کد خبر: ۶۸۸۴۰۰
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
رئیس پژوهشکده اقلیم شناسی پژوهشگاه هواشناسی با اشاره به کاهش ۱۳.۵ درصدی بارش‌ها در پاییز امسال،گفت: بارش‌ها در اسفند ۹۹ و فروردین ۱۴۰۰ بیشتر از نرمال پیش بینی می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

آذر زرین با اشاره به پیش‌بینی فصلی بارش‌ها اظهار کرد: انتظار می‌رود، میانگین بارش کشور در فصل زمستان در محدوده کمتر از نرمال تا نرمال و دمای آن حدود یک درجه بیشتر از نرمال باشد. با توجه به افزایش فعالیت امواج و احتمالی وقوع پدیده "بندال"، رخداد بارش حدی به‌ویژه در انتهای فصل زمستان محتمل است.

وی افزود:میانگین بارش‌ها در پاییز امسال نسبت‌ به نرمال دوره مشابه ۱۰.۳ درصد افزایش داشته، اما در مقایسه با سال گذشته ۱۳.۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد. افزایش بارش عمدتا در استان‌های مجاور زاگرس مرکزی تا جنوبی و مرکز کشور و کاهش آن در استان‌های نوار شمالی و جنوبی کشور رخ داده است. در بین استان‌های کشور بیشترین افزایش در یزد با ۹۵ درصد و بیشترین کاهش در استان هرمزگان با ۶۳ درصد نسبت به نرمال ثبت شده است.

رئیس پژوهشکده اقلیم شناسی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور تصریح کرد: انتظار می‌رود از نیمه اسفند ۹۹ تا فروردین ۱۴۰۰ بارش کشور افزایش یافته و در محدوده نرمال تا قدری بیشتر از آن قرار گیرد.

زرین ادامه داد: در دی‌ماه بارش در شمال‌غرب و غرب سواحل خزر متمایل به بیشتر از نرمال، استان‌هایی در محدوده دامنه زاگرس و بخش‌هایی از جنوب شرق و شرق کشور در محدوده کمتر از نرمال تا نرمال و سایر مناطق در محدوده نرمال است. در بهمن ماه به‌جز بخش هایی از شمال غرب، سایر مناطق کشور بارش کمتر از نرمال دریافت می کنند. بارش ماه اسفند در شمال غرب، غرب، سواحل خزر، شمال شرق و احتمالا بخش هایی از جنوب شرق کشور بیشتر از نرمال و سایر مناطق در محدوده نرمال تا کمتر از آن خواهد بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین