کد خبر: ۶۸۰۳۴۹
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱

عکس| زنده‌گیری یک قلاده پلنگ ماده در کیاسر

رئیس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران از زنده‌گیری یک قلاده پلنگ ماده در کیاسر خبر داد.
عکس| زنده‌گیری یک قلاده پلنگ ماده در کیاسر
آفتاب‌‌نیوز :

کوروس ربیعی رئیس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: بنا به گزارش‌های مردمی و محیط بانان اداره پارک ملی کیاسر، صبح پنجشنبه ۲۲ آبان ماه جاری یک قلاده پلنگ در منطقه صخره‌ای جنگلی روستای بندبن واقع در پناهگاه حیات وحش دودانگه و چهاردانگه کیاسر، بنا به دلایلی که تاکنون علت آن محرز نشده، زمین‌گیر و قادر به حرکت نبود.

به گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست استان، وی افزود: پس از اطلاع از این واقعه با اعزام دامپزشک متخصص و کارشناسان اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران به منطقه، اقدام به زنده گیری بررسی و معاینه اولیه در محل و برای ادامه درمان به پناهگاه حیات وحش سمسکنده منتقل شد.

ربیعی تصریح کرد: پلنگ مذکور حدود پنج ساله، ماده و بالغ بوده و با بررسی اولیه انجام شده آثاری از ضرب و جرح عمدی ناشی از مداخله انسانی نظیر اصابت گلوله یا صدمات ناشی از تله در حیوان مشاهده نشده است.

رئیس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در پایان گفت: شناسایی علت اصلی واقعه توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست اداره کیاسر در دست بررسی است که در اطلاعیه‌های بعدی به اطلاع دوست‌داران حیات وحش خواهد رسید.

عکس| زنده‌گیری یک قلاده پلنگ ماده در کیاسر

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین