کد خبر: ۶۸۴۸۶۳
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۱
باشگاه ذوب‌آهن ‌اصفهان اعتراض خودش را نسبت به شرایط برگزاری لیگ برتر فوتبال اعلام ‌کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

علم بهتر است یا ثروت؟ این موضوع کلیشه‌ای تمام معلمان انشا بود. پارادوکسی پایان ناپذیر که امروز تغییر یافته، معلمان باید بگویند بنویسید: در مسابقه نتیجه بهتر است یا اخلاق؟ در عصر کرونا زده، روزهای سختی را می‌گذرانیم. روزهایی که همه از همدلی می‌گویند و همراهی و حمایت از یکدیگر، تا از این بحران بگذریم و اما انگار ورزش هم که خود مادر اخلاق و جوانمردی است کرونا گرفته است.

در ادامه عنوان شده است: فشار بر تیم ذوب آهن بسیار سنگین است، باید با کرونا دست و پنجه نرم کند و علاوه بر آن، فشار مسابقات را تحمل کند. درکنار همه این‌ها ناداوری‌ها را ببیند لبخند بزند و دم هم بر نیاورید. درغیر این صورت باید تاوان بدهید. این‌ها همه را دلسرد و نگران کرده، هر چند که مجموعه باشگاه ذوب آهن و تیم فوتبال در برابر همه این معضلات، امید ایمان و تلاش را سرلوحه خود قرار داده است. اما برخوردهایی احساسی و قهری با قضایا و مشکلات، برای تیم ذوب آهن و کادر فنی بااخلاق تیم، شرایط را دوچندان سخت نموده است. براستی اگر باشگاه و یا فرد دیگری غیر از تیم ذوب آهن بود آیا واکنش بهتری به این همه کم لطفی، فشار و از دست دادن امتیازات به واسطه اشتباهات داوری و تبعیض‌های انجام شده می‌داد؟

در بیانیه ذوب آهن آمده است: آیا چنین برخورد شدیدی هم با آن‌ها می‌شد؟ جای سوال است که آیا ذوبی‌ها حق اعتراض به شرایط را ندارند؟ آن‌هم بعد از چند بازی که حرف حسابشان به هیچ گوش شنوایی نرسید. با شرایط مشکل‌دار و حضور در مسابقه در حالیکه تیم برخی بازیکنان خود را به دلیل کرونا در اختیار ندارد. در حالی که تیم دیگری فقط به دلیل ترس از کرونا مسابقه‌اش لغو می‌شود و بعد به خاطر دست گرمی اصرار به برگزاری مسابقه‌اش با تیم ذوب آهن دارد. بدون توجه به منافع ملی و مشکلات احتمالی که پیش خواهد آمد.

این باشگاه اصفهانی در بیانیه خود عنوان داشته است: بهتر بود به جای برخورد قهری با ذوب آهن، با دعوت از این افراد به درد دل آن‌ها گوش می‌دادید و توجه‌ای ویژه به شرایط خاص پیش آمده برای تیم ذوب آهن اصفهان با بیش از ۵۰سال حضور در میادین ورزشی می‌کردید. تیمی که سرلوحه کار و حضورش در میادین ورزشی، اخلاق بوده و هست و هیچ‌گاه جز به فوتبال پاک، فکر نکرده است. قضاوت را در این زمینه به مردم شریف ایران، هواداران، کارشناسان و اصحاب رسانه و خبرنگاران می‌سپاریم. امیدواریم مسئولین مربوطه با نگاهی بازتر و دیدی وسیع‌تر و توجه به مفهوم اتحاد و همدلی که سرلوحه قانونی و بنیان اتحادیه‌ها و تشکیلات ورزش است، به شرایط خاص باشگاه مردمی و با اخلاق ذوب آهن بنگرند. باشگاهی که جز با دید مثبت و وسیع مادر صنعت کشور، شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان برای کمک به توسعه ورزش قهرمانی و همگانی پا در عرصه ورزش کشور نگذاشته است. فراموش نکنیم با شرایط ویژه فعلی، اکنون بیشتر به همدلی نیاز داریم تا برخورد قهری، بهترین راهکار، همان اصل همیشگی ورزش، جوانمردی، ایجاد وفاق و همدلی است."

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین