کد خبر: ۶۷۶۵۶۶
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
تحلیل رییس اتحادیه طلا و جواهر درباره روند آتی بازار طلا و سکه
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران معتقد است: قیمت های فعلی، دادوستد طلا و سکه را به نوعی از بین برده است.
آفتاب‌‌نیوز :

ابراهیم محمدولی با اشاره به روند بازار طلا و سکه اظهار داشت: اگر روندی که دیروز و امروز حداقل اتفاق افتاده، دوام داشته باشد و نگاه‌های دو روز گذشته به سمت و سوی بازار ادامه داشته باشد، به طور طبیعی بازار طلا و سکه مسیر کاهشی را طی خواهد کرد. اما در غیر این صورت، اگر نگاه این یکی دو روز گذشته ادامه‌دار نباشد و تغییر کند، انتظار کاهشی را در بازار نمی‌توانیم داشته باشیم و وارد فاز افزایشی می‌شویم.

وی افزود: ظاهرا مسوولان اقتصادی عنوان کردند ارز به بازار تزریق می‌کنیم و می‌خواهیم آرامش و ثبات را به بازار دهیم و عرضه و تقاضا را تنظیم کنیم و این اتفاق هم دارد می‌افتد. این نوع نگاه‌ها اگر ادامه‌دار باشد، می‌توانیم انتظار کاهشی را در بازار طلا و سکه داشته باشیم، چون نوسانات عجیب و غریبی در بحث طلا به وجود آمده که امیدواریم جلوی این نوسانات گرفته شود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران عنوان کرد: اونس جهانی روند عادی خود را باید ادامه دهد و اگر نوسانات آن هم آن‌چنانی باشد، به طور طبیعی انتظاراتی غیر از نوسانات افزایشی نمی‌توانیم داشته باشیم.

تقاضاها در بازار طلا عجولانه است

محمدولی با اشاره به تقاضاهای عجولانه در بازار طلا و سکه، گفت: تقاضاهایی که الان در بازار وجود دارد، به اعتقاد ما عجولانه است. گروهی به سمت و سوی طلاهای آب‌شده و سکه ورود پیدا می‌کنند که همه این‌ها می‌تواند روی بازار اثرگذار باشد.

وی افزود: ما همه باید کمک یکدیگر کنیم تا تقاضاهای عجولانه از بین رود و نیز اونس جهانی آرامش خود را پیدا کند. در عین حال، بازار ارز مثل دو روز گذشته تا حدی آرامش خود را حفظ کند تا طلا از تلاطم بیفتد و روند رو به کاهشی را داشته باشد.

چقدر سکه و طلا می‌ریزد؟

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به این پرسش که اگر روند نزولی بازار ادامه داشته باشد، تا چقدر احتمال ریزش قیمت‌ها وجود دارد؟ عنوان کرد: این‌که تا چقدر قیمت‌ها می‌ریزد، بستگی به شرایط دارد. برای مثال، عرضه و تقاضا در سکه اثرگذار است؛ جدای از این‌که تقاضاهای آن‌چنانی وجود دارد. هر آن‌چه که تقاضا برای سکه باشد، باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که عرضه بتواند آن را تکمیل کند.

محمدولی تصریح کرد: در حال حاضر خرید سکه ۱۶ میلیون تومانی برای خیلی از مردم سنگین است. به اعتقاد من، این قیمت فعلی سکه و طلا، دادوستد طلا و سکه را به نوعی از بین برده است.

انتخابات آمریکا چه اثری روی بازار می‌گذارد؟

رییس اتحادیه طلا و جواهر درباره تاثیر انتخابات آمریکا روی بازار اظهار داشت: انتخابات آمریکا به‌هرحال ممکن است یک اثری روی بازار دارد.

محمدولی افزود: متاسفانه آمریکایی‌ها از گذشته تاکنون سنگ خود را به سینه می‌زدند و می‌خواستند دنیا را به سمت و سوی خود هدایت کنند. آن‌ها می‌خواهند دنیا را زیر تسلط خود ببرند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین