کد خبر: ۶۷۶۶۱۲
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۷
معاون اول رییس جمهور با بیان این که خوشبختانه با همت کشاورزان و دست اندرکاران وزارت جهاد کشاورزی کمبودی در کالاهای اساسی و مواد غذایی در کشور وجود ندارد، گفت: البته گرانی مردم را آزار می‌دهد، اما از سوی دولت به مردم اطمینان می‌دهم که لحظه‌ای تردید نداشته باشند که امنیت غذایی و تأمین کالاهای اصلی مورد نیاز مردم در هر شرایطی تأمین خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :

اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در مراسم رونمایی از تلاش‌ها و توانمندی‌های زنان روستایی و عشایری، با تبریک ایام ماه ربیع و روز جهانی زنان روستایی اظهار داشت: یکی از افتخارات زنان ایرانی نامگذاری روز میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) به عنوان روز زن است که همواره در این روز از زحمات زنان و مادران کشور قدردانی می‌شود.

معاون اول رییس‌جمهور همچنین با اشاره به روز جهانی زنان روستایی که چند سالی است از سوی سازمان ملل تعیین شده، اظهار داشت: روز جهانی زنان روستایی فرصتی است تا از تلاش‌ها و اقدامات موثر این زنان در مدیریت خانواده و تولید محصولات غذایی قدردانی شود.

جهانگیری با بیان اینکه امروز کشور در شرایط خطیر، دشوار و پیچیده‌ای قرار دارد خاطرنشان کرد: تقریباً همه مردم، مسئولین و صاحبنظران در خصوص اینکه شرایط امروز کشور شرایطی پیچیده است، اتفاق نظر دارند. گاهی ممکن است در اصل موضوعات اختلاف نظر وجود داشته باشد که در نتیجه این اختلاف نظر، نمی‌توانیم در راهکارها به وحدت و نظر واحد دست پیدا کنیم اما خوشبختانه امروز همه به این باور رسیده‌اند که شرایط کشور شرایطی خطیر و دشوار است.

معاون اول رییس‌جمهور افزود: یکی از دلایل این شرایط خطیر ناشی از محدودیت‌های سیاسی بین‌المللی و منطقه‌ای است. برخی کشورهای منطقه که می توانستند دوست ما باشند تلاش می‌کنند با برخی تحریکات و با استفاده از فرصت، در مقابل ملت ایران سنگ‌اندازی کنند. تحریم‌های آمریکا نیز شرایط خاصی را برای کشور ایجاد کرده است که البته تا زمانی که این تحریم‌ها به طور کامل برطرف نشود حتی برای مردم کشور خودمان نیز نمی‌توانیم همه مسایل مرتبط با تحریم را بازگو کنیم، چراکه ممکن است گوش‌های نامحرم از بیان برخی مشکلات احساس رضایت کند و فشارها را افزایش دهند.

جهانگیری همچنین با اشاره به فشارها و محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا که بیماری نوپدید و نوظهوری است، گفت: کرونا سراسر دنیا را در بر گرفته است و مجموعه مسایل مرتبط با تحریم، بیماری کرونا و سایر ضعف‌ها و مسایل داخلی باعث شده که وضعیت زندگی و معیشت مردم با سختی مواجه شود.

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه زنان در حل مسایل و مشکلات زندگی نقش اصلی و تعیین کننده دارند، خاطرنشان کرد: فشارها و مشکلات امروز کشور بیش از همه بر دوش زنان است چراکه مدیریت زندگی و خانوار بر عهده آنهاست. در این میان زنان سرپرست خانوار با مشکلات مضاعفی روبرو هستند زیرا هم بار مسئولیت تأمین معاش خانوار و هم مدیریت زندگی را بر دوش دارند که باید از آنها قدردانی شود.

جهانگیری از روستا به عنوان یکی از اصلی‌ترین کانون‌های تولید به خصوص در بخش محصولات غذایی یاد کرد و گفت: امنیت غذایی همواره مهم بوده اما امروز از مواقع دیگر مهم تر است. در حال حاضر بسیاری از کشورها در شرایط کرونایی برای اطمینان از امنیت غذایی، تصمیماتی نظیر ممنوعیت صادرات محصولات غذایی را اتخاذ کرده‌اند و این در حالی است که ایران علاوه بر مشکلات ناشی از کرونا با تحریم‌های ظالمانه و فشارهای آمریکا نیز روبرو است.

معاون اول رییس‌جمهور در ادامه با قدردانی از وزارت جهاد کشاورزی به خاطر تلاش در جهت امنیت غذایی کشور تصریح کرد: بخشی از بار تأمین امنیت غذایی بر دوش روستاییان است. روستاییان جزو مظلوم‌ترین تولیدکنندگان کشور هستند که در مزارع و در شرایط سخت اقدام به تولید محصولات غذایی می‌کنند تا دست مردم کشور به سوی خارج دراز نباشد.

جهانگیری با اشاره به گفته یکی از مدیران فائو درخصوص تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران گفت: این مدیر فائو می‌گفت که آمریکایی‌ها اعلام کرده بودند که تصور نمی‌کردند ایران در تولید گندم و برخی محصولات دیگر به خودکفایی رسیده باشد و تصورشان این بوده که هنوز سالانه شش، هفت میلیون تن گندم به کشور واردات می‌شود.

معاون اول رییس‌جمهور تأمین سلامت و بهداشت برای جامعه را از مهمترین موضوعات به‌خصوص در شرایط فعلی دانست و گفت: پیش نیاز غلبه بر بیماری کرونا رعایت دستورالعمل‌های اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا است.

جهانگیری تصریح کرد:‌ برای غلبه بر مشکلات پیش روی مردم، بازسازی اعتماد عمومی جامعه، حفظ همبستگی ملی، افزایش امید نسل جوان به آینده و بالا بردن تاب‌آوری جامعه نیازمند اقدامات عاجل و اساسی و برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت هستیم.

معاون اول رییس‌جمهور ادامه داد: ‌ایران با تاریخ، مردم و سابقه درخشان خود قادر است با همبستگی، احساس مسئولیت، مشارکت مردم و نهادهای مدنی و حاکمیتی بر مشکلات پیش‌رو غلبه کند و نباید اجازه دهیم که دیگران بتوانند روحیه ما را تخریب کنند.

جهانگیری اظهار داشت: در شرایطی که همه قبول دارند مشکلات کشور جدی است و باید برای ناامید کردن دشمن و تقویت روحیه مردم، همدل و همراه باشیم متأسفانه عده‌ای تصور می‌کنند که امروز زمان انتقام‌گیری و فشارآوردن به دولت است.

معاون اول رییس‌جمهور ادامه داد: این‌گونه افراد خیلی باید کج‌اندیش باشند که در شرایطی که فصل همدلی برای حل مشکلات مردم است، از این فرصت برای محبوبیت خود استفاده کنند. هیچ‌کس در تاریخ با چنین اقداماتی عاقبت بخیر نشده است. کسانی که از رنج مردم سوءاستفاده می‌کنند تا خود را بالا ببرند ممکن است که عده‌ای برای‌آنها سوت و کف بزنند اما این رفتار آنها در تاریخ ثبت خواهد شد.

جهانگیری: گرانی مردم را آزار می‌دهد

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارتباط ویدئو کنفرانسی با برخی از نمایندگان زنان روستایی در استان‌های قزوین، قم، سیستان و بلوچستان و کرمان و حضور نماینده زنان روستایی در استان گیلان در این مراسم گفت: بسیار افتخارآمیز است که این زنان توانسته‌اند برای یکصد هزار نفر اشتغال ایجاد کنند و امروز محصولات آنها از طریق سایت‌ها و سامانه‌های طراحی شده قابل عرضه است.

معاون اول رییس‌جمهور از وزارت جهاد کشاورزی خواست سایت‌ها و برنامه‌های عرضه محصولات زنان روستایی و عشایری را تکمیل کنند چراکه اگر بتوانند این برنامه را توسعه دهند اقدامی ماندگار برای روستاییان و عشایر خواهد بود.

جهانگیری همچنین با تأکید بر حمایت از صندوق‌های اعتبار خرد روستایی گفت: اگر لازم باشد می‌توان بخشی از اعتبارات اشتغالزایی روستایی را به این صندوق‌ها اختصاص داد تا بیش از گذشته از برنامه‌های روستاییان و عشایر حمایت شود.

معاون اول رییس‌جمهور همچنین با اشاره به گزارش مرکز آمار ایران مبنی بر ریزش شغل در ایام کرونا که در بین زنان بیشتر از مردان بوده است از معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری خواست بر این موضوع تمرکز کنند و افزود: البته بخشی از دلایل ریزش شغل در میان زنان این است که شرایط کرونایی باعث شده تعدادی از زنان ناچار به ماندن در خانه و رسیدگی به تحصیل فرزندان خود باشند.

در این مراسم وزیر جهاد کشاورزی نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد زنان روستایی و عشایری در کشور ۱۰ میلیون نفر است، گفت: از این تعداد بیش از شش میلیون نفر در سن جوانی و اشتغال هستند که ظرفیت بسیار بزرگی برای کشاورزی و تأمین امنیت غذایی کشور محسوب می‌شوند.

در این مراسم معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده نیز به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود درخصوص زنان روستایی و عشایر پرداخت و بر لزوم حمایت هر چه بیشتر از زنان و فراهم کردن بسترهای لازم برای اشتغالزایی آنها تأکید کرد.

همچنین با حضور معاون اول رییس‌جمهور از بازار مجازی فروش محصولات زنان روستایی و عشایری رونمایی شد و جهانگیری از نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان روستایی و عشایر نیز بازدید کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۰
داداشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
6
نه بابا!!!:))))))
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
6
شما مسئولین دلسوز و شیفته خدمت را آزار نده من آزار هم دیدم فدای سرتون
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
8
توکه مشکلی نداری چکار مردم داری
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
4
گرانی؟ آزار؟ یا من معنی گرانی و آزار رو نمیدونم یا ایشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
5
این آقا چقدر تکراری شده هرچند وقت یکبار غصه مردم را میخورد بعد خاموش میشود انگار درکشور اصلن کاره ای نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
7
گرانی مردم را آزار می دهد؟؟؟ گرانی کمر ملت را خم کرده بعد تو میگی مردم را آزار میدهد؟از اینکه با دادن رأی به حسن و دارودسته اش به ایران خیانت کردم از ملت ایران و آیندگان و شهدا عذر میخوام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۹
0
2
گرانی مردم را آزاد می دهد.

از کرامات شیخ ما چه عجب، پنجه را وا نمود و گفت یه وجب!

معاون رئیس جمهور بودن هم کار سختیه ها
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۹
0
2
جدی میگی؟؟از کی آخه؟؟؟ما که چیزی ندیدیم!!!!!!حرف ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۹
0
2
مهم نیست شما سالم باشید فدای سرتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۹
0
1
خودتان گران میکنید خودتان هم ابراز همدردی میکنید
قیمت پراید مگه دست خودتان نیست
چرا از سی میلیون کشاندینش 130 میلیون
ولی حقوق کارگر بدبخت از 2 میلیون کردید 3میلیون
تازه خیلی ها کمتر از دو میلیون میگیرن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین