کد خبر: ۶۸۴۱۶۹
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶
جانشین فرمانده سپاه گفته "تروریستی در صحنه ترور نبود شهید فخری‌زاده نبوده"
جانشین فرمانده کل سپاه جزئیات بیشتری از ترور شهید محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشورمان را مطرح کرد. و همچنین گفت: آمریکایی‌ها عددی نبودند که بخواهند شهید سلیمانی را شهید کنند؛ شهید سلیمانی خودش آرزوی شهادت داشت.
آفتاب‌‌نیوز :

جانشین فرمانده کل سپاه در تشریح عملیات ترور شهید فخری زاده گفت:‌ آدمی در صحنه ترور نبود و ۱۳ تیر کلا شلیک شده و همه از تیربار داخل نیسان بوده است. تیربار داخل نیسان هم مجهز به یک سیستم هوشمند ماهواره‌ای بوده که روی شهید فخری‌زاده زوم کرده بود و از هوش مصنوعی بهره می‌برده است.

دریادار پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر یکشنبه در مراسمی که به مناسبت روز دانشجو از سوی دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در دانشکده ادبیات دانشگاه برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای عرصه های علمی خاطر نشان کرد: چون شیاطین تاب و تحمل دانشمندان علمی ما را نداشتند و از دستاوردهای آنان می‌ترسیدند، دست به ترور و شهید کردن آنها می‌زنند که آخرین این دانشمندان شهید فخری زاده است.

وی با اشاره به شهادت سرتیپ پاسدار عبدالرسول استوار محمودآبادی افزود: این شهید بزرگوار در مأموریتی فرهنگی و نه نظامی در عراق به کرونا مبتلا شد و دیشب بعد از ۶۵ روز به شهادت رسید.

جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه همواره دو جبهه حق و باطل و دو حزب خدا و شیطان وجود دارد، اظهار کرد: این دو حزب در ظرف مقابل هم قرار دارند و همه‌ی انسان‌ها در یکی از این دو گروه قرار دارد و خداوند نیز وعده داده اند که همواره حزب خدا پیروز است. باید خودمان را مورد ارزیابی قرار دهیم و حواسمان باشد که در حزب خدا باشیم.

سردار فدوی گفت: از ۲۴ بهمن ۵۷ دعوا بصورت فیزیکی بین جبهه باطل و جبهه حق آغاز شد؛ استکبار فکر می کرد که آبادی دست پنجمش می‌تواند از پس انقلاب اسلامی بر بیاید اما بعدها متوجه شدند که نه تنها ایادی‌اش بلکه حتی خودشان هم نمی‌توانند انقلاب اسلامی را از پای دربیاوردند.

وی با تاکید بر اینکه همه‌ی وعده‌های الهی مشروط هستند، گفت: علت اینکه کشور ما امروز در امورات اقتصادی گرفتار است این است که طبق قاعده‌ای که خداوند گفته عمل نکردیم و بر اساس قواعدی عمل کردیم که دشمنان ما تعیین کرده‌اند. امام خمینی (ره) از ابتدای انقلاب تاکید کردند که نباید خام فروشی نفت داشته باشیم؛ این موضوع از دولت موقت گرفته تا دولت امروز همه نیز این موضوع را تکرار کردند اما در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مشاهده میکنیم که چند درصد از درآمدهای کشور بر اساس خام فروشی تعیین شده است.

جانشین فرمانده سپاه در بخشی از صحبت‌های خود با بیان اینکه آیات ۷ الی ۹ سوره ممتحن درباره مذاکره است، افزود: خداوند خیلی صریح گفته که چه وقت و چطور می‌توانید با دشمنان و کفار مذاکره کنید؛ در این آیات آمده که امید است که خدا بین شما و بت پرست‌هایی که دشمنی دارید با اسلام آوردنشان دوستی برقرار کنید؛ خدا می‌تواند و آمرزنده و مهربان است؛ خدا از برقراری روابط حسنه و عادلانه با بی دین ها نهی تان نمی کند؛ آنها که بخاطر دین دار بودنتان با شما نجنگیدند و از منطقه زندگی‌تان بیرونتان نکرده باشند، بلکه خدا شما را فقط از دوستی با بی دین‌هایی نهی می‌کند که بخاطر دین دار بودنتان با شما جنگیده‌اند.

سردار فدوی با بیان اینکه «۴۱ سال و ۹ ماه است که آمریکا با ما می‌جنگد»، خاطر نشان کرد: ما یکسال و نیم آخر جنگ را مستقیم با آمریکایی‌ها جنگیدیم، اما آنها جرات نکردند که جنگ سخت را ادامه دهند. اینکه ما مبنا را بر قول‌ها و وعده‌های واهی دشمنی که بی دین است، شرارت کرده و بدقولی داشته است قرار دهیم، شرایط می‌شود آنچه امروز مشاهده می‌کنیم.

وی ادامه‌داد: از شروع مذاکره دیدیم که با چه ترفندهای نظام را پای مذاکره بردند، با وجود اینکه با صراحت گفته شد نتیجه‌ای نمی‌گیرید. از سال ۳۲ تا امروز در تمام زمان هایی که دموکرات ها در آمریکا حاکم بودند در زمان آنها بیشترین دشمنی‌ها و بیشترین ضربه‌ها به کشور ایران وارد شده است. جمهوری‌خواهان همواره ادامه دهنده اقداماتی بودند که دموکرات ها تصویب کرده بودند.

وی با اشاره به اقدامات ترور شهید قاسم سلیمانی، گفت: آمریکایی‌ها عددی نبودند که بخواهند شهید سلیمانی را شهید کنند؛ بلکه شهید سلیمانی خودش آرزوی شهادت داشت.

جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه دموکرات ها همه خباثت های عالم را بر سر ما در آوردند، اظهار کرد: ضرب‌المثلی داریم درباره اینکه امکان ندارد غیر انسان دو مرتبه در یک چاله بیفتد اما نمیدانم چرا برخی مصر هستند که برای بار دوم نیز پای‌شان در آن چاله بیفتد.

جانشین فرمانده کل سپاه در بخش‌هایی از مراسم که بصورت پرسش و پاسخ برگزار شد در پاسخ به یکی از دانشجویان درباره انتقام شهادت سردار سلیمانی گفت: شیوه انتقام را ما تعیین می کنیم. ما آمریکایی ها را به خاک ذلت نشاندیم. از سال ۶۵ به بعد آمریکایی ها با ما مستقیما وارد جنگ شدند و این هم در عکس العمل به اقدامات ما در دفاع مقدس بود و از آن زمان تا کنون همیشه همینطور بوده است و آنها هم نتوانستند پیروز شوند.

وی ادامه داد: یکی از وزرای دفاع آمریکا در پایگاه الظفره امارات گفته بود که ما می خواهیم در برابر ایران بازدارندگی ایجاد کنیم.در واقع آنها در ازای اقدامات ما دست بکارهایی می زنند که ضعیف ترین انسانها این کار را می کنند و جرات ندارند که مسئولیت آن را قبول کنند و ترامپ اولین فردی بود که این کار را کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه در پاسخ به پرسش دیگری مبنی اینکه اگر انتقام سخت از شهادت سردار سلیمانی گرفته می‌شد ترور شهید فخری زاده اتفاق نمی افتاد، گفت: ما امروز در مرحله ای هستیم که دشمن به دنبال بازدارندگی در مقابل ما است. ما در دهه ۶۰ در مرزهای خودمان با آمریکا می جنگیدیم و امروز در جایی که خانه آمریکایی ها بود با آنها می جنگیم.

سردار فدوی در پاسخ به سوال دیگری درباره چرایی صدور پیام برخی فرماندهان نیروهای مسلح از جمله سردار جعفری در پی انعقاد برجام و تناقض این موضوع با مواضع امروز این فرماندهان گفت: برخی مواقع یک کاری به صورت جمعی صورت می گیرد. در زمان دولت اصلاحات هم جمعی از فرماندهان جنگ نامه ای نوشتند اما به معنای موضع همه سپاه نبود بلکه نامه جمعی از فرماندهان جنگ بود. در این مورد هم همین طور است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره نتیجه تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: این موضوع به عهده مسئولان قضایی است. مسئولان قضایی به ما گفتند که کارها تمام شده و فقط حکم قاضی مانده است. تاکید ما این است که هم حکم قاضی و هم تکلیف دیه شهدای این سانحه قبل از سالگرد آن مشخص شود. ما به همه خانواده شهدا سر زدیم و دل جویی کردیم و غم و غصه ما در این موضوع کمتر از بقیه نبوده است. ما هم در سپاه پیگیر مشخص شدن نتیجه پرونده هستیم.

سردار فدوی ادامه داد: سیستم قضایی ۴ گروه متخصص حتی خارج از نیروهای مسلح برای تحقیق این پرونده انتخاب کرد و حتی این کار شبیه سازی هم شد و در شرایطی مانند یک رزمایش، سامانه دوباره شلیک کرد تا سیستم قضایی به همه ابعاد قضیه پی ببرد. اوایل آبان بود که از دادستانی سازمان قضایی نیروهای مسلح دوباره پیگیر شدیم که گفتند همه کارها انجام شده و فقط انشاء حکم توسط قاضی مانده است.

جانشین فرمانده کل سپاه در پاسخ به پرسش دیگری درباره فعالیت سیاسی سپاه اظهار کرد: در این باره پشت پرده ای وجود ندارد. ما خیلی صریح می گوییم جبهه حق، انقلاب اسلامی است و جبهه باطل هم یعنی آمریکا. سپاه در صف اول این درگیری قرار دارد و ۴۰ هزار پاسدار در این لباس شهید شده اند و این فعالیت ها برای زد و بند و پشت پرده نیست.

وی در پاسخ به پرسش دیگری جزئیان درباره شهادت سردار فخری زاده خاطر نشان کرد: ۱۱ پاسدار همراه شهید فخری زاده بودند و انفجار نیسان هم به خاطر از بین بردن تیربار مستقر روی نیسان بود. ما حتی مدارات الکترونیکی و سیستم‌های ماهواره‌ای تیر بار را درآورده ایم. آدمی در صحنه ترور نبود و ۱۳ تیر کلا شلیک شده و همه از تیربار داخل نیسان بوده است و بقیه تیرها توسط محافظان شلیک شده است. تیربار داخل نیسان هم مجهز به یک سیستم هوشمند ماهواره ای بوده که روی شهید فخری زاده زوم کرده بود و از هوش مصنوعی بهره می برده است. سرتیم حفاظت هم که تیر خورده بدلیل آن است که خودش را روی شهید انداخته است.

وی افزود:شهادت سردار فخری زاده هم به دلیل تیری بوده که به کمر ایشان اصابت کرده و موجب قطع نخاع وی شده است.

فدوی در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود در قضیه شهادت سردار سلیمانی سپاه گزینه هایی را مطرح کرده و با مخالفت دولت مواجه شده است، گفت: اینطور نبوده است. سپاه تابع سیاست های دولت نیست و تابع فرمانده کل قوا است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
Oman
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
0
18
یعنی نیسان آبی تیراندازی کرده بعد ایشون از ماشین ضدگلوله پیاده شده تیر خورده، بنظرم تحقیق بیشتری باید بشه
ناشناس
|
Japan
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
1
11
حق و باطل..باعث همه جنگ ها و بدبختی ها در خاورمیانه
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
0
11
تا وقتي حضرات دنبال حقوق تپل ماشين شاسي خونه از يوسف اباد به بالا ويلاي لواسون هستن چيزي درست نمي شه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
اینا که بیشتر مطالبات مدیرهای غرب گرا ها از انقلاب بوده نه رجایی و باهنر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
0
3
ایشان بیرون از ماشین شهید شده
چرا بیرون
چرا فقط یک نفر از محافظان
چرا ماشین ضد گلوله نگه داشته
چرا در آن نقطه نگه داشته
بقیه محافظان در آن لحظه کجا بودند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
متاسفانه باید بپذیریم ما خوب آموزش ندیده ایم .در لحظات بحرانی مدیریت مون ضعیفه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
0
5
فکر کنم هنوز کسی نمی داند چه شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
0
4
نقی در سریال پایتخت قبلا گفته بود با نیسان ابی ترور میکنن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین