کد خبر: ۶۸۱۰۶۲
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰

ستاد کرونا: محدودیت‌های تهران سراسری است نه منطقه‌ای

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران در مورد نقاهتگاه‌ شدن هتل‌ها برای بیماران کرونایی و هزینه‌ آن گفت: اگر این طرح اجرایی شود، به صورتی برنامه‌ریزی خواهد شد که بیمار هزینه قابل توجه‌ای پرداخت نکند.
ستاد کرونا: محدودیت‌های تهران سراسری است نه منطقه‌ای
آفتاب‌‌نیوز :

«نادر توکلی» معاون درمان ستاد کرونای استان تهران با اشاره به اظهارات استاندار تهران مبنی بر اینکه بر اساس تست‌های pcr و میزان بستری‌های بیمارستانی، محدودیت‌های منطقه‌ای اعمال می‌شود، بیان کرد: اینها همان محدودیت‌های سه مرحله‌ای است، محدودیت‌ها بر اساس شرایط، به سه قسمت تبدیل شده که قبلا چهار مرحله بود و بخش سفید حذف شد.

وی ادامه داد: الان وضعیت نارنجی، قرمز و بحرانی داریم که اگر شرایط پیچیده باشد، محدودیت‌های حداکثری اعمال می‌شود. گروه‌های شغلی یک عملا مجوز کار می‌گیرند و یک سوم از کارکنان سر کار می‌روند، به علاوه‌ی اینکه مشاغل امدادی هم کار می‌کنند و این موضوع برای کل تهران اجرا می شود و نه اینکه به صورت منطقه‌ای متفاوت باشد.

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران افزود: از یکم آذر هم محدودیت کامل اجرا می‌شود و ورودی و خروجی‌های شهر کنترل می‌شود.

او در رابطه با نقاهتگاه‌ شدن هتل‌ها برای بیماران کرونایی بیان کرد: مشکلی که ما داشتیم این بود، وقتی فردی مثبت می‌شود و درگیر بیماری است، باید مدتی را در جایی بماند و قرنطینه شود و آنجا دوره نقاهت خود را طی کند، چرا که در منزل اطرافیان مثل پدر، مادر و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند، در ریسک ابتلا قرار دارند، از همین رو فرد ناقل می‌تواند جایی باشد که در زمان بیماری در نقاهتگاه باشد، چون گاهی بیماری در حدی هم نیست که بیمارستان مراجعه کند، اما هنوز مصوبه یا دستورالعملی برای این موضوع داده نشده است.

وی در مورد اجرایی شدن این پیشنهاد و هزینه‌ آن افزود: اگر طرح اجرایی شود، به صورتی برنامه‌ریزی می‌شود که بیمار هزینه قابل توجه‌ای پرداخت نکند.

توکلی در مورد پیش‌بینی شرایط کرونا در سال آینده و ساخت واکسن، بیان کرد: به هر حال احتمال این موضوع که سال آینده شرایط معمولی باشد، وجود دارد، البته فعلا همه در حد گمانه‌زنی است، اما آن چیزی که به نظر می‌رسد قاعدتا در ۵ تا ۶ ماه آینده واکسن به مرحله قابل توجهی می‌رسد که بتواند در دسترس قرار بگیرد.

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران در مورد واکسن تولید داخل گفت: قاعدتا وقتی این اتفاق بیفتد، برای واکسن ساخت داخل هم وضع به همین صورت است‌.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین