کد خبر: ۶۸۲۹۹۱
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
جان بابایی گفت: در تابستان به دلیل استفاده از کولر و وسایل سرمایشی بار بیماری افزایش پیدا کرد. قطعا در زمستان نیز شرایط سخت تری خواهیم داشت.
آفتاب‌‌نیوز :

قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در مراسم اهدای نفس جمعیت هلال احمر که صبح امروز در سازمان امداد و نجات برگزار شد، اظهار کرد: در اواخر سال گذشته که با بیماری کرونا مواجه شدیم کمتر از یک الی دو هفته خیرین در تامین تجهیزات پزشکی بیمارستان و وسایل رفاهی به کمک ما آمدند.

او با اشاره به اینکه ویروس کرونا درس‌های زیادی برای ما دارد، تصریح کرد: حتی کشورهایی که کمتر از ۱۰ مورد فوتی داشتند امروز در پیک مجدد بیماری با افزایش مرگ و میر مواجه شده اند و این بیماری تا زمانی که وجود دارد می‌تواند خطرناک باشد و باعث مرگ و میر شود.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: امروز درصدی از بیماران نیاز به بستری در بیمارستان دارند، اما درصدی نیز از بیماران می‌توانند در خانه درمان شوند و موثرترین اقدام درمانی برای آن‌ها اکسیژن رسانی است و درمان‌های دارویی مکمل هستند و اکسیژن مناسب می‌تواند مرگ و میر را کاهش دهد.

جان بابایی با بیان اینکه خیرین در زمینه تهیه کپسول‌های اکسیژن به ما کمک کردند، گفت: امروز بخشی از این اقدامات را شاهد هستیم؛ این کار می‌تواند با کمک خیرین و مردم ادامه داشته باشد و مردم می‌توانند حتی نذر اکسیژن کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: بستری‌ها در بیمارستان افزایش یافته است، در تابستان به دلیل استفاده از کولر و وسایل سرمایشی بار بیماری افزایش پیدا کرد. قطعا در زمستان نیز شرایط سخت تری خواهیم داشت.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: در زمانی که بیمار در خانه باشد خانواده کمتر استرس دارند و بیمار با دریافت اکسیژن مناسب می‌تواند دوره بیماری را کاهش دهد.

او گفت: امروز با همکاری خوبی که صورت گرفته است می‌توانیم از داوطلبان جمعیت هلال احمر برای حضور در بیمارستان‌ها استفاده کنیم چرا که نباید از همراهان بیمار کمک بگیریم و حضور همراه می‌تواند باعث افزایش بیماری شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین