کد خبر: ۶۸۷۰۷۰
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
عضو شورای شهر تهران:
عضو شورای شهر تهران در واکنش به حواشی نامگذاری خیابانی با نام استاد شجریان توییت کرد: خیابان شجریان و خیابان شهید فخری زاده تثبیت شده خواهند ماند.
آفتاب‌‌نیوز :

مجید فراهانی شامگاه چهارشنبه، در حساب رسمی توییتر خود نوشت: نامگذاری خیابان شجریان اردیبهشت جاری مسیر قانونی خود را کاملا طی کرده است.

وی ادامه داد: نیمی از نامگذاری های شورای پنجم به نام شهدا بوده و دوقطبی سازی کاذب شهدا-شجریان را جفا به شهیدان مظلوم می دانم. خیابان شجریان در منطقه ۲ و شهید فخری زاده جنب وزارت دفاع هر دو تثبیت شده خواهند ماند.

جعل دوگانه شجریان یا شهدا برای چیست؟

همچنین علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در رشته توییتی با اشاره به حواشی پیش آمده در خصوص تابلو خیابان استاد شجریان نوشت: خود من فرزند ⁧ شهید⁩ هستم و می توانم احساسات و عواطف پدر ⁧ شهیداحمدی روشن⁩ را درک کنم؛ گلایه از آنان است که با تحریک احساسات پدر داغدیده این شهید عزیز، دوقطبی "شهدا-شجریان" ایجاد کرده اند.

‏وی ادامه داد: اسف بارتر از عمل فیزیکی مخدوش کردن تابلوی ⁧ شجریان⁩، کار کسانی است که به چنین تقابل های دوتایی و دوقطبی سازی ها دامن می زنند و عواطف و احساسات برخی را تحریک می کنند و شکاف های اجتماعی جعل می کنند.

اعطا نوشت: کدام ارزش به اندازه نام و یاد شهدا، ‏مورد وفاق همه ایرانیان است؟و نیز کدام هنرمند محبوبیتی همچون شجریان در میان درصد بالایی از ایرانیان دارد؟دوگانه شهدا یا شجریان، دوگانه ای غیرواقعی و جعلی است. به عنوان نماینده همه مردم تهران در ⁧ شورا⁩، درخواست دارم ضمن پایبندی به مصوبه شورا و احترام به اقدام ⁧ شهرداری⁩ بر مبنای تصمیم شورا، به تقابل ها و دوقطبی ها دامن زده نشود.

خانواده شهید فخری زاده: تغییر در نام‌های موسیقی اصیل ایران دور از اندیشه شهید عزیزمان است

خانواده دانشمند شهید «محسن فخری زاده» نیز با انتشار نامه‌ای اعلام کرد: با عنایت به علاقه‌مندی و احترام شهید عزیزمان به هنر و موسیقی اصیل ایرانی و زبان و ادبیات فاخر پارسی به عنوان ارکان جدائی ناپذیر فرهنگ غنی ایران اسلامی، هرگونه تغییر در نام ها و نمادهای این عرصه دور از اندیشه و سیره آن شهید راه علم و دانش و اقتدار میهن عزیزمان می باشد.

این نامه حاکی است: با تقدیر و تشکر از ابراز احساسات ارادتمندان به ساحت شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهید دکتر محسن فخری زاده به استحضار می رساند هرگونه تغییر در نامها و عناوین معابر و خیابانها باید از طریق مراجع رسمی صورت گیرد و اقداماتی خارج از رویه های جاری، شایسته و به مصلحت نمی باشد.

روز گذشته شماری در اعتراض به نامگذاری خیابانی به نام استاد آواز ایران، محمدرضا شجریان، با چسباندن برگه ای به نام دانشمند شهید «محسن فخری زاده»، تابلو خیابان را مخدوش کردند.

شورای شهر تهران در نخستین جلسه پس از شهادت دانشمند شهید «محسن فخری زاده» که دو روز پس از شهادت ایشان برگزار شد با قید دو فوریت خیابان صنایع در کنار وزارت دفاع را به نام این شهید فخر ایران کرد.

شورای شهر همچنین سه روز پیش نام خیابان فلامک در منطقه ۲ را به نام استاد آواز ایران، محمدرضا شجریان تغییر داد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین