کد خبر: ۶۷۷۸۸۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
اعتراض به کونسیسائو
تیم پورتو در دومین دیدار خود در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا با حساب دو بر صفر المپیاکوس را شکست داد.
آفتاب‌‌نیوز :

شاگردان کنسیسائو دو بار توسط فابیو ویرا و سرجیو اولیویرا به گل دست یافتند. نکته‌ی مهم برای ایرانی‌ها در این دیدار عدم حضور مهدی طارمی در ترکیب تیم پورتو بود.

او که در برابر منچسترسیتی برای دقایقی در زمین حضور داشت، در این دیدار فرصت حضور در میدان را پیدا نکرد. همین موضوع باعث واکنش کاربران ایرانی و پرتغالی در فضای توییتر شد که با هم چندتای آن را می خوانیم.

کاربری با نام "ساکن مرسی‌ساید" نوشته: "جهانبخش این بازی‌ام‌ سکونشینه" هامون کم بود، "بازم‌ که طارمی رو نیمکته‌" هم بهش اضافه شد‌.

به نوشته ورزش سه، کاربر دیگری هم با نام "مُدال" نوشته: متاسفانه احساس می‌کنم سرمربی پورتو، مهدی طارمی رو با همون چشمی می‌بینه که برانکو، سامان نریمان‌جهان رو می‌دید.

هم‌چنین کاربری با نام "احسان جِی" درباره طارمی و بازی نکردنش در پورتو نوشته: متاسفانه از وقتی طارمی رفت پورتو بازی‌هایش را ندیدم؛ چه جهانبخشی شده!

یکی از هواداران پورتو هم با انتقاد از مارگا نوشته: من طارمی را در 10 دقیقه بیشتر از مارگا در 6 یا 7 بازی دوست داشتم.

با توجه به اینکه مارگا به دلیل بازی‌های ضعیف خود چندان محبوبیتی در بین طرفداران پورتو ندارد، کاربر دیگری با تمجید از طارمی نوشته:  طارمی بازیکن شگفت انگیزی است، با تمام شانس‌هایی که مارگا در اختیار داشته، او می توانست بهترین گلزن ما باشد، با اختلاف!

یک کاربر دیگر پرتغالی پیش بینی کرده که مطمئن است طارمی جایگاه‌اش را بدست خواهد آورد.

و در نهایت یک طرفدار دیگر پورتو با عصبانیت از کنسیسائو نوشته است: طارمی توسط پورتو هدر می‌شود. در صورت عدم نیاز به وی نیازی به خرید او نبود. مربی ... است.

به هر روی مهدی طارمی چه در ایران و چه در پرتغال توجه زیادی را به خود معطوف کرده و همه منتظر آن هستند تا این ستاره ایرانی در پورتو نیز درخشش‌اش را شروع کند.

نیمکت‌نشینی طارمی تعجب ندارد/ ملی‌پوش ایرانی از پورتو جدا نمی‌شود

یک خبرنگار پرتغالی نیز ضمن بر شمردن دلایل نیمکت‌نشینی مهدی طارمی در پورتو، بر کار سخت این مهاجم ایرانی در رقابت با سایر مهاجمان تاکید کرد و گفت: به نظرم طارمی در مسابقه بعد در ترکیب اصلی است.

مهدی طارمی فصل گذشته موفق شد در تیم ریوآوه و در لیگ پرتغال ۱۸ گل به ثمر برساند و یکی از ستاره‌های فوتبال این کشور باشد. همانطور که انتظار می‌رفت طارمی یکی از نفراتی بود که خیلی زود مدنظر تیم‌های بزرگ پرتغال قرار گرفت و در نقل و انتقالات تابستانی به تیم مطرح پورتو اضافه شد.

با این حال طارمی هنوز در تیم پورتو آنطور که باید و شاید مورد اعتماد «سرجیو کونسیسائو» سرمربی این تیم قرار نگرفته است. این مهاجم ایرانی در پنج هفته لیگ پرتغال و دو بازی در لیگ قهرمانان اروپا در مجموع کمتر از ۹۰ دقیقه بازی کرده است و حتی در بازی شب گذشته مقابل المپیاکوس یونان در لیگ قهرمانان اروپا فرصت حضور در زمین پیدا نکرد.

خبرگزاری مهر برای بررسی وضعیت مهدی طارمی در پرتغال و جایگاهش در تیم پورتو با «پدرو کادیما» خبرنگار روزنامه «ابولا» گفتگویی را انجام داد. کادیما تاکید کرد که سرمربی پورتو طارمی را قبول دارد و این بازیکن به تدریج جایگاهش را در بین بازیکنان اصلی تیم باوجود رقابت بسیار بالا در خط هافبک و حمله پیدا می‌کند. به گفته این خبرنگار پرتغالی، طارمی در نقل و انتقالات زمستانی پورتو را ترک نخواهد کرد.

مشروح گفتگو با کادیما در ادامه می‌آید:

* این سئوال برای مردم فوتبال دوست ایران ایجاد شده است که چرا سرمربی پورتو هنوز به مهاجم ایرانی خود برای حضور در ترکیب اصلی اعتماد نمی‌کند؟

- پدرو کادیما: این مشکل مربوط به سازگاری و هماهنگی است و همچنین تفسیر و ارزیابی مسابقه همانند سرمربی پورتو. سرمربی نسبت به بازیکنانش بسیار عادلانه برخورد می‌کند و بهتر از هرکسی نفراتش را می‌شناسد. بازیکنان جدید نیاز به زمان دارند و باید صبر کنند تا جایگاه خود را به دست بیاورند.

* کونسیسائو هفته گذشته در نشست خبری خود درباره مهاجم ایرانی خود صحبت‌هایی مطرح کرد. دقیقاً چه مشکلی وجود دارد که طارمی در تیم جدیدش کم بازی می‌کند؟

- سرجیو در آن نشست خبری گفت که طارمی را ۱۵ روز به دلیل حضور در تیم ملی ایران در اختیار نداشته است و این مسئله موقعیتش را عقب انداخته و کند کرده است. اما در مجموع سرمربی پورتو در مورد طارمی مثبت صحبت کرد و اینکه او در ۵ یا ۱۰ دقیقه هر مسابقه‌ای که به میدان آمده، خوب بازی کرده است.

* فکر می‌کنید چرا طارمی در بازی با المپیاکوس اصلاً بازی نکرد؟

- حتی رسانه‌های پرتغال تصور می‌کردند طارمی از ابتدا در ترکیب پورتو باشد اما این مسابقه برای او سنگین و سخت بود. بازی نکردن طارمی یک نوع استراتژی بود. برای من تعجبی ندارد که او هنوز نیمکت نشین است. در حال حاضر پورتو یک تیم بسیار رقابتی است و تشخیص ۱۱ بازیکن اصلی کار بسیار سختی است بخصوص در خط هافبک و حمله.

* مهمترین رقیب طارمی در خط حمله چه کسی است؟

- «مارگا» در خط حمله بازیکنی است که کونسیسائو ویژگی‌ها و کیفیت بازی اش را دوست دارد. سرمربی پورتو حالا یک بازیکن ارزشمند دیگر به نام «اوانیلسون» را هم دارد.

* مارگا باوجود اینکه محبوب سرمربی پورتو است، اما در میان هواداران این تیم چندان محبوب نیست و خیلی‌ها او را دوست ندارند. دلیل حمایت کونسیسائو از این مهاجم چیست؟

- بعضی از هواداران مارگا را قبول دارند ولی این حقیقت دارد که خیلی از هواداران هم سبک بازی فیزیکی او را نمی‌پسندند و به همین دلیل از سرمربی پورتو انتقاد می‌کنند. با این حال مارگا بازیکن ویژه ای است. او روز گذشته مقابل المپیاکوس بسیار موثر بود و به تیم کمک کرد.

* با این حساب آیا شانسی برای قرار گرفتن مهدی طارمی در ترکیب اصلی در این فصل قائل هستید؟

- بله؛ معتقدم طارمی توانایی قرار گرفتن در ترکیب اصلی را دارد ولی فعلاً سرمربی تیم به انتخاب‌های فصل گذشته خودش اعتقاد دارد. پورتو بازیکنان زیادی در خط حمله و هافبک دارد. به نظرم اگر طارمی یک بار در ترکیب اصلی به میدان برود می‌تواند جایگاهش را تثبیت کند. کونسیسائو طارمی را دوست دارد و درباره او مثل بازیکن یک تیم بزرگ صحبت می‌کند. طارمی با هماهنگی بیشتر و استراتژی، در زمان مناسب نقش خود را در تیم ایفا می‌کند.

* احتمال دارد طارمی در بازی بعد با حضور در ترکیب اصلی کارش را شروع کند؟

- نظر شخصی ام این است که طارمی در بازی بعدی پورتو در خانه در لیگ پرتغال در ترکیب اصلی است. این بازیکن در دقایق کمی که به میدان رفته، خوب بازی کرده است و مربی تیم این را می‌داند. قرار دادن طارمی در ترکیب اصلی یک نوع مدیریت است ولی رقابت دشواری با مارگا، اوانیلسون و حتی تونی مارتینز اسپانیایی وجود خواهد داشت.

* به عنوان سئوال پایانی ممکن است طارمی در صورت تداوم نیمکت نشینی در تعطیلات زمستانی از پورتو جدا شود؟

- خیر طارمی در پورتو می‌ماند و به تیم دیگری نمی‌رود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
0
0
طارمی حداقل باید چند فصل در تیم اولیش می ماند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین