کد خبر: ۶۷۹۱۱۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
جو بایدن با ۲۶۴ رای الکترال در برابر ۲۱۴ رای ترامپ، پیشتاز است
نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا پس از سه روز هنوز اعلام نشده و شمارش آرا در پنج ایالت کلیدی که تکلیف نهایی را روشن می‌کنند،‌ کماکان ادامه دارد.
آفتاب‌‌نیوز :

نامزدی که بتواند ۲۷۰ رای مجمع گزینندگان را بدست آورد کلید کاخ سفید را دریافت خواهد کرد؛ این در حالی است که اغلب رسانه‌ها و شبکه‌های عمده تلویزیونی در ایالات متحده، جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها را با ۲۵۳ رای الکترال در برابر ۲۱۴ رایِ دونالد ترامپ، پیشتاز انتخابات معرفی کرده‌اند.

برخی منابع خبری پیش‌تر نتیجه انتخابات در ایالتت آریزونا را نهایی تلقی کرده و یازده رای الکترال این ایالت را به حساب آقای بایدن واریز کرده‌اند که با این احتساب مجموع آرا الکترال نامزد دموکرات‌ها به ۲۶۴ رای افزایش می‌یابد.

در ساعات و دقایق پیش رو اعلام نتیجه نهایی هر یک از پنج ایالات پنسیلوانیا (با ۲۰ رای الکترال)، جورجیا (با ۱۶ رای الکترال)، کارولینای شمالی (با ۱۵ رای الکترال)، آریزونا (با ۱۱ رای الکترال) و نوادا (با ۶ رای الکترال) می‌تواند تکلیف برنده نهایی این انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز را روشن کند.

آریزونا

با شمارش بخشی دیگر از آرا در ایالت آریزونا به خصوص ۷۴ هزار رای شمارش نشده در شهرستان مریکوپا که فینیکس مرکز این ایالت و پنجمین شهر بزرگ آمریکا در آن واقع شده ۴۲ هزار و ۲۷۶ رای دیگر به حساب دونالد ترامپ و ۳۱ هزار و ۷۰۰ رای نیز به حساب جو بایدن ریخته شد تا بدین ترتیب فاصله دو نامزد در این ایالات نسبت به روز گذشته کم‌تر شود.

در حالی که ۳۲ هزار رای دیگر باید در آریزونا شمرده شود هم اکنون جو بایدن با کسب ۵۰.۱ و دونالد ترامپ با کسب ۴۸.۵ درصد آرا به رقابت در این ایالت ادامه می‌دهند.

جورجیا

در ایالات جورجیا از سرعت پیشتازی دونالد ترامپ کاسته شده؛ به نحوی که فاصله آرا کسب شده توسط وی نسبت به جو بایدن پنجشنبه شب به ۱ دهم درصد کاهش یافت.

نوادا

در ایالت نوادا که شش رای الکترال آن می‌تواند بایدن را در کسب پیروزی نهایی کمک کند نامزد دموکرات‌ها همچنان با ۱۱ هزار و ۴۳۸ رای از رقیب جمهوری‌خواه خود دونالد ترامپ پیش است. این برتری ۹ دهم درصدی در حالی ثبت شده که تنها یا یازده درصد آرا برای شمارش باقی مانده است.

یک مسئول بلند پایه ایالت نوادا پنجشنبه شب اعلام کرد ۱۹۰ هزار و ۱۵۰ رای دیگر برای شمارش باقی انده که ۱۲۳ هزار و ۵۵۴ برگه رای در میان آنها از طریق پست ارسال شده است.

رای‌های شهروندان ساکن ایالت نوادا بر اساس قوانین و به گفته مسئولان این ایالت در صورت رعایت شدن موازین اعلام شده تا ۹ روز پس از انتخابات قابل شمارش خواهد بود.

کارولینای شمالی

دونالد ترامپ هم اکنون با بیش از ۷۶ هزار رای پیشتاز انتخابات در ایالت کارولینای شمالی است؛ حال آنکه تنها ۵ درصد دیگر از آرا هنوز در این ایالت شمارش نشده است.

مسئولان ایالت کارولینای شمالی اعلام کرده‌اند که نتیجه نهایی شمارش آرا در این ایالت قطعا تا قبل از دوشنبه آینده مشخص نخواهد شد.

بر اساس قوانین انتخاباتی در کارولینای شمالی رای‌های پستی اگر پیش از سه‌شنبه سوم نوامبر ارسال شده و تا قبل از ۱۲ نوامبر دریافت شود، قابل شمارش هستند.

پنسیلوانیا

پنسیلوانیا نیز از جمله ایالت‌های کلیدی است که فاصله نامزد دموکرات‌ها نسبت به رقیب جمهوری‌خواه در آن از روز گذشته و با شمارش آرا پستی مرتب در حال کاهش است.

برتری دونالد ترامپ نسبت به جو بایدن در این ایالت هم‌اکنون به ۱۸ هزار کاهش پیدا کرده و نامزد جمهوری‌خواه تنها کم‌تر از ۳ دهم درصد نسبت به رقیب دموکرات خود برتری دارد.

مسئولان ایالت پنسیلوانیا پنجشنبه شب اعلام کردند که هنوز کار شمارش حدود ۳۷۰ هزار برگه رای به اتمام نرسیده است. اگر بخش قابل ملاحظه‌ای از آرا شمارش نشده به فیلادلفیا با سابقه رای دادن به دموکرات‌ها مرتبط باشد، این احتمال وجود دارد که طی ساعات آینده ورق در این ایالت به نفع جو بایدن برگردد.

مسئولان شهرستان فیلادلفیا اعلام کرده‌اند که بیش از ۲۵۲ هزار رای از طریق پست ارسال شده است. شمارش کلیه آرا در پنسیلوانیا آنطور که گفته شده روز جمعه امکان پذیر خواهد بود زیرا بر اساس قوانین این ایالت رای‌های پستی تا سه روز پس از انتخابات قابل شمارش است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۲
تهرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
1
1
یک کارشناس اموزش امریکایی ایرانی تبار ,
ایالات متحده از اب کره میگیرد .
طولانی کردن انتخابات ابزار اموزشی نسل نو به امور سیاسی کاخ سفید است .
سمیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
2
3
هر جیب سنگین. هر مغز سنگین بصورت طبیعی قل میخورد در سراشیبی به سوی امریکا .
امریکا یعنی تجمع سرمایه ها و مغز های از همه جهان .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین