کد خبر: ۶۸۴۰۳۱
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۹
با نزدیک شدن به پایان تعطیلی دو هفته ای کسب و کارها در اواخر هفته گذشته بازار خودرو استارت افزایش قیمت را زد.
آفتاب‌‌نیوز :

فعالان بازار می‌گویند افزایش قیمت‌ها پس از صدور مصوبه اخیر مجلس آغاز شد و بازگشت تقاضا به این بازار اتفاق افتاد و دلالان نیز در این افزایش قیمت‌ها بی‌تاثیر نبودند .

طی چند هفته اخیر بازار خودرو کاهش قیمت چشمگیری را تجربه کرد و با تعطیلی دو هفته ای تهران کاهش قیمت ها همراه با کاهش چشمگیر تقاضا در این بازار و بسته شدن نمایشگاه ها شدت گرفت تا جایی که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ تا ۱۷۲ میلیون تومان پایین آمد و پراید ۱۳۱ نیز در این اواخر به قیمت ۹۳ میلیون تومان رسیده بود.

با اعلام آخرین مصوبه سیاسی مجلس در اواخر هفته گذشته مبنی بر خروج ایران از برجام مسیر بازار خودرو تغییر کرد و همزمان با افزایش قیمت ها در بازارهای موازی طلا، ارز و سکه افزایش قیمت ها در بازار خودرو نیز استارت خورد تا جایی که در چهارشنبه گذشته پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به قیمت ۱۷۴ میلیون تومان رسید.

با بازگشایی بازارها و نمایشگاه ها و برداشته شدن محدودیت های دو هفته ای قرنطینه حجمی از تقاضا در حالی به این بازار بازگشت که افزایش قیمت های چهارشنبه گذشته متقاضیان را نگران کرده و آنها را نسبت به خرید هرچه سریع تر خودرو مشتاق تر کرده است و حجم تقاضا را بیش از قبل افزایش داده است و در نتیجه رشد این چنینی تقاضا در آغاز هفته جاری بازار خودرو شاهد افزایش ۲۵ میلیون تومانی قیمت ۲۰۶ تیپ ۲ نسبت به هفته گذشته است.قیمت این خودرو ١٩٩ میلیون تومان اعلام شده است.

طی هفته های گذشته که نمایشگاه های خودرو بسته بودند سایت های اعلام قیمت خودرو از اعلام قیمت های بالاتر ابایی نداشتند و به گفته نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو به نظر می‌رسد یک عده دلال در سایت‌ها و صفحات مجازی آگهی خودرو می‌دهند.

با وجود بازگشایی نمایشگاه ها و اعلام قیمت ها توسط آنها سایت و صفحات مجازی آگهی خودرو کماکان به اعلام قیمت های بالاتر از نرخ مصوب برای جلوگیری از شکست قیمت ها در بازار خودرو و سرعت بخشیدن به روند افزایش قیمت ها در این بازار ادامه می دهند به طوری که قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در حالی در اکثر صفحات و سایت ها در محدوده ۲۳۵ تا ۲۵۰ میلیون تومان اعلام شده است که قیمت واقعی این خودرو امروز ۲۲۵ میلیون تومان است.

افزایش قیمت های اخیر بازار خودرو قیمت پژو پارس سال را تا ۲۱۸ میلیون تومان بالا برده است و تیبا ۲ نیز از ۱۱۷ میلیون تومان در ابتدای هفته گذشته امروز پس از گذشت یک هفته به قیمت ۱۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است و تیبا صندوقدار نیز امروز به قیمت ۱۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است و این افزایش قیمت ها در حالی در این بازار اتفاق می افتاد که فروشندگان از فروش خودروهای خود دست کشیده اند و چشم انتظار افزایش بیشتر قیمت ها در این بازار هستند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین