کد خبر: ۶۸۰۵۲۹
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴

ترامپ: به نیویورک فعلا واکسن نمی‌دهیم

دونالد ترامپ گفت، تا آوریل سال آتی میلادی واکسن کرونا در دسترس همه مردم قرار می‌گیرد البته بجز ایالت نیویورک آن هم به دلایل سیاسی چون فرماندارش گفته فکر نمی‌کند این از نظر سیاسی "خوب" باشد. این اظهارات واکنش انتقادآمیز فرماندار دموکرات آن ایالت را برانگیخت.
ترامپ: به نیویورک فعلا واکسن نمی‌دهیم
آفتاب‌‌نیوز :

به نوشته روزنامه دیلی میل، این تهدید از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بخشی از تنش مدت‌دار با اندرو کومو، فرماندار نیویورک است و زمانی این تنش شروع شد که وی گفت می‌خواهد واکسن ترامپ به صورت مستقل مورد ارزیابی قرار گیرد.

ترامپ جمعه بعدازظهر در محوطه کاخ سفید گفته بود که یک واکسن برای درمان کووید-۱۹ برای عموم مردن در دسترس خواهد بود بجز نیویورک. این ایالت ۱۹.۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

جمعه شب نیز کومو به انتقاد از این صحبت‌های ترامپ پرداخت، آن را "قلدرمآبانه" توصیف کرد و گفت: او تلاش می‌کند تا مردم را بترساند. تلاش می‌کند تا فرمانداران را مورد ارعاب قرار دهد. او از دولت و مقامی که دارد به عنوان ابزار تلافی‌جویی استفاده می‌کند. من اجازه نمی‌دهم چنین رفتاری علیه مردم نیویورک به کار گرفته شود.

فرماندار نیویورک ادامه داد: رفتار تهدیدآمیز و قلدرمآبانه ترامپ علیه نیویورک شامل توقف توزیع واکسن کووید-۱۹ است. این واقعا گمراه‌کننده است.

ترامپ گفته بود تا آوریل سال آتی میلادی، واکسن در دسترس همه مردم قرار می‌گیرد البته بجز ایالت نیویورک آن هم به دلایل سیاسی چون فرماندارش گفته "من فکر نمی‌کنم از نظر سیاسی خوب باشد. من فکر می‌کنم از نظر بهداشتی بسیار بد است."

ترامپ ادامه داد: او می‌خواهد وقت خود را با حرف درباره واکسن بگذراند. او به محل تولید واکسن اعتماد ندارد. او به این دولت و این کاخ سفید اعتمادی ندارد. به همین دلیل، تا وقتی که ما اجازه این کار را ندهیم، واکسن به نیویورک نمی‌رود. فرماندار کومو باید به ما این اجازه را بدهد تا بفهمیم چه زمانی برای این مساله آمادگی دارد. ما نمی‌توانیم آن را به ایالتی بدهیم که بلافاصله بین مردمش توزیع نمی‌کند. می‌دانم که مردم در نیویورک به آن احتیاج دارند اما برای این کار، فرماندار باید به ما اجازه دهد.

ترامپ به اظهارات دوشنبه کومو اشاره کرد که اخبار مربوط به تولید واکسن کووید-۱۹ توسط کمپانی فایزر را "اخبار خوب، اخبار بد" توصیف کرده بود. فرماندار نیویورک نیز مانند سایر فرمانداران از جمله گاوین نیوسام کالیفرنیا گروهی را برای بررسی امنیت هرگونه واکسن کرونا در صورت در دسترس بودن، تشکیل داده است.

ترامپ گفته بود، این اخبار بسیار بدی است که یک فرماندار که بر اساس رسیدگی‌اش به کروناویروس به یک چهره ملی بدل شده، اعتمادی به کاخ سفید ندارد. کومو در گفتگویی با ام‌اس‌ان‌بی‌سی نیز گفت: او باید از خودش خجالت بکشد. او از دولت و قدرتش به عنوان ابزار تلافی‌جویی استفاده می‌کند. این دقیقا کاری است که او انجام می‌دهد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین