کد خبر: ۶۸۱۳۲۹
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰

گفت‌وگوی وزیران خارجه روسیه و چین درباره برجام

 «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و « وانگ یی » وزیر خارجه چین در گفت وگویی تلفنی درخصوص مسائل مهم بین المللی ازجمله مساله حفظ برجام گفت و گو وتبادل نظر کردند.
گفت‌وگوی وزیران خارجه روسیه و چین درباره برجام
آفتاب‌‌نیوز :

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: لاوروف و وانگ یی درخصوص وضع جاری همکاری های راهبردی روسیه و چین که در شرایط پیچیده اقتصادی و اپیدمیولوژی همچنان توسعه می یابد، تبادل نظر کردند.

در این مکالمه تلفنی به برنامه زمانی تماس های در سطح عالی و نیز مسائل مربوط به همکاریهای عملی در چارچوب دوجانیه و نیز در قالب اجرای توافق های سران دو کشور در مورد برنامه توسعه اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ابتکار چینی یک کمربند یک مسیر توجه خاص شد.

وزیران خارجه روسیه و چین، از هماهنگی فشرده دو کشور در عرصه بین المللی، در وهله اول در سازمان ملل و شورای امنیت و شورای حقوق بشر و در سازمان همکاریهای شانگهای و در چارچوب گروه بریکس ابراز رضایت و خرسندی کردند.

دو طرف به هماهنگی مواضع خود در مورد دستور کار بین المللی ازجمله وضع بلاروس، کشورهای آسیای مرکزی و مساله حفظ برجام برای حل و فصل وضعیت پیرامون برنامه هسته ای ایران پرداختند.

چین و روسیه از طرف های برجام هستند که برخلاف کشورهای غربی با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران مخالفت می کنند و خواهان اقدامات عملی برای حفظ این توافق بین المللی و اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت درباره برنامه هسته ای ایران هستند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین