کد خبر: ۶۸۴۰۹
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۸۶ - ۱۴:۵۹
با صدور حکم دادگاه
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دادگاه تجدیدنظر شعبه 1043 احسان منصوری، مجید توکلی و احمد قصابان را از اتهامات وارده تبرئه کرد.

محمدعلی دادخواه وکیل این سه دانشجو، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آفتاب ضمن بیان این خبر گفت: شعبه 1043 دادگاه عمومی تهران اتهامات سه دانشجو را بررسی کرد و نهایتا به برائت موکلان من رای داد.

وی گفت: این سه دانشجو از اتهامات توهین به مقدسات دینی و مذهبی، توهین به حرم اهل بیت، توهین به مراجع عظام، توهین به مردم شهرستان قم و شهر قم، توهین به عموم جوانان متشرع و زنان محجبه و توهین به مسئولین نظام جمهوری اسلامی، وزیر علوم و مسئولین دانشگاه امیرکبیر تبرئه شدند.

وی گفت: براساس رای صادره از سوی دادگاه، این سه دانشجو تنها به اتهام نشر اکاذیب علیه بسیج به 4 ماه حبس تعزیری محکوم شده‌اند چرا که استنباط دادگاه این است که موکلان من نشریات موهن را به بسیج نسبت داده‌اند و به همین دلیل آنان را به 4 ماه حبس تعزیری محکوم کرده‌اند.

دادخواه با بیان اینکه «تاکنون هشت ماه از بازداشت آنان می‌گذرد»، گفت: با احتساب و کسر ایام هشت ماه بازداشت، مدت محکومیت این سه دانشجو به اتمام رسیده و روز شنبه آزاد خواهند شد.

وی ضمن تشکر از دادگاه گفت: من از فرزانگی قاضی دادگاه و از اینکه به مبانی ثبوتی ما توجه کرد، سپاسگزارم، ما برابر ماده 220 آیین دادرسی مدنی از دادستان خواستیم که دلیل بیاورد و دادستانی با وجود اینکه یک هفته زمان خواست، پس از یک هفته نتوانست دلیلی ارائه کند و دادگاه نیز دانشجویان را تبرئه کرد.

گفتنی است احسان منصوری، احمد قصابان و مجید توکلی، سه دانشجوی امیرکبیر، هشت ماه پیش و در جریان انتشار مطالب موهن در برخی نشریات دانشجویی بازداشت شده بودند و دادگاه بدوی برای هر یک از آنان تقریبا 7 سال حبس در نظر گرفته بود.

برخی اخبار غیرموثق همچنین از فشارهای وارده بر این دانشجویان، در جریان بازرسی خبر می‌دادند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x