کد خبر: ۶۸۶۴۱۸
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳

آلودگی هوای پایتخت وارد هشتمین روز پیاپی شد

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت برای هشتمین روز پیاپی آلوده و در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است این درحالیست که روز گذشته (۲۹ آذرماه) در ساعاتی هوای تهران در محدوده قابل قبول بود.
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبحگاه امروز (۳۰ آذر ماه) کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته که عمدتا ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودروها است.

طی روز با حاکمیت جو پایدار و تندی ناچیز باد، شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی می‌ماند.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد،هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی امشب (۳۰ آذر ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

در نخستین ساعات فردا (۱ دی ماه) با افزایش تردد خودروها و عدم وزش باد انتظار می‌رود غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کند و در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. طی روز نیز مشابه روز قبل حاکمیت جو پایدار باعث تجمع آلاینده‌ها خواهد شد.

با استمرار این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (۱ دی ماه) پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۰۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۱۴ است‌ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است.

در چنین شرایطی توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین