کد خبر: ۶۷۹۵۹۴
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
دستیاران رئیس جمهور آمریکا گفتند، او برنامه‌ای برای ایراد سخنرانی قبول شکست که تبدیل به یک سنت در انتخابات های گذشته این کشور شده نداشته و کمپین او قول داده به اجرای نزاع حقوقی خود در سراسر کشور ادامه دهد.
آفتاب‌‌نیوز :

 کاروان خودروی حامل دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حالی روز شنبه وارد باشگاه ملی گلف ترامپ در حومه ویرجینیا شد که سازمانهای خبری به چند روز انتظار پایان داده و اعلام کردند او ریاست جمهوری را به جو بایدن باخته است.

به گزارش نیویورک تایمز، دستیارها با ترامپ تماس گرفتند تا به اطلاع او برسانند پیش‌بینی‌های آنها در چند روز گذشته به حقیقت پیوسته است: هر رسانه خبری مطرحی بایدن را به عنوان پیروز انتخابات اعلام کرده است. اما رئیس جمهور آمریکا که یک ساعت قبل از آن در توئیتر نوشته بود: "من با اختلاف زیاد در این انتخابات پیروز شدم" به گفته آنها، تعجبی نکرد. و او همچنین برنامه‌هایش را برای اجرای چالشهای حقوقی علیه نتایج انتخابات که طبق هشدار چند تن از مشاورانش، در بهترین حالت شانس کمی برای پیروزی خواهند داشت با بازی گلف تغییر نداد.

این دستیاران گفتند، ترامپ برنامه‌ای برای آن که به ایراد فوری آن نوع سخنرانی قبول شکستی که در انتخاباتهای گذشته تبدیل به یک سنت شده نداشته و کمپین او قول داده اجرای نزاع حقوقی در سراسر کشور را ادامه دهد. ترامپ در بیانیه‌ای که به رغم ادامه حضورش در زمین گلف منتشر شد گفت، بایدن تلاش می کند "به غلط ژست برنده بگیرد".

این رئیس جمهور آمریکا گفت: "حقیقت ساده این است که این انتخابات هنوز تا تمام شدن فاصله زیادی دارد. کمپین ما از روز دوشنبه شروع به پیگیری پرونده ما در دادگاه می کند تا اطمینان حاصل کند قوانین انتخابات کاملا اجرا شده‌اند و برنده برحق بر مصدر بنشیند."

مشاوران ترامپ عنوان کردند، این رئیس جمهور از پذیرفتن اینکه شکست خورده سرباز زده و بر اتهام بی اساس خود مبنی براینکه دموکراتها انتخابات را دزیده‌اند اصرار دارد.

اما آنها معتقد نیستند که او به نحوی جلوی ورود بایدن به ریاست جمهوری را بگیرد و اگر او تا زمان ترک ریاست جمهوری سخنرانی رسمی قبول شکست را ایراد نکرده باشد، فشارها بر همپیمانان جمهوریخواهش، اعضای خانواده او و دوستانش افزایش می یابد تا او را متقاعد کنند که باید در برابر مساله اجتناب ناپذیر تسلیم شده و اجازه دهد مردم آمریکا بدانند که قضاوت آنها را می پذیرد.

حتی برخی از قدیمی ترین مشاوران ترامپ، همچون کریس کریستی، فرماندار سابق نیو جرسی علنا گفته‌اند، او نیاز به مدارک واقعی برای مطرح کردن ادعاهایی که درباره انتخابات مطرح کرده، دارد.

کرسیتی در ای.بی.سی نیوز گفت: این نوع مساله تماما موجب التهاب آفرینی بدون اطلاع‌رسانی می‌شود و ما نمی‌توانیم اجازه به التهاب بدون اطلاع رسانی دهیم.

حالا که بایدن به عنوان پیروز اعلام شده، مشاوران کاخ سفید باید با این واقعیت روبرو شوند که ترامپ در دو ماه و نیم آینده یک رئیس جمهور در حال کناره‌گیری خواهد بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین