کد خبر: ۶۸۹۰۰۳
تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۷
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال باشگاه های پرسپولیس و ذوب آهن را به جریمه نقدی ۲۰ میلیون تومانی محکوم کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

در خصوص تخلفات انتسابی به برخی عوامل باشگاه ذوب آهن اصفهان مبنی بر نقض اصول کلی رفتار از طریق عدم رعایت پروتکل و دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی باتوجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده از جمله گزارش سازمان لیگ فوتبال، مفاد صورتجلسه تنظیمی در جلسه کارشناسی اعضا ستاد کرونا در فوتبال با حضور پزشک تیم ذوب آهن برگزار شد.

به گزارش فدراسیون فوتبال، اظهارات امیرحسین شریفیان در جلسه کمیته انضباطی که عنوان کرده قاسم حدادی فر در ۲ نوبت در تست شرکت کرده در ۱۳ آذرماه تست پی‌سی‌آر او مثبت شده و در ۲۹ آذر منفی شد. وی پس از تست منفی، خود اظهاری و بی علامتی به تمرین برگشته است.

همچنین علی رغم دفاعیات نماینده باشگاه ذوب آهن که مدعی رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در تمامی دوران همه‌گیری کرونا با وسواس از سوی باشگاه است در حالی که بر اساس مفاد راهنمایی گام دوم مبارزه با کووید ۱۹ (ویروس کرونا) ابلاغی به باشگاه‌ها ضرورت داشته ضمن انجام دقیق اقدامات مربوط به غربالگری و مراقبتی در صورت وجود علائم با تست مثبت فرد به مدت ۱۴ روز در قرنطینه قرار گیرد و مجوز همراهی تیم را نیز نخواهد داشت.

اما حضور قاسم حدادی فر در تمرینات تیم ذوب آهن قبل از انقضای مدت مقرر و عدم ارائه تست منفی نهایی نشان از نقض این مقررات را دارد و سایر قراین و اظهارات موجود در پرونده تخلف امیر حسین شریفیان (پزشک تیم)، رحمان رضایی (سرمربی تیم) و قاسم حدادی فر (بازیکن تیم) در نقض دستورالعمل های بهداشتی ابلاغی از طریق عدم رعایت و عدم نظارت بر جلوگیری از حضور قاسم حدادی فر در تمرینات تیم قبل از پایان مهلت کامل قرنطینه و ایجاد خطر ابتلا برای سایر بازیکنان به کووید ۱۹ محرز و مسلم تشخیص است.

با این توضیح که در خصوص لغو بازی بین دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن که بنابر رعایت احتیاط و به منظور حفاظت از سلامت بازیکنان ذوب آهن و پرسپولیس از سوی سازمان لیگ و بنابر اختیاراتی که این سازمان داراست، صورت پذیرفته قصوری متوجه هیچکدام از دو باشگاه نبوده و نامبردگان هر کدام مستند به مواد ۵۱ و ۱۱۷ مقررات انضباطی با رعایت ماده ۹۴ این مقررات به پرداخت مبلغ دویست میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

ضمنا باشگاه ذوب آهن در پرداخت جریمه تعیین شده دارای مسوولیت تضامنی است.

رای صادره ظرف مهلت هفت روز قابل تجدید نظر است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین