کد خبر: ۶۸۳۰۱۰
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
خواستگاری که تحمل شنیدن «نه» نداشت؛
رئیس پلیس فتای استان زنجان گفت: عامل تهدید و مزاحمت در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام که پس از شنیدن جواب رد در خواستگاری از دختر جوان، به انگیزه انتقام‌جویی، اقدام به ارسال پیام‌های تهدید و توهین‌آمیز می‌کرد، دستگیر شد.
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو در رابطه با ماجرای انتقام‌جویی اینستاگرامی، اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان زنجانی به پلیس فتا، مبنی بر تهدید و مزاحمت از طریق شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، مدعی شد اخیرا فرد ناشناسی با ارسال پیام‌های تهدید و توهین‌آمیز موجباب سلب آسایش و آرامش وی را فراهم کرده است، بنابراین موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتای زنجان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در تحقیقات صورت گرفته از شاکیه و بررسی‌های فنی و پلیسی متهم به هویت معلوم در حوزه جغرافیایی استان زنجان، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد، افزود: تجهیزات و ادله‌های دیجیتالی متهم توقیف شده و به پلیس فتای استان انتقال داده شد.

این مسئول با اشاره به اینکه متهم در تحقیقات اولیه منکر بزه‌ارتکابی می‌شد ولی پس از روبه‌رو شدن با شاکیه و مستندات موجود، به جرم خود اعتراف کرد، ادامه داد: طبق گفته مجرم، به شاکیه علاقه‌مند بوده اما به دلیل جواب رد شاکیه در خواستگاری، به انگیزه انتقام‌جویی اقدام به ارسال پیام‌های توهین‌آمیز و ایجاد مزاحمت کرده است.

رئیس پلیس فتای استان با تاکید بر اینکه برابر قانون هرگونه توهین و تهدید افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و با فرد خاطی برخورد خواهد شد، یادآور شد: کاربران فضای مجازی باید از ورود افراد به حریم خصوصی خود در فضای مجازی حتی افراد نزدیک به خود، خودداری کنند تا شاهد اینگونه موارد نباشیم.

آدینه‌لو با بیان اینکه پلیس فتا با رصدهای مستمر و شبانه‌روزی خود ضمن پاک‌سازی فضای مجازی، با چنین اشخاصی طبق قانون برخورد خواهد کرد، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشابه یا سایر جرایم رایانه‌ای، موضوع را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به بخش گزارش مردمی آدرس الکترونیکی https:‎//www.cyberpolice.ir اعلام کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین