کد خبر: ۶۸۰۹۱۳
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
تبلیغات
سرمایه گذاران می‌توانند از جمله مشهور یونانی که در معبد اوراکل آپولو در دلفی حک شده است چیز‌های زیادی بیاموزند: "خود را بشناس". در متن سرمایه گذاری، سخنان عالمانه سخنرانی تأکید می‌کنند که موفقیت بستگی به اطمینان از متناسب بودن استراتژی سرمایه گذاری شما با خصوصیات شخصی شما دارد.
آفتاب‌‌نیوز :

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه ثروتمندان ثروت خود را بدست آورده و آن را همچنان رشد می‌دهند؟

آیا آرزو دارید که زودتر بازنشسته شوید (یا اینکه اصلاً می‌توانید بازنشسته شوید)؟

آیا می‌دانید باید سرمایه گذاری کنید، اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟

اگر به هر یک از سوالات بالا پاسخ "بله" داده باشید، به جای مناسب رسیده اید. در این آموزش ما به روش سرمایه گذاری از ابتدا خواهیم پرداخت. دنیای مالی می‌تواند بسیار جذاب باشد، اما ما قاطعانه بر این باوریم که با یادگیری برخی از اصطلاحات اصلی، بازار سهام و دنیای مالی بزرگ چندان پیچیده به نظر نمی‌رسند.

آموزش مقدماتی تا پیشرفته بورس

آشنایی کامل با شرایط سرمایه گذاری در بازار بورس

با این حال، باید تأکید کنیم که سرمایه گذاری یک طرح سریع ثروتمند شدن نیست. کنترل امور مالی شخصی به کار و تلاش شما نیاز دارد و قطعا یک منحنی یادگیری وجود خواهد داشت.

بر خلاف تصور عمومی، شما مجبور نیستید به وسیله بانک ها، رئیسان یا متخصصان سرمایه گذاری پول خود را به جهاتی هدایت کنید که متوجه نمی‌شوید. از این گذشته، هیچ کس وضعیت بهتری از شما ندارد تا بداند بهترین کار برای شما و پول شما چیست؟ فقط تنها تفاوتی که شخص عادی با متخصصان سرمایه گذاری دارد در تجربه است، در واقع آن‌ها می‌توانند با استفاده از متخصصان با تجربه بهترین روش را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند.

این آموزش همچنین به شما در مورد عناصر سازنده دنیای سرمایه گذاری و بازار‌ها می‌آموزد، به شما اطلاعاتی در مورد تکنیک‌ها و استراتژی‌ها می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا درباره اینکه کدام یک از استراتژی‌های سرمایه گذاری بیشتر به شما مناسب است، فکر کنید؛ بنابراین یک لطف مادام العمر به خودتان بدهید و به خواندن ادامه دهید.

آموزش سرمایه گذاری در بورس

آشنایی کامل با شرایط سرمایه‌گذاری در بازار بورس

سرمایه‌گذاری چیست؟

در واقع بسیار ساده است: سرمایه گذاری به معنای قرار دادن پول خود برای کار شما است. اساساً، این روش متفاوتی برای فکر کردن در مورد نحوه کسب درآمد است. در بزرگسالی به بیشتر ما یاد داده شد که شما فقط با اشتغال و کار می‌توانید درآمد کسب کنید؛ و این دقیقاً همان کاری است که اکثر ما انجام می‌دهیم. یک مشکل بزرگ در این مورد وجود دارد: اگر پول بیشتری می‌خواهید، باید ساعت‌های بیشتری کار کنید. با این حال، چند ساعت در روز می‌توانیم کار کنیم؟ قطعا محدودیتی دارد، نیازی به ذکر این واقعیت نیست که اگر اوقات فراغت لذت بردن از آن را نداشته باشیم، داشتن یک پول هرچقدر هنگفت، بی فایده است!

برای افزایش زمان کار خود نمی‌توانید یک نسخه تکراری از خود ایجاد کنید، بنابراین، در حالی که ساعت‌ها وقت خود را برای کارفرمای خود اختصاص می‌دهید، یاحتی می‌خوابید، مقاله می‌خوانید یا با دوستانتان معاشرت می‌کنید، می‌توانید در جای دیگری درآمد کسب کنید. خیلی ساده، کارکردن پول شما برای شما بالقوه بالاترین میزان درآمد شما را خواهد داشت، صرف نظر از اینکه آیا افزایش دریافت می‌کنید یا نمی‌کنید، تصمیم به کار اضافی می‌گیرید یا به دنبال کار با درآمد بیشتر هستید.

روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید در مورد سرمایه گذاری انجام دهید؛ که این روش ها، شامل قرار دادن پول در سهام، اوراق قرضه، صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک، یا املاک و مستغلات (در میان بسیاری از موارد دیگر)، یا شروع کار خودتان است. بعضی اوقات مردم از این گزینه‌ها به عنوان "وسایل نقلیه سرمایه گذاری" یاد می‌کنند که فقط "راهی برای سرمایه گذاری" است. هر یک از این وسایل نقلیه دارای نکات مثبت و منفی است که در بخش بعدی این آموزش به آن‌ها خواهیم پرداخت. نکته این است که مهم نیست که شما کدام روش را برای سرمایه گذاری پول خود انتخاب می‌کنید، هدف همیشه این است که پول خود را به کار بیندازید تا سود اضافی به شما برسد. اگرچه این یک ایده ساده است، اما مهمترین مفهوم، درک آن برای شماست.

آنچه که تعریف سرمایه‌گذاری نیست!

سرمایه گذاری قمار نیست. قمار با شرط بندی در نتیجه نامشخص با امید به اینکه می‌توانید برنده شوید، پول را در معرض خطر قرار می‌دهد. بخشی از سردرگمی بین سرمایه گذاری و قمار ممکن است از نحوه استفاده برخی از وسایل نقلیه سرمایه گذاری ناشی شود.

سرمایه گذاری واقعی بدون اقدامی از طرف شما اتفاق نمی‌افتد. یک سرمایه گذار "واقعی" به راحتی پول خود را به هر سرمایه گذاری تصادفی نمی‌اندازد. او فقط درصورتی که انتظار معقولی از سود داشته باشد، تجزیه و تحلیل کامل انجام می‌دهد و سرمایه خود را انجام می‌دهد. بله، هنوز خطر وجود دارد و هیچ تضمینی وجود ندارد، اما سرمایه گذاری بیش از این است که امیدوار باشید لوک خوش شانس در کنار شما باشد.

سرمایه‌گذاری در بورس

آشنایی کامل با شرایط سرمایه‌گذاری در بازار بورس

چرا مزاحم سرمایه گذاری می‌شویم؟

بدیهی است که همه پول بیشتری می‌خواهند. درک اینکه افراد سرمایه گذاری می‌کنند بسیار آسان است، زیرا آن‌ها می‌خواهند آزادی شخصی، احساس امنیت و توانایی آن‌ها برای تهیه وسایل مورد نیاز زندگی را افزایش دهند.

با این حال، سرمایه گذاری بیشتر به یک ضرورت تبدیل شده است. روز‌هایی که همه به مدت ۳۰ سال در یک شغل کار می‌کردند و پس از بازنشستگی به یک مستمری خوب بازنشسته شدند، از بین رفته اند. برای افراد عادی، سرمایه گذاری به اندازه تنها راهی نیست که می‌توانند بازنشسته شوند و سبک زندگی فعلی خود را حفظ کنند.

خودت را بشناس

سرمایه گذاران می‌توانند از جمله مشهور یونانی که در معبد اوراکل آپولو در دلفی حک شده است چیز‌های زیادی بیاموزند: "خود را بشناس". در متن سرمایه گذاری، سخنان عالمانه سخنرانی تأکید می‌کنند که موفقیت بستگی به اطمینان از متناسب بودن استراتژی سرمایه گذاری شما با خصوصیات شخصی شما دارد.

بسیاری از گزینه‌های دیگر وجود دارد. ما شدیداً شما را تشویق می‌کنیم که آن‌ها را کاوش کنید و ببینید چه چیزی برای شما مفید است. اما، برای یک سرمایه گذار متوسط، مسیر هوشمند شامل پس انداز منظم، پایین نگه داشتن هزینه‌های سرمایه گذاری و حضور طولانی مدت در بازار است. هر کاری انجام می‌دهید، اصولی را که در مورد آن بحث کردیم در ذهن داشته باشید و هرگز تلاش برای یادگیری بیشتر را متوقف نکنید، همواره برای یادگیری بیشتر می‌توانید به سایت استاد علیرضا محرابی مراجعه کرده و به بهترین نحو آموزش‌های سرمایه گذاری را یاد بگیرید!

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین