کد خبر: ۶۷۹۴۰۳
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳
روایت آلبرت کوچویی از اخبار رسانه‌های جهان
با افزایش احتمال پیروزی "جو بایدن" در انتخابات رئیس جمهوری آمریکا، حالا دیگر بسیاری از رسانه‌های جهان نگران واکنش‌های بعد از انتخابات هستند. رقابت میان این دو رقیب و نتیجه ای که به باور برخی از این رسانه‌ها، تاریخی‌ترین انتخابات آمریکا را رقم می زند، موضوعی است که اکثر روزنامه‌های جهان به‌سادگی از کنار آن عبور نکرده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :

آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل‌های رسانه های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می‌کند. مهمترین اخباری که امروز کوچویی به آنها پرداخته است، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رقابت میان بایدن و ترامپ است.

روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های جهان در روز شنبه (۱۷ آبان ماه) به شرح زیر است:

نگاه روزنامه‌های آمریکا همچنان به انتخابات آمریکا است.

«لس آنجلس تایمز» نوشته است: بایدن در پنسیلوانیا و جورجیا پیش افتاد.

یو اس ای تودی: بایدن، در آستانه پیروزی در رقابت‌های انتخابات رئیس جمهوری.

«وال ستریت جورنال»: بایدن، در رقابت پیش تاخته است.

«واشنگتن تایمز»: در رقابتی تنگاتنگ، بایدن پیروز رقابت است.

«نیویورک تایمز آورده است: آرای الکترال، بایدن را برتر ساخت. این روزنامه نوشته است: این است آمریکا؛ چهار سال گذشته اعتقاد مرا از بین برد، اما اکنون آماده جنگیدن برای آینده هستم. با این همه، بسیاری در آمریکا نومیدند. ترامپ، هفتاد میلیون رای آورد و این حادثه‌ای نامبارک است.
به راستی رای‌دهندگان چه گفتند؟ آنها همیشه دانا نیستند، اما گاهی حرف‌هایی پراهمیت برای گفتن دارند.

از سوی دیگر «یو اس ای تودی» نوشته است: با کاهش بخت ترامپ برای پیروزی در انتخابات، تنش در حزب جمهوری‌خواه، بالا گرفته است. حزب جمهوری‌خواه می گوید، حمله‌های بی اساس انتخاباتی ترامپ، خطرناک است. به گمان هیات سردبیری یو اس ای تودی وقت آن رسیده است که کهنه‌کارهای حزب جمهوری‌خواه برای کشاندن آمریکا به خط نخست در جهان، همت کنند.

همچنین «گاردین»، روزنامه انگلیسی درباره تفاوت آرای اعلام شده، نوشته است: هر رسانه‌ای، بسته به احتمالات آرای خوانده نشده، عددی را اعلام می‌کند. «ان بی سی»، «فاکس نیوز»، «آسوشیتد پرس» و «هریک» هیات بررسی‌کننده احتمالات آرا را دارند و همین، تفاوت اعداد و ارقام آرا را نشان می‌دهد.

«بیلد»، روزنامه آلمانی نوشته است: آلمان می‌گوید اکنون زمانی است که ترامپ باید آرام و خونسرد باشد. انگلیس در این میان در برابر حمله‌های بی اساس ترامپ، سکوت کرده است. وزیر خارجه آلمان می‌گوید، اکنون زمانی است که رئیس‌جمهوری آمریکا، دست از شعله ور کردن آتش بردارد. اکنون وضعیت پرتنشی است. به نظر می‌آید آلمان به عنوان قدرت نخست رهبری اروپا از نظریه های بایدن، در بازگرداندن آمریکا به عرصه جهانی، پشتیبانی می‌کند.

«ایندیپندنت»، روزنامه انگلیسی نیز نوشته است: وقت آن رسیده است که انگلیس در برابر کسانی که در آمریکا لطمه به دموکراسی می‌زنند، بایستد بدون آنکه توجه به شخص خاصی داشته باشد.


از حاشیه خبرها:

«نیویورک تایمز»: افشانه‌ای برای بینی. اسپری که مانع ایجاد عفونت ویروس کووید در راسوها می‌شود. این را دانشمندان دانشگاه کلمبیا، کشف کرده‌اند. این اسپری مانع عفونت در بینی و ریه‌های این حیوان می‌شود. دارویی ارزان و در دسترس است.

همچنین پژوهش تازه نشان می‌دهد که کودکان پادتن یا آنتی بادی ضعیف‌تری تولید می‌کنند. دانشمندان می‌گویند: بدن کودکان عفونت کرونا را سریع‌تر از بزرگسالان درمان می‌کند. این می‌تواند به پژوهش دانشمندان کمک کند که چطور کودکان بیمار نمی‌شوند. گفته می‌شود کودکان پیش از آن که ویروس کووید 19 امکان تاخت و تاز داشته باشد، آن را از بین می برند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین