کد خبر: ۶۸۵۲۱۹
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و هم‌اکنون (۲۳ آذر ماه) برای گروه‌های حساس آلوده بوده است و تداوم این شرایط طی روز دور از انتظار نخواهد بود.
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، صبحگاه امروز (۲۳ آذر ماه) کیفیت هوای بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته که عمدتا ناشی از افزایش ترافیک، عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

طی روز نیز با توجه به پایداری و سکون جو شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد بنابراین کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده شود و در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

صبح فردا (۲۴ آذر ماه) با آغاز تردد خودروها انتظار می‌رود کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد که به‌دلیل حاکمیت جو پایدار و عدم وزش باد مؤثر خواهد بود.

احتمال استمرار پایداری جو طی روز موجب تجمع آلاینده‌ها می‌شود. این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (۲۴ آذر ماه) ادامه خواهد داشت و به‌تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۱۷ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۲۹ است و هوای پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین