کد خبر: ۶۸۵۴۰۹
تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۷۲ میلیون و ۶۴۷ هزار و ۷۸۷ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۶۱۸ هزار و ۹۱۸ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۵۰ میلیون و ۸۶۵ هزار و ۵۰۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۶.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۳۰۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان پس از آمریکا به ترتیب با بیش از ۹.۸ و ۶.۹ میلیون مبتلا، جایگاه‌ دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا از ۶۴ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس نیز از ۶۴ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۵۷ هزار و ایران نیز بیش از ۵۲ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند. پس از این کشورها نیز اسپانیا با بیش از ۴۷ هزار، روسیه با بیش از ۴۶ هزار و آرژانتین با بیش از ۴۰ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۱۶ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۲۶۷ مبتلا، ۳۰۶ هزار و ۴۵۹ قربانی

۲. هند: ۹ میلیون و ۸۸۴ هزار و ۷۱۶ مبتلا، ۱۴۳ هزار و ۳۹۳ قربانی

۳. برزیل: شش میلیون و ۹۰۱ هزار و ۹۹۰ مبتلا، ۱۸۱ هزار و ۴۱۹ قربانی

۴. روسیه: دو میلیون و ۶۵۳ هزار و ۹۲۸ مبتلا، ۴۶ هزار و ۹۴۱ قربانی

۵. فرانسه: دو میلیون و ۳۷۶ هزار و ۸۵۲ مبتلا، ۵۷ هزار و ۹۱۱ قربانی

۶.انگلیس: یک میلیون و ۸۴۹ هزار و ۴۰۳ مبتلا، ۶۴ هزار و ۱۷۰ قربانی

۷. ایتالیا: یک میلیون و ۸۴۳ هزار و ۷۱۲ مبتلا، ۶۴ هزار و ۵۲۰ قربانی

۸.ترکیه: یک میلیون و ۸۳۶ هزار و ۷۲۸ مبتلا، ۱۶ هزار و ۴۱۷ قربانی

۹. اسپانیا: یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۴۳۹ مبتلا، ۴۷ هزار و ۶۲۴ قربانی

۱۰. آرژانتین: یک میلیون و ۴۹۸ هزار و ۱۶۰ مبتلا، ۴۰ هزار و ۷۶۶ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین