کد خبر: ۶۸۴۸۲۴
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
شناسایی املاک خالی از سکنه و فروش‌شان با اسناد جعلی
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام یک باند جعل و کلاهبرداری که با شناسایی املاک خالی از سکنه و با سندسازی جعلی بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ جهانگیر تقی پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره پرونده کلاهبرداری از طریق لیزینگ خودرو گفت: حدود دو ماه پیش یک شرکت جعلی در محدوده نبوت راه اندازی و از طریق لیزینگ خودرو اقدام به کلاهبرداری کرده بودند.

وی ادامه داد: پس از آن نیز همین گروه در خیابان ملاصدرا اقدام به راه اندازی شرکت دیگری برای فروش خودروها به صورت لیزینگی کرده و از این طریق کلاهبرداری می‌کردند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: اعضای این باند کلاهبرداری توسط کارآگاهان اداره چهارم شناسایی و بازداشت شدند. تعداد ۴۲ متهم که در این دفتر حضور داشتند و در حال پیش فروش خودرو بودند دستگیر شده و شرکت نیز پلمپ شده است.

سرهنگ تقی‌پور تصریح کرد: تاکنون ۳۷ شاکی به اداره چهارم پلیس آگاهی مراجعه کرده‌اند و شکات دیگر نیز در حال شناسایی هستند.

وی همچنین درباره پرونده جعل و کلاهبرداری دیگری که در همین اداره تشکیل شده بود، گفت: متهمان این پرونده با شناسایی املاک خالی از سکنه و با سندسازی جعلی تشکیل باند داده و بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بودند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه متهمان ۶ ملک را در این مدت با اسناد جعلی به فروش رسانده اند، تصریح کرد: متهمان این پرونده بیشتر در مناطق شمالی شهر فعالیت کرده و تاکنون نیز بیش از ۳۰ نفر در ارتباط با این پرونده دستگیر شده اند. متهمان اصلی این باند افرادی را با رخ‌سازی به عنوان خریدار ید اول معرفی کرده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری کرده اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین