کد خبر: ۶۸۳۶۵۶
تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
دبیرکل اتحادیه عرب گفت: روابط با رژیم صهیونیستی هر چقدر هم که در سطوح مشخص بهبود پیدا کند از نظر من از پدیرش فراگیر این رژیم بعید است.
آفتاب‌‌نیوز :

احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های عربی که خبرگزاری رسمی مصر آن را منتشر کرد، درباره رویکردهای قدرت‌های غیرعربی منطقه مدعی شد: ترکیه، اسرائیل و ایران در منطقه قدرت‌هایی هستند که منافعی دارند که می‌خواهند در منطقه عربی محقق کنند. در دوره اخیر شاهد نوعی ماجراجویی‌هایی بودیم.

او ادامه داد: برخی تصور می‌کنند رویکرد مقابله‌ای ما به عنوان عرب در برابر مداخلات و سیاست‌های ایران و ترکیه یعنی قبول و اقرار به رویکرد اسرائیل. روابط با رژیم صهیونیستی هر چقدر هم که در سطوح مشخص بهبود پیدا کند از نظر من تا زمانی‌که اشغالگری در اراضی فلسطینی و عربی ادامه دارد، پدیرش فراگیر این رژیم بعید است.

ابوالغیط تصریح کرد، موضع عربی صریحی در محکومیت و رد انواع مداخلات خارجی در امور لیبی وجود دارد که این کشور را صحنه درگیری‌های نظامی علیه یک کشور عضو اتحادیه عرب کرده است.

او درباره بحران سوریه و مداخله نظامی مستقیم و غیرمستقیم طرف‌ها گفت، این مداخله در ایجاد پیچیدگی بحران و طولانی کردن آن نقش دارد اما طرف‌های مداخله‌گر هر کدام به دنبال منافع خود هستند و برخی تصور می‌کنند از این نزاع بهره‌برداری کرده‌اند و نمی‌خواهند بدون دستاوردهایشان بروند.

ابوالغیط تاکید کرد: آنچه برخی طرف‌ها برای حضور طولانی مدت در این کشور در سر دارند، خطرناک است و با هدف تغییر جمعیتی در برخی مناطق سوریه سیاست‌هایی را دنبال می‌کنند. این امری مردود از نظر اعراب است و این مخالفت را در چند مصوبه اتحادیه عرب مطرح کرده‌ایم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین