کد خبر: ۶۸۲۸۱۳
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
خبر ترور شهید محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری توسط تروریست ها در رسانه های روسیه بازتاب داشت و در صدر اخبار این رسانه ها قرار گرفت.
آفتاب‌‌نیوز :

خبرگزاری دولتی تاس با اشاره به ترور فخری زاده نوشت: محافظان فخری زاده با تروریست ها درگیر شدند.

این رسانه روسی خاطرنشان کرد که در شهر دماوند این دانشمند مورد سوء قصد قرار گرفت.


خبرگزاری ریانووستی دیگر خبرگزاری دولتی روسیه نیز اعلام کرد که محسن فخری زاده رئیس مرکز تحقیقات و نوآوری وزارت دفاع ایران در نتیجه حمله تروریستی به قتل رسید.

این خبرگزاری به نقل از کارشناس خود ضمن اشاره به احتمال دست داشتن رژیم صهیونیستی در قتل دانشمند ایرانی، اعلام کرد که هر چیزی که با نوآوری و برنامه هسته ای در ایران مرتبط باشد برای اسرائیل یک تهدید بالقوه است .

خبرگزاری غیردولتی اینترفاکس روسیه نیز در خبری نوشت: در ایران محسن فخری زاده دانشمند هسته ای را به قتل رساندند و بنا بر ادعای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل فخری زاده در برنامه هسته ای نظامی ایران شرکت داشت.

این رسانه روسی افزود: در منابع آزاد گفته شده است که فخری زاده در گذشته در بخش لجستیکی وزارت دفاع ایران مقام عالی داشت. آژانس بین المللی انرژی اتمی خواستار مصاحبه و گفت و گو با فخری زاده در مورد فعالیت های مرکز پژوهش های فیزیکی در دوره ریاست وی بر این مرکز شده بود.

رادیو «اکومسکو» با گرایش غربی نیز سعی کرد دلیل ترور فخری زاده را شرکت وی در برنامه هسته ای ایران جلوه دهد.

این رسانه روسی افزود: در جریان انفجار و تیراندازی احتمال وجود دارد سازمان دهندگان حمله به فخری زاده هم کشته شده باشند.


شبکه تلویزیونی رن.ت.و روسیه نیز با اعلام خبر ترور فخری زاده به عنوان یک دانشمند هسته ای گفت که این دانشمند را در نزدیکی شهر دماوند مورد حمله قرار دادند و ممکن است در این حادثه چند نفر دیگر کشته شده باشند.

به گزارش این رسانه چند سال پیش هم این دانشمند ایرانی مورد سوءقصد قرار گرفت اما وی جان سالم به در برده بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین