار دیگری که ناجا به ما کمک کرد در شناسایی محتکران لوازم حفاظت فردی بود. همیشه تعدادی سواستفاده گر برای روزهای سخت آماده هستند که بتوانند از موقعیت سوء استفاده کنند، اما ناجا خیلی به ما در کشف و ضبط بعضی از موارد مورد نیاز مانند ماسک، شوینده ها و ضدعفونی کننده ها کمک کرد.

مدیریت فضای مجازی با کمک ناجا

وزیر بهداشت گفت: کمک بسیار موثر دیگر ناجا به وزارت بهداشت، مدیریت فضای مجازی بود. متاسفانه برای ما تخریب سنگینی طراحی شده بود. هیچ کشوری در دنیا این بُعد را به سنگینی ما نداشت که هم بخواهد مدیریت کرونا کند و هم جوّ بسیار مسموم تبلیغاتی داشته باشد. اوایل علیه ما تبلیغ می کردند که اینها توانایی مدیریت کرونا را ندارند بعد که موج به خودشان رسیدند و دیدند که چقدر درمانده اند، شروع به تبلیغات کردند که اینها آمار غلط می دهند و مرگ و میرها را درست گزارش نمی کنند.

یکی از شفاف ترین کشورهایی که آمار کرونا را گزارش می کند، ایران است

نمکی تاکید کرد: یکی از شفاف ترین کشورهایی که آمار کرونا را گزارش می کند، ایران است. نمی خواهم اسم ببرم که در این فضای غبارآلود، برای روابط بین الملل کار را سنگین تر کنم، اما کشوری که می گوید ما ۱۵ هزار مورد مثبت و ۵ تا ۱۰ مورد مرگ و میر داشته ایم، شما باور می کنید؟ بعضی از کشورهای پیشرفته اروپایی که اسم آنها را نمی برم-چون من وزیر بهداشت هستم و دلم نمی خواهد وزیر امور خارجه گله کند که فلان صحبت تو روابط بین الملل ما را دچار کدورت کرد و دیگر بار برای دوستانم در عرصه بین المللی ایجاد نمی کنم- آمدند گفتند که مرگ های ناشی از بیماری های زمینه ای را برای کووید۱۹ ثبت نکنید.

وی افزود: یکی از کشورهای اروپایی گفت اگر کسی به دلیل فلان بیماری زمینه ای مانند فشارخون بالا یا دیابت فوت کرد، دلیلی ندارد اگر به کرونا هم مبتلاست، آن را گزارش کنیم. ۱۲ درصد از مرگ و میرها در ایران، مرگ هایی است که بیماری زمینه ای یا سن بالای ۶۵ سال ندارند، اما ما همه را ثبت می کنیم. تنها موردی که ما ثبت نمی کنیم، طبق دستور سازمان جهانی بهداشت، مواردی است که شاید پزشکان با سی تی اسکن تشخیص احتمالی کووید۱۹ می دهند، اما تست PCR مثبت نیست. طبق دستور سازمان جهانی بهداشت، فقط می توانیم کسی را بیمار کووید۱۹ بدانیم که PCR او مثبت باشد و برآورد کردیم، حداکثر حدود ۲۳ تا ۲۴ درصد ممکن است مواردی باشد که پزشکان تشخیص کووید۱۹ می دهند، اما PCR منفی است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: رسانه های بیگانه شروع به تبلیغ علیه ما کردند که اینها دروغ می گویند و می خواستند ذهن مردم را مشوش کنند که ایران، آمار نادرست ارائه می دهد و در این فضای ناجوانمردانه، ناجا در کنار ما قرار گرفت. ما به آن صورت یاور دیگری نداشتیم. ما را رها کردند. در مواردی رها شدیم که یک مورد از آن، فضای مسموم مجازی بود و هیچ کس به صحنه نیامد که بگوید رسانه های معاند و بیگانه دروغ می گویند اما ناجا برخی افراد داخلی را خواست و با آنها برخورد کرد.

در اوج مبارزه با کووید۱۹، برخی از پشت به ما خنجر زدند

نمکی افزود: همانند زمان دفاع مقدس که بعضی ها ناجوانمردانه گرای سنگرهای رزمندگان را به صدام می دادند، در چند ماه گذشته هم برخی افراد از داخل کشور گرا می دادند، فلان تلویزیون بیرونی علیه ما مغلطه و سفسطه کند و در اوج مبارزه با کووید۱۹، برخی از پشت به ما خنجر زدند.

وی گفت: کمک دیگری که ناجا به ما کرد و ارزنده ترین کمک بود، حضور در کنار ما برای نظارت بر پروتکل های بهداشتی بود. ساعت چهار صبح روز ۱۳ فروردین، سردار اشتری در خیابان مشغول خدمت رسانی بود و دست همه عزیزان ناجا را می بوسم. درست است که مردم ما خیلی هوشمندانه و کریمانه رفتار کردند و روز طبیعت که قبل و بعد از اسلام کسی در ایران در خانه نمانده بود و مردم با بزرگواری، شرافت و هوشمندی در خانه ماندند، اما ناجا از ساعات اول صبح پارک ها را بست و در صحنه رو در روی درصد اندکی که می خواستند قانون شکنی کنند، ایستاد که موجب دلگرمی ما شد.

قدردانی از تلاش های بیمارستان های ناجا در ارائه خدمات به بیماران کووید۱۹

وزیر بهداشت ضمن قدردانی از تلاش های بیمارستان های ناجا در ارائه خدمات به بیماران کووید۱۹ گفت: امروز از همکارانم خواستم که مشکلات و کمبودهای مراکز درمانی ناجا را از جمله مجوزهای داروخانه برای پلی کلینیک ها و کمبودهای تجهیزاتی مانند ونتیلاتور و پت اسکن و همچنین، سهمیه پزشک تمام وقت جغرافیایی و تامین کیت PCR رسیدگی کنیم و حتما کمک خواهیم کرد، چون خودمان را از ناجا جدا نمی دانیم.

نمکی گفت: فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را به همه نیروهای صبور، غیور و زحمتکش خدمتگزار در مجموعه ناجا تبریک می گویم و از فرمانده نیروی انتظامی نیز تشکر می کنم. مدت ها است که می خواهم برای دست بوسی یکایک شما عزیزان بیایم و از همه محبت هایی که کردید و در این ایام در کنار بنده و همکارانم بودید، تشکر کنم.

وی تاکید کرد: به همه شهدای این سرزمین چه شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و مدافع سلامت درود می فرستم و درود ویژه می فرستم به روح بلند دو شهید ارجمند ناجا در عرصه سلامت؛ شهید دکتر علیزاده و شهید دکتر شکری.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
0
6
اگر افشا نکنید ترسو هستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
0
12
شما که میگفتی از کشورهای دیگه با ما تماس میگیرن و میپرسن راهکارتون چی بوده به ما یاد بدین...
علی
|
Canada
|
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
0
11
وزیر ناله های بی پایان ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
0
4
از پشت !؟
ار این آشکارتر خنجر زدن که پشت نمیشه
یک میلیارد دلار کجا رفت!..؟
کی بقیه اش را نداد
شما چرا اجازه بازشدن مدارس را برای
حفظ سود مافیای مدارس غیر انتفاعی
را دادید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
0
11
وزیر بهداشت یکی به نعل می زند یکی به میخ ،نه مرد عمل است نه جرات سپردن کار به دیگری دارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
. ای داد از ما ملت . کرونا دارد بی مهابا می تازد مرگ بر مملکت سایه انداخته و جان عزیزانمان را یکی کی دارد میگیردو اپیدمی داره فراگیر میشه ما هنوز بیدار نشدیم و . مثل اینکه تا فاجعه بزرگ رقم نخورد متوجه نمیشیم. در یک آزمایش علمی قورباغه را در ظرف آبی انداختند و آن را روی اجاق گاز گذاشتند آب ظرف داغ میشد منتها چون کم کم و بتدریج داغ میشد قورباغه متوجه نمیشد که از ظرف بیرون بپرد . نتیجه آن شد که قورباغه بدون اینکه متوجه بشود پخته شد و مرد .
ناشناس
|
Spain
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
0
4
در مورد ارائه آمار آمار ها شفاف نیست طبق اظهار نظر های مختلف مسولین ایرانی
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
0
5
چند ماه هر شب تلویزیون آمریکا را نشان میدادند که از پس بیماری کرونا بر نیامدند الان خودتان شدید امریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
8
وزرای روحانی حال آدم به هم می‌زنند!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
احسنت. مخصوصا این یکی که همیشه از همه طلبکاره بجز اونایی که باید ازشون طلبکار باشه.
ناشناس
|
United States
|
۰۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
7
توی همه مسائل خودشون به جای مردم تصمیم میگیرند اما به کرونا که رسید با خود مردمه . دلواپسان توی بعضی مسائل با شدت برخورد می کنند اما به کرونا که رسید شل میگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
6
تو باید وزیر جنگ می شدی نه وزیر بهداشت! البته رفتارت برای خودت محتاطانه است. وقتی پولها رو برمی گردونی که یه موقع مسئولیت افزایش قیمت دلار رو نندازن گردنت .... وقتی اسم کشورها رو نمی بری که یه موقع مسئولیت کدورت روابط بین الملل رو نندازن گردنت .... جمع کن برو.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
3
واقع امر این است که شما به عنوان وزارت خانه ای که متولی حفظ جان مردم هستید ،به وظایفتان بخوبی عمل نکردید. شما پزشک هستید واز عمق فاجعه در صورت عدم کنترل آن اطلاع داشتید.اگر از همان ابتدا در برابر درخواستهای عده ای برای بعضی بازگشایی ها مقاومت جدی به خرج می دادید،امروز مستأصل نبودید.در حالبکه بیشتر کشورها هنوز بازگشایی را بعد از دوماه آغاز نکرده بودند،شما بعد از یک هفته یعنی بعد از سیزده بدر کشور را به حالت عادی برگرداندید،تنها هنرتان درخواست از مردم برای رعایت پروتکلها و عدم برگزاری تجمعات بودولی خودتان پیشرو در برگزاری تجمعات بودید.برگزاری کنکورها،تجمعات عزاداری،بازگشایی مدارس و پارکها و بوستانها و جاده ها و سفرها و...اصلٱ بفرمائید شما بجز اظهار عجز و ناتوانی در کنترل بیماری چکار کردید.کدام محدودیتها را به جد اجرا کردید.همه می دانند این ناتوانی ها بر می گردد به بی پولی،به تحریمها،به بیخردی ها به ضعف در مدیریت چون ملاک انتخاب مدیران به تخصص و تعهد به حرفه اشخاص نیست ملاک داشتن یک ظاهر موجه فیلتر شده می باشد.این است که گند زده شد به اوضاع مملکت .وقتی کشورهای دیگر با روشهای علمی در حال کنترل اپیدمی بودند،عده ای از ذی نفوذان مملکتی آن را توطئه دشمن می دانستند که اعتقادی به محدودیتها نداشتند و هنوز هم ندارند.هم بی پولی و تحریمها و هم وجود افراد جاهل مانع از انجام اقدامات اساسی در کنترل اپیدمی شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
2
وزیر یعنی هاشمی نترس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
3
وزیر بهداشت هم در این دوران شده شکسپیر
به او گفتم، شاید من یکی از خوش شانس ترین بندگان خدا بودم که ، دستش را گرفت و یاری و همدلی دیگران را در کنارش قرار داد تا بتواند شاید قدمی در گره گشایی از مشکلات مردم دردمند سرزمینش بردارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
3
وزیر بهداشتی که حرفهای رئیس بیمارستانهای خودش را از خانه و پای تلوزیون می شنود .یا للعجب
دیشب یکی از برنامه های شبکه خبر را داشتم می دیدم که رییس یکی از بیمارستان های تهران می گفت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین