کد خبر: ۶۸۰۸۲۹
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶
اگر به خواسته‌های مردم بی‌توجهی شود اعتصاب آب را هم اضافه می‌کنم
نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی که با اعلام اعتصاب غذای خود در اعتراض به عدم حل مشکلات مردم حوزه انتخابیه‌اش خبرساز شده بود به سوالاتی درباره اعتصاب غذای خود پاسخ داد و گفت که در صورت بی‌توجهی مجدد به خواسته‌های مردم در فاز بعدی اعتصاب آب را نیز به اعتصاب غذایش اضافه می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :

مصطفی رضا حسینی قطب آبادی نماینده شهر بابک در مجلس درباره این که اعتصاب غذایش چه دردی از مردم دوا می‌کند و چطور می‌تواند مشکل مردم را حل کند گفت: من به عنوان نماینده رسالتم در جهت حقوق از مردم در بعد نظارتی، تذکرات و همراهی با مردم است و باید از حقوق حقه مردم دفاع کنم. من به عنوان بسیجی و برادر شهید و کسی که هفت شهید در خانواده داریم پاسدار خون آنها هم هستم و متاسفانه باید بگویم در این برهه از زمان شاهد کمرنگ‌ شدن ارزش‌ها و کم‌توجهی به آن هستیم؛ از سویی ما دائما با مردم کار داریم؛ مستقیما به میان مردم می‌رویم و مشکلات را به عینه می‌بینیم روستاهایی است که مردم در آن آب شرب ندارند و آب در آنجا جیره‌بندی است آن هم در کشوری که اینقدر منابع داریم اما هنوز مردم ما در مورد اصلی‌ترین موضوع که بحث آب یا راه است مشکل دارند، طبیعی است من به عنوان نماینده که از میان مردم بلند شده‌ام باید به فکر آنها باشم.

وی با بیان این که دولت باید بیشتر به فکر مردم باشد گفت: من معتقدم به راحتی می‌توانیم مشکلات را برطرف کرد. شاید تحریم‌ها ۱۰ درصد اثرگذار بوده است لذا توجیه تحریم پذیرفتنی نیست. مهم‌ترین موضوع اشتغال است؛ اگر شغل ایجاد شود یک سرپرست خانوار می‌تواند سر کار برود و نیازهای خود را تا حدی تامین کند ولی وقتی شغل ندارد رفع نیازهایش ممکن نیست.

رضا حسینی ایجاد شغل را امری کاملا امکان‌پذیر دانست و گفت: مثلا در حوزه انتخابیه خودم به راحتی از نعمت مس که خداوند در منطقه ما قرار داده می‌توان استفاده کرده و کمتر از یک سال بیکاری را در منطقه ریشه‌کن کرد. ما طرح‌ها و برنامه‌هایی در این زمینه داریم که می‌شود ۳۰۰۰ – ۴۰۰۰ شغل ایجاد کرد که مردم از این فلاکت و بدبختی نجات پیدا کنند؛ متاسفانه یا اراده‌ای وجود ندارد یا دست‌هایی در کار است که مردم ناراضی باشند.

وی گفت: من رسالت و وظیفه خود را انجام می‌دهم و نتیجه‌اش را از خداوند می‌خواهم امیدوارم مسئولین مربوطه وسط میدان بیایند و به مردم کمک کنند. این مردم پایه‌های اصلی نظام‌ هستند و اگر ما مردم را از دست بدهند چیزی برای نظام و کشور باقی نمی‌ماند. آنچه که من فکر کردم در این برهه باید برای دفاع از ولایت، ارزش‌ها، مردم و دفاع از این‌که مجلس شورای اسلامی در راس امور است انجام بدهم این بود. یک روز جنگ بود و من ۱۲ – ۱۳ ساله بودم که به جنگ رفتم و امروز هم باید به نوعی دیگر مبارزه کرد.

نماینده شهر بابک دلیل انتخاب اعتصاب غذا و این که این شیوه به عنوان راهی برای اعتراض برای جلب توجه مسئولین به این مسائل و مشکلات بوده است؟ گفت: من در شش ماهه گذشته مکررا طرح سوال کردم، مراجعه کردم، نامه نوشتم، تلفن زدم، طرح استیضاح امضاء کردم، با وزرا و معاونین نشستم و آنها وعده دادند و پشت گوش انداختند و مجلس شورای اسلامی را بی‌اهمیت دیدند؛ ما باید راه دیگری را جلو برویم. باید بدانند ما با مردم هستیم همین‌ها که مسئول هستند؛ آنها را همین مردم انتخاب کردند و به واسطه مردم مسئول شدند آیا حالا باید به ولی نعمتانشان پشت کنند؟ این رسالت من است که باید انجام دهم. من رسالتم را انجام دادم و تا آخر اعتصابم را ادامه می‌دهم. اگر به خواست مردم و رفع مشکلات مردم حوزه انتخابیه‌ام توجه نکنند فاز بعدی را اجرایی خواهم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا منظورش از فاز بعدی استعفا دادن از نمایندگی مجلس است گفت: من اهل استعفا نیستم؛ محکم می‌مانم. الان اعتصاب غذا کرده‌ام و اگر خواسته‌های مردم عملی نشود بعد از مدتی اعتصاب آب را هم به آن اضافه می‌کنم به نشانه این‌که وقتی شما (مردم) آب ندارید بخورید ما هم نمی‌خوریم.

رضا حسینی در پاسخ به این سوال که «شش ماهی است که مجلس یازدهم کار خود را آغاز کرده شاید سوال مردم و انتظارشان این باشد از شما اقدام عملی ببینند» گفت: مردم حوزه انتخابیه کرمان و مناطق محروم که از نداشتن آب، برق و گاز رنج می‌برند این ادبیات را خوب متوجه می‌شوند و این برایشان امیدوار کننده است. ممکن است مردمی که در نعمت آب، برق، گاز و هوای خوب زندگی می‌کنند تفسیر دیگری داشته باشند ولی آن خانواده ایثارگرانی که به آنها بی‌محبتی شده خوب درک می‌کنند، مردمی که فضای آموزشی در روستایشان ندارند این را درک می‌کنند و خانواده‌ای که به خاطر نداشتن وسیله نقلیه و راه مناسب زائویشان را نمی‌توانند به بیمارستان برسانند و کودک و مادر در راه تلف می‌شوند این را درک می‌کنند. اینها واقعیت‌های درون جامعه است که روی آن سرپوش گذاشته‌اند و نمی‌خواهند دیده و مطرح شود.

وی افزود: من صدا و نفس گرم آنها هستم درست است شش ماه است مجلس شورای اسلامی شروع به کار کرده من در مجلس هشتم هم نماینده بودم و ۲۶ سال است در این نظام مسئولیت دارم. هر جا بودم همین رفتار انقلابی را داشتم و سوابق‌ام این را نشان می‌دهم؛ هیچ‌گاه از حقوق مردم کوتاه نیامدم و محکم ایستاده‌ام .

نماینده شهر بابک در توضیح دلیل انتخاب مجلس برای اعتصاب غذا و این که تا چه زمانی به این اقدام خود ادامه خواهد داد گفت: مجلس، خانه ملت و محل کار من است بهترین جا همین جاست و امید مردم هم به مجلس شورای اسلامی است. این امر بستگی به تصمیمات مقامات و مسئولین مربوطه دارد. من تا رفع مشکلات مردم حوزه انتخابیه‌ام به اعتصاب غذایی‌ام ادامه می‌دهم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
0
0
آقا شما حقوق و وام و دنا پلاس خود را جهت حل مشکل مردم بده باقی پیشکش. مردم خوب می‌دانند مس کرمان و معدن سرچشمه دست کیست و پولهایش کجا می‌رود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
0
0
درود بر شرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
0
0
خدا خیرت بده مهندس مشکلات نیروهای پیمانکاری بومی شهرستان را که بالغ بر 10سال به بالا سابقه دارند وهنوز تامین نیروی شرکت نشدن آنهم به دلیل بی توجهی مسولان شرکت مس وپارتی بازی آنها راهم مد نظر بگیرید متاسفانه هیچ اولویتی برای این نیروها در نظر نگرفتند اخیرا هم شرکت افق مس آزمون برگزار کرد اما هیچ کدام از این نیروها را که در خط اصلی تولید مشغولند و دود وغبار در حلقشان می‌رود راتعیین وتکلیف نکردند. ممنونیم خداوند اجرتان دهد. موفق و پیروز باشید.
علی زین الدینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
0
0
دم انتخابات و بعد از انتخابات که وعده های غیر قابل تحقق می دادید و همین شهریوری که می گفتی تا بهمن آب به کجا و گاز به کجا می رسد معلوم بود هوایی داری میگی نماینده باید با تعقل و بدون کار پوپولیستی خواسته های مردم را پیگیری کند و نماینده باید در نقش نماینده باشد نه جای همه مدیران دولتی اینکه شما می خواهید همه مدیران دستگاهها را عوض کنید و وعده آن را می دهید معلومه زورتون نمی رسه اینکه اعلام می کنید ظرف یکه ماه آینده 12 مدیر عوض می شود خوب معلوم است نمی شود اینکه کشور در شرایط بد اقتصادی است و در تامین اعتبار پروژه هایش مانده که بر هر انسان عاقلی واضح است و اینکه پیمانکار راه شهربابک به هرات 3000 میلیارد ریال می خواهد که پروژه را تمام کند و کلی طلب معوق شده دارد و شما قول اتمام آن را در کوتاه مدت می دهید معلوم است که نمی شود زیرا با اعتصاب شما تحریم که برداشته نمی شود منابع دولت که افزایش نمی یابد پس اول بر نفس خود مسلط باشید قول خلاف واقع ندید بعد شجاعت پذیرفتن خطا را داشته باشید و به مردم صادقانه بگید اشتباه کردید نه اینکه اشتباه دیگری را مرتکب شوید و در این آبانماه در سالگرد فتنه آبان سال گذشته که دشمن به دنبال اعتصاب و آشوب و.. است یک کار نابخردانه ای است
سعید زارع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
0
0
راست میگی دنا پلاست را بده مردم شما اگر می خواستی قیمت خودرو را درست کنی چرا رفتی خودرو رانتی گرفتی و حالا شعار مردم و قیمت را میدی اون روز می گفتی اگر خودرو با این قیمت و شرایط به مردم نمیدن منم نمی خوام دست بردارید از عوام فریبی
نشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
0
0
حرف مفت نزنید شما بروید به اقای فتاحی فوایدی بگید اقای مهندس کارش درست هست چشم حسود کور بشه ما باید از نماینده خود دفاع کنیم اقای مهندس بسیار کار خوبی کردی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین