کد خبر: ۶۸۱۲۰۱
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
رئیس جمهور سابق آمریکا در کتاب جدیدش تحت نام "یک سرزمین موعود" به تمجید از صدر اعظم آلمان، آنگلا مرکل پرداخته و او را "قابل اعتماد، صادق، و دارای فکر دقیق" خوانده و تاکید کرده، تردید اولیه او به خودش قابل درک بوده اما هر دوی آنها در ادامه اعتماد بیشتری به هم پیدا کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از دیلی میل، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در این کتاب که روز سه شنبه منتشر شد، نوشته است، آنگلا مرکل در ابتدا به او با تردید نگاه می‌کرده که احتمالا علتش سخنرانی‌های تند او و "لفاظی‌های اغراق شده" او بوده است.

با این حال اوباما نوشت: برای رئیس دولت آلمان، بیزار بودن از مردم فریبی احتمالی، احتمالا یک نگرش سالم بود.

او گفت که با گذشت سالها مرکل را هر چه بیشتر پذیرفتنی یافته و او را "قابل اعتماد، صادق، دارای فکر دقیق و به طرزی ذاتی دوستانه" خواند.

با این حال اوباما از سیاست آلمان در قبال یونان در زمان دوره مشکلات مربوط به بدهی این کشور و اصرار آنگلا مرکل و وزیر دارایی سابق دولتش وولفگانگ شویبله بر ریاضت اقتصادی و کاستن از استقراض عمومی به عنوان جواب تقریبا همه مشکلات اقتصادی، انتقاد کرده است.

او نوشت: من متوجه شدم آنها (مرکل و نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور سابق فرانسه) به ندرت ذکر کردند که بانکهای آلمانی و فرانسوی برخی از بزرگترین قرض دهندگان به یونان هستند یا بخش عمده‌ای از بدهی انباشت شده یونان در ضمن خرید صادرات آلمانی و فرانسوی حاصل شده است – حقایقی که ممکن بود به رای دهندگان روشن کند که چرا نجات یونانی‌ها از قصور در پرداخت بدهی منجر به نجات بانکها و صنایع خودشان می‌شود.

اوباما همچنین از نیکولا سارکوی انتقاد کرده در حالی که این رئیس جمهور سابق آمریکا احساس می‌کرد که او "وزنه متقابل واقعی برای مرکل نیست".

اوباما نوشته، سارکوزی بر خلاف مرکل برای ساختن یک برنامه جدی برای اصلاح اقتصادی بیش از حد بی نظم بود و رویکرد سارکوزی فاقد "انسجام ایدئولوژیک" بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین