کد خبر: ۶۸۳۹۶۸
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کردستان در امور شوراهای حل اختلاف گفت: با تلاش شبانه‌روزی شوراهای حل اختلاف کانون اصلاح و تربیت شهرستان سنندج پرونده پسر جوانی که پدر خود را به قتل رسانده بود منجر به رضایت شد.
آفتاب‌‌نیوز :

بهادر اسدی اظهار کرد: در شهریورماه ۱۳۹۶ در شهرستان سنندج در پی یک نزاع خانوادگی پسری پدر خود را به قتل رساند. پس از طی مراحل دادرسی در نهایت سال ۹۷ حکم قصاص نفس صادر و آماده اجرای حکم شد. سپس پرونده به شعبه ویژه کانون اصلاح و تربیت شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج برای اخذ رضایت از خانواده اولیای دم ارجاع شد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کردستان در امور شوراهای حل اختلاف بیان کرد: با تلاش اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم در تاریخ ۲۲ آذر ۹۹ اولیای دم مقتول حاضر به رضایت و گذشت شدند. این هشتمین پرونده قتل عمدی بود که امسال با تلاش دلسوزانه اعضای شوراهای حل اختلاف به صلح و سازش ختم به خیر شد و نقش اعضای شوراهای حل اختلاف در این اقدامات خداپسندانه کاملا پررنگ است.

اسدی اضافه کرد: شوراهای حل اختلاف یک فرصت کم نظیر برای ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم است که باید از ظرفیت این نهاد مردمی نهایت استفاده شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین