کد خبر: ۶۷۶۷۴۷
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
روایت آلبرت کوچویی از روزنامه های جهان
آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور اخبار اصلی و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می کند.
آفتاب‌‌نیوز :

روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های جهان در روز سه شنبه (۲۹ مهرماه) به شرح زیر است:

«گاردین» ـ روزنامه انگلیس ـ اعلام کرده است: بلژیک با سونامی ابتلا به ویروس کووید ـ ۱۹ رو در رو شده است. این را وزیر بهداشت آن کشور می گوید. فرانک واندنبروک می گوید: بخش هایی از این کشور پرخطرترین در اروپا است.

«یو اس ای تودی» می گوید: فلوریدا، ایالت پراهمیت، میدان جنگ اخذ رای زودهنگام انتخابات آمریکا است. می گویند: جو بایدن، این جا را تسخیر کرده است.

«ال موندو» روزنامه اسپانیا نوشته است: به هنگامی که به نظر می آید، ویروس کووید ـ ۱۹ چهل و هشت ایالت از پنجاه ایالت آمریکا را درنوردیده است، ترامپ، دو میتینگ انتخاباتی، در آریزونا برپا می کند.

و توئیتر، توئیت های جعل مشاور بهداشت ترامپ را از صفحات خود حذف کرد.

جنگ ترامپ با غول های رسانه ای جهان

«نیویورک تایمز» آمریکا امروز اعلام کرده است: اقتصاد چین، با مهار کرونا، دارد به پیش می تازد. اقتصاد آن کشور خود را ترمیم می کند.

«ال پایس» اسپانیا گفته است: چین، آمریکا را تهدید کرد اگر دانشجویان چینی را از آمریکا، اخراج کند، دست به تلافی می زند؛ این در حالی است که چین می گوید: این تهدید آمریکا، در اخراج دانشجویان چینی، عادلانه نیست.

«نیویورک تایمز» امروز سه شنبه ـ ۲۹ مهر ماه ـ در مطلب دیگری هم چنین آورده است: توئیتر و فیس بوک مدعی اند، جنگ ترامپ با آن ها، بر سر موضوعی دیگر، جز نادیده گرفتن تبلیغات انتخاباتی است. او با قدرت این غول های فن آوری در تسلط بر جامعه آمریکا می جنگد.

جنگ ترامپ با غول های رسانه ای جهان

روزنامه «لوفیگارو» فرانسه امروز در گزارشی به دانش عصب شناسی اشاره کرده و نوشته است: مغز انسان در ۲۵ سالگی تکامل ‌پیدا می کند، اما مدام در حال تغییر و تحول می ماند. اکنون دانشمندان، نوری تازه در شناخت کارایی مغر انسان تابانده اند. آن ها چگونگی شکل گیری احساسات و آگاهی، در گذر عمر بر مغر را شناسایی می کنند. اکنون رادیولوژی، رازهای اندیشه و احساس های انسان را از روی مغز، می گشاید. دانشمندان حالا قادرند فعالیت بخش های گوناگون مغز را شناسایی و به تصویر بکشانند. از ۱۶۴۴ که دکتر توماس ویلیس، جمجمه انسان را گشوده و مغز را از هر زاویه ای شناسایی کرد تا به امروز، چنین تحولی در شناخت مغز سر نگرفته است: شناخت احساسات و اندیشه آدم ها از خط های مغز انسان.

جنگ ترامپ با غول های رسانه ای جهان

* جو بایدن، در ایالت های کلیدی آمریکا ، پیشتاز است. اما این به معنای تضمین کننده پیروزی او نیست. در رقابت های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ هیلاری کلینتون هم پیشتاز بود، اما آرای کالج ایالتی را از دست داد و انتخابات را باخت. هر ایالتی بدون توجه به آرای مردم، عدد خود را دارد که سرنوشت انتخابات را تعیین می کند. بایدن با ۵۲.۴ دهم درصد آرا پیش از ترامپ با ۴۱.۶ دهم درصد آرا است؛ «واشنگتن تایمز» آمریکا.

* ابتلا به ویروس کرونا در جهان، از مرز چهل میلیون تن گذشت. و در آمریکا، چهل و هشت ایالت درگیر خیز بلند کرونا هستند. و انتخابات سنا در آمریکا، سرنوشت دموکرات ها و جمهوریخواهان را تعیین می کند. ۵۳ به ۴۷ اکثریت با جمهوری خواهان است؛ «له رپوبلیکا» ایتالیا.

جنگ ترامپ با غول های رسانه ای جهان

از حاشیه خبرها
* دکتر مایکل میلر، از مدرسه طب در بالتیمور می گوید: خنده، سبب انتشار اکسید نیتریک می شود. ماده ای شیمیایی که رگ های خونی را از خشکی رهایی می بخشد. فشار خون را کاهش می دهد و در جلوگیری از انعقاد خون موثر است. یک پژوهش پزشکی در ژاپن، نشان می دهد که زنان و مردان سالخورده ای که بیش تر می خندند، کم تر در خطرابتلا به بیماری های قلبی اند. و آنان که شوخ طبع اند، عمری درازتر دارند. چنین پژوهشی در نروژ نیز، بر اثرهای خنده، در سلامت انسان، تاکید می کند و آن را در درمان بسیاری از بیماران، موثر می داند. به عکس آن، اضطراب و استرس، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد؛ «نیویورک تایمز»، روزنامه آمریکا.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین