کد خبر: ۶۸۲۶۹۸
تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶
در اعتراض به واردات گوشت آمریکایی
نمایندگان مخالف در پارلمان تایوان با پرت کردن دل و روده‌ خوک در صحن پارلمان، اعتراض خود را به آسان تر شدن واردات گوشت خوک نشان دادند.
آفتاب‌‌نیوز :

نمایندگان مخالف در پارلمان تایوان با پرت کردن دل و روده‌ خوک در صحن پارلمان، اعتراض خود را به آسان تر شدن واردات گوشت خوک نشان دادند.

آن‌ها می گویند که تصمیم اخیر دولت مبنی بر اجازه واردات گوشت خوک آمریکایی تهدیدی برای سلامتی انسان است. به گفته آن‌ها گوشت وارداتی حاوی راکتوپامین نوعی ماده افزودنی به خوراک دامهاست که استفاده از آن در تایوان، چین و اتحادیه اروپا ممنوع است.

عکس| پرت کردن دل و روده خوک در مجلس تایوان

حزب حاکم این اتهام را رد کرده و خواستار انجام بحث‌ منطقی در این باره شده است.

نمایندگان حزب اصلی مخالف (کومینتانگ) در این کشور، سطل‌های حاوی روده خوک را به سمت سو تسنگ-چانگ پرتاب کردند تا او را از طرح سوال در پارلمان بازدارند.

خبرگزاری رویترز گزارش کرده که حزب حاکم پیشرو دموکراتیک این اعتراض "منزجرکننده" را محکوم کرده و آن را هدر دادن غذا خواند که منجر به پخش بوی نامناسب در پارلمان شده است.

بروز چنین جنجال‌هایی در پارلمان تایوان امری غیرمعمول نیست.

واشنگتن در ماه اوت سال جاری از تصمیم تسای اینگ-ون در مورد آسان‌تر شدن واردات گوشت خوک از آمریکا از اول ژانویه سال آینده میلادی استقبال کرد.

اما این اقدام باعث افزایش مخالفت‌ها شده است، بویژه پس از رسوایی‌های اخیر در مورد ایمنی مواد غذایی که نگرانی‌هایی را در میان مردم ایجاد کرده است.

چند روز پیش مخالفان در اعتراضاتی با هوا کردن یک خوک بادی غول پیکر مخالفت خود را با واردات گوشت خوک آمریکایی نشان دادند.

تایوان به خاطر درگیری‌های گاه و بیگاهی که در پارلمان این کشور اتفاق می‌افتد معروف است.

در یک درگیری شدید در ژوئیه ۲۰۱۷، نمایندگان هنگام بحث در مورد لایحه هزینه زیرساخت‌ها، صندلی‌ها را به سمت یکدیگر پرت کردند.

عکس| پرت کردن دل و روده خوک در مجلس تایوان

منبع: بی بی سی
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین