کد خبر: ۶۸۶۱۸۶
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، درباره آخرین وضعیت مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در استان قم گفت: در ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به ۲۸ آذرماه جاری، ۲۳ تَن در اورژانس مرکزهای درمانی این استان با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا پذیرش شده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :

استان قم ماه پیش در همین روزها آمار بسیار بالایی در ثبت بیماران کرونایی داشت. به طوری که بیمارستان های قم جایی برای پذیرش بیمار نداشتند و صدها نفر منتظر حضور در بیمارستان بودند. پذیرش های کرونایی نیز از ۱۰۰ و ۲۰۰ هم گذشته بود.

اما با پشت سر گذاشتن از ابتدای آذرماه و اعمال محدودیت های وسیع این آمار همچون کشور کاهشی شده است و آمار مراجعات مشکوک به کرونا به زیر ۳۰ نفر رسیده است.

در همین زمینه امروز محمدرضا قدیر عصر جمعه در گفت وگویی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت اخیر ۱۴ تن بستری جدید در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان داشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: ۳۸ تن نیز از کل بیمارانی که در روزهای گذشته بستری بودند، ترخیص شده اند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۱۷۴ تن مشکوک به کرونا در بیمارستان ها بستری هستند که حال ۴۵ تن از آن‌ها وخیم است و همچنین یک تن کرونا مثبت جان خود را از دست داد.

این درحالی است که همه نگران تجمع گسترده مردم در شب یلدای امسال هستند و به همین دلیل در قم نیز ترددها کنترل شده و محدودیت های جدید نیز وضع و اعمال می شود تا این روند کاهشی در هفته متصل به دی ماه که به همراه آذرماه هرساله بیشترین حجم بیماری های ویروسی را شکل می داد حفظ شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین