کد خبر: ۶۷۸۸۸۹
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
پنسیلوانیا ۲۰ ویسکانسین ۱۰ میشیگان ۱۶ رأی الکترال دارند و برای همین مهمترین ایالت‌های باقی مانده به‌شمار می‌روند.
آفتاب‌‌نیوز :

با ادامهٔ شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، نتیجهٔ آرای ایالت‌های سرنوشت‌ساز در حال روشن شدن است. بنظر میرسد بیش از هر زمان دیگری نتیجه نهایی کالج‌های الکترال در دست ایالتهای شمالی میشیگان، ویسکانسین و پنسیلوانیا باشد. هرچند دونالد ترامپ در هرسه ایالت پیشتاز است بایدن می‌گوید با اضافه‌شدن آرای پُستی به آرای شمارش شده، ورق به نفع او بر خواهد گشت.

اما رئیس جمهوری آمریکا فاصله خود را با رقیب دموکراتش، به‌ویژه در پنسیلوانیا فاحش ارزیابی کرده و معتقد است امکان جبران برای جو بایدن وجود ندارد. دونالد ترامپ همچنین طی سخنانی در کاخ سفید مدعی شد که پیروز شده، و گفت اگر رای‌گیری (پُستی) متوقف نشود کار را به دیوان عالی خواهد کشاند.

پنسیلوانیا ۲۰ ویسکانسین ۱۰ میشیگان ۱۶ رأی الکترال دارند و برای همین مهمترین ایالت‌های باقی مانده به‌شمار می‌روند.

برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، هر نامزد باید ۲۷۰ رای الکترال کسب کند. آرای الکترال اکثر ایالت های آمریکا به نامزدی تعلق می‌گیرد که بیشترین رأی مردمی را در آن ایالت به دست آورد. دو ایالت کم جمعیت مین و نبراسکا از این قاعده مستثنی هستند.

تا کنون، جو بایدن با ۲۳۸ رأی الکترال از ترامپ که ۲۱۳ رأی الکترال را از آن خود کرده جلوتر است.

در شمارش کلی آرا، جو بایدن تا کنون با کسب ۶۶ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۶۶۷ توانسته، ۴۹/۸ درصد آرا را از ‌آن خود کند و دونالد ترامپ نیز با کسب ۶۴ میلیون و ۷۵۰ هزار و ۴۸۳ رأی، توانسته ۴۸/۶ درصد از آراء مردمی را کسب کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین