کد خبر: ۶۸۰۰۱۴
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵

دستور تحقیق درباره انتخابات آمریکا/ مقام ارشد وزارت دادگستری استعفا کرد

ویلیام بار به دادستان های فدرال اجازه داده درباره صحت انتخابات تحقیق کنندمنبع تصویر،EPA
دستور تحقیق درباره انتخابات آمریکا/ مقام ارشد وزارت دادگستری استعفا کرد
آفتاب‌‌نیوز :

دستور ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا، به دادستان های فدرال برای تحقیق درباره اتهام های مربوط به تخلف در انتخابات ریاست جمهوری، استعفای مسوول نظارت بر این تحقیقات را به همراه داشته است.

ریچارد پیلگر که مسوول نظارت وزارت دادگستری آمریکا بر انتخابات است، در نامه ای به کارکنان این وزارتخانه از استعفای خود خبر داده است.

به گفته آقای پیلگر، او با اطلاع از ''سیاست جدید و تبعات آن '' از سمت خود کناره گیری کرده است.

آقای پیلگر در ده سال گذشته رییس دایره تخلفات انتخاباتی در وزارت دادگستری آمریکا بوده است.

همزمان واشنگتن پست به نقل از سه مقام و بیانیه کمیته نظارتی مجلس نمایندگان گزارش می دهد که یک کارمند اداره پست در پنسیلوانیا که برخی جمهوری خواهان ادعاهای او را شاهدی بالقوه از نقض گسترده مقررات رای گیری ذکر کرده بودند، اکنون در گفتگو با بازرسان سازمان پست آمریکا اذعان کرده است که ادعای او ساختگی بوده است.

بنابراین گزارش ریچارد هاپکینز ادعا کرده بود که یک مدیر اداره پست در شهر ایری در پنسیلوانیا به کارمندان دستور داده بود تاریخ برخی از برگه های رای را که پس از روز انتخابات پست شده بود به پیش از انتخابات تغییر دهند. سناتور جمهوری خواه لیندزی گراهام در نامه ای به وزارت دادگستری این ادعاها را تکرار کرده و خواستار بررسی آن شده بود.

این قبل از دستور ویلیام بار برای تحقیق درباره ادعاهای تقلب بود.

دستور ویلیام بار به دادستان های فدرال در حالی صورت می گیرد که دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا از پذیرش پیروزی جو بایدن، رقیب دموکراتش در انتخابات خودداری کرده و مسوولان انتخاباتی در ایالت ها کلیدی را به تقلب و تخلف متهم کرده است.

تحقیق درباره صحت انتخابات بر عهده ایالت هاست.

به گفته ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا، ایالت ها عهده دار مسوولیت تحقیق درباره صحت انتخابات هستند ولی وزارت دادگستری ''مسوول ابراز اطمینان از برگزاری انتخابات فدرال به نحوی است که اعتماد کامل مردم آمریکا را به روند رای گیری جلب کند. ''

به گفته آقای بار، در صورتی که اتهام های معتبر و مشخصی درباره تخلف انتخاباتی وجود داشته باشد، دادستان های فدرال می توانند در این باره تحقیق کنند.

همزمان، میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری خواه مجلس سنا بار دیگر از موضع دونالد ترامپ در قبال نتیجه انتخابات حمایت کرده است.

سناتور مک کانل که سه شنبه با خبرنگاران صحبت می کرد، گفت: ''رییس جمهوری کاملا از این حق برخوردار است تا درباره اتهام ها مربوط به تخلفات انتخاباتی تحقیق کند. ''

نمایندگان جمهوری خواه مجلس ایالتی پنسیلوانیا هم خواهان بازشماری آرا در این ایالت شده اند.

اعلام پیروزی آقای بایدن در این ایالت، پیروزی او را در انتخابات ریاست جمهوری قطعی کرد.

منبع: بی بی سی
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین