کد خبر: ۶۷۶۴۴۶
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶
۲۷ مهرماه روزی بی سابقه در شمار بالای درگذشتگان کرونا در استان فارس رقم خورد ، کارشناسان و کارگزاران بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز این آمار نگران کننده را یک هشدار جدی و آن را نشان دهنده کاهش توجه عمومی نسبت به ضرورت رعایت اصول بهداشتی در جامعه می‌دانند.
آفتاب‌‌نیوز :

استفاده نکردن افراد از وسایل حفاظت شخصی به ویژه ماسک، رعایت نکردن فاصله فیزیکی و حضور در تجمعات عمومی مهم ترین علت های مواجهه با این حجم از ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در استان فارس شمرده شده است .

برخی گزارش ها بیانگر آن است که در بیمارستان های مرجع کرونا در شیراز بیماران برای آنکه تخت بساری خالی شود ساعت ها روی زمین نگهداری می شوند و هیچ تخت خالی برای پذیرش های جدید وجود ندارد .

مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از همه افراد جامعه خواسته اند برای رفع این بحران بسیج شوند و ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی را جدی بگیرند.

تدبیر ویژه برای حل مشکل کمبود تخت های بیمارستانی کرونا

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز روز یکشنبه در یکصد و هشتاد و ششمین نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا ، ضمن پیگیری روند نمونه گیری کرونا طی روز گذشته تاکنون در آزمایشگاه های تشخیصی؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک و دارای علامت در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

مهرزاد لطفی از افزایش موارد مثبت، ابتلا و فوت بیماران کرونا در سطح استان خبر داد و از مردم خواست تا با رعایت توصیه های بهداشتی، از افزایش این روند خطرناک در فارس جلوگیری کنند.

وی در این نشست با بررسی نیازهای مراکز درمانی و بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه، تامین منابع، تجهیزات، نیروی انسانی و تغییر کاربری و بازسازی بخش های مختلف بیمارستان برای خدمت رسانی به بیماران کووید۱۹ را در اولویت دستور کار خود قرار داد.

بررسی پیش بینی و انجام تدابیر لازم برای تامین تجهیزات موردنیاز در آزمایشگاه های تشخیص مولکولی، راه اندازی بیمارستان صحرایی، نقاهتگاه و بیمارستان های پشتیبان از دیگر محورهای این نشست بود که با حضور رییس دانشگاه مورد ارزیابی قرار گرفت.

علی اکبری معاون درمان دانشگاه نیز در این نشست با اعلام آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان های فارس، درباره شیوه خدمت رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان های شیراز و شهرستان های استان توضیحاتی ارایه داد.

وی اضافه کرد: آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می دهد که طی روز گذشته تاکنون، بی سابقه ترین و بیشترین آمار مربوط به کروناویروس در استان با مرگ ۲۱ هم استانی رقم خورده است.

به گفته این مقام مسوول بیشترین آمار ابتلا در استان بر اساس بررسی های انجام شده، در دورهمی های خانوادگی و حضور افراد در تجمعات بدون رعایت توصیه های بهداشتی بوده است.

از دیروز تا امروز ۲۷ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳ هزار و ۸۹۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدندو مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۳۰ هزار و ۳۸۰ نفر رسید متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۵۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۰ هزار و ۳۷۵ نفر رسیده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین