کد خبر: ۶۸۴۱۴۴
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: یک عده می‌گفتند عرصه سیاست خارجی جای بحث‌های ارزشی نیست و باید واقعیت‌ها را دید. امروز یک پله به عقب‌تر رفتند و می‌گویند آمریکا شکست اخلاقی خورد. شکست اخلاقی را که آمریکا سال 32 در همین دانشگاه خورد. نیاز نبود این همه هزینه دهیم.  برای اینکه تجربه های تلخ بی فرجام دوباره تکرار نشود، حرکت دانشجویی باید سایه به سایه تحولات را بررسی کند و شناخت درستی از سرمایه های کشور داشته باشد و از نهیب های دشمن نترسد.
آفتاب‌‌نیوز :

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد که با پوشاندن خطاهاست که سراب ها شکل می گیرد.

سعید جلیلی بعد از ظهر امروز در مراسم روز دانشجو در دانشگاه تهران با بیان اینکه دانشجو باید برای خود و جامعه آب را از سراب بشناسد و بشناساند، اظهار کرد: در دورانی که سراب مدرنیته شکل می گیرد، دانشجوی آگاه و بصیر در ۱۶ آذر فریاد می زند تا آب را از سراب بشناساند.

وی با طرح این پرسش که چگونه این خطای محاسباتی پیش می آید که به جای آب، به سراب می رسند، افزود: افراد حتی با نیت خیر اقدام کرده اند، اما سرمایه کشور را به خاطر خطای استراتژیک خود از دست داده اند. در ۲۸مرداد فکر می کردند با کمک آمریکا می توان مقابل انگلیس ایستاد، اما این خطا و سرابی بیش نبود. با پوشاندن خطاهاست که سراب ها شکل می گیرد. اگر توانایی های خود را نبینید، به جای تعقل دچار خیال و توهم می شوید.

جلیلی ادامه داد: اگر این توهم به عرصه تصمیم سازی سیاسی و اجتماعی بیاید، کشور به سمت سراب می رود. اگر فکر می کنیم به جای تلاش، با یک لبخند می توان به هدف رسید، به سراب رفته ایم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از ایجاد دوگانگی در کشور، گفت: می گویند مذاکره خوب است یا تقابل؟مثل این است که بگوییم گاز خوب است یا ترمز؟ می گویند توافق خوب است یا عدم توافق؟ بعد می گویند این دو گانه ها را به رفراندوم بگذاریم یا می گویند هر توافقی بهتر از توافق نکردن است.

جلیلی با اشاره به اینکه گفته می شود آمریکا در قبال ایران شکست اخلاقی خورده است، اظهار کرد: آمریکا در دانشگاه تهران در سال۳۲ شکست اخلاقی خورد و دیگر نیازی نبود بتن بریزید و بعد بگویید آمریکا شکست اخلاقی خورد.

وی با بیان اینکه در سال۹۲ گفته شد ذخایر کشور خالی است اما ده ها میلیارد در خزانه وجود داشت، گفت: توصیفی که از کشور در سال۹۲ انجام شد، صحیح نبود اما توافق با آمریکا انجام شد و رییس جمهور آمریکا پس از رسیدن به اهداف خود گفت که رژیم تحریم ها در حال فروپاشی بود و اگر توافق را نمی کردیم، ایران پیچ تحریم ها را رد می کرد.

دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: امروز که کشور ایستاده است، دشمن می خواهد صحنه را عوض کند. دانشجو باید آگاه باشد که دشمن به انتهای فشار حداکثری رسیده است و می خواهد تزویر خود را به کار گیرد. هرگاه زور به نتیجه نرسد، تزویر آغاز می شود. گفته می شود دوباره مذاکره کنیم ولی باید مراقب باشیم حرکتی که دشمن می خواهد شکل نگیرد. دشمن همین الان انتظارات خود را مطرح کرده است در حالیکه ملت ما با ایستادگی در برابر فشار حداکثری به نقطه خوبی رسیده و الان باید ثمره ایستادگی را بگیرد.

وی با انتقاد از انتظار برای شروع به کار دولت جو بایدن خاطرنشان کرد: اینها همان کسانی بودند که در دوران اوباما ایران را تحریم کرده والان هم انتظارات خود را از مذاکره بیان کرده و می گویند ایران باید دامنه تعهدات خود را افزایش دهد.

جلیلی تاکید کرد: نباید تجربه تلخ برجام بی فرجام تکرار شود.دشمن تلاش می کند داشته های ما را بپوشاند یا تضعیف کند و ما را بترساند ولی با دانشمندی به نام شهید فخری زاده مواجه می شود که نمی ترسد، فریب نمی خورد و تطمیع نمی شود.دشمن می گوید بدون غرب ما نمی توانیم زندگی کنیم اما در مبارزه با آمریکا می توان ایستاد و پیشرفت کرد. دوگانه اصلی این است که دلخوشی و اعتماد به آمریکا یا تعامل گسترده و سازنده با جهان؟ چرا دنیا را به آمریکا خلاصه کرده اند که قابل اعتماد نیست.این دوگانه اصلی است که باید پاسخ داده شود. چرا جهان را به آمریکا و پنج کشور خلاصه کرده اند؟

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Romania
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
1
2
کینه شتری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
3
1
درود بر عقل و درایتت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
1
2
شما سكوت كن
عبادالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
1
3
ای اقا اینها بلد نیستن باید مانند شما برن و برگردن سازمان ملل یک قطعنامه علیه ایران به تصویب برساند این کار فقط از شما عزیز ساخته است ولا غیر
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
1
0
شما برید قاطعانه مذاکره کنید وقطع نامه های کاغذ پاره سازمان ملل وشورای امنیت رابگیرید وبرگردید . مطمئن باشیدو سابقه شما نیز نشان می دهد شما دست خالی از صحنه مذاکرات بر نمی گردید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین